gündemde neler var

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
gündemde neler var


ABD kasım ayı dış ticaret dengesi TSİ: 15.30’da açıklanacak. Beklenti; 60 milyar dolar önceki; 58,9 milyar dolar.

Başbakan Erdoğan Irak’taki bölünme süreci konusunda ABD’yi uyardı. Erdoğan, Türkiye’yi hesaba katmadan Irak’ın istikrara kavuşturulmayacağını söyledi.

AB dönem başkanlığını 1 Ocak'ta Finlandiya'dan devralan Almanya göreve başladı. AB Komisyonu üyeleri Almanya başbakanı Angela Merkel ile başkent Berlin'de bir araya geldi. AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve Merkel ortak bir basın toplantısı düzenledi. Barroso, Almanya'nın dönem başkanlığı sırasında AB anayasa taslağı sürecine ağırlık vereceğini ilişkin açıklamasının memnuniyet verdiğini ifade etti. Almanya'nın 6 ay sürecek dönem başkanlığında, Türkiye’nin üyeliği, Avrupa anayasası ve enerji sorunları, bu bağlamda da Rusya ile ilişkiler ön planda olacak. Ayrıca KKTC'ye uygulanan izolasyonlar da gündeme gelecek. Bu dönemde, Türkiye'nin işletmeler ve sanayi politikası başlığında, müzakerelere başlaması da planlanıyor.

İngiliz Financial Times gazetesi köşe yazarı Gideon Rachman, Avrupa Anayasası ve Türkiye’nin AB üyeliğini, AB’nin, “çizim masası”ndan ötesine gitmeyecek “sürrealist” (gerçeküstü) projeleri olarak değerlendirdi. Rachman, “AB, önümüzdeki 5 yılı, Türkiye’nin AB’ye alınması ve birlik için yeni bir anayasa olmak üzere, gerçekleşmesi olasılığının giderek azalan konuları tartışarak geçecek gibi görünüyor’ diye yazdı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol ihracatında kısıntıya gidilebileceğini söyledi.

Basında yer alan haberlere göre Sabah Yayıncılık A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu 8 şirketin Vakıfbank’a olan 4 milyon 127 bin 960 YTL’lik borcu sebebiyle Satel Sabah TV Prodüksiyon A.Ş. adına tescilli "atv" markası icra yoluyla satışa çıkarıldı. 100 milyon YTL muhammen bedelle Ankara Adliyesi mezat salonunda gerçekleştirilecek açık artırma 17 Ocak’ta saat 11.00’da yapılacak. Açık artırmaya katılabilmek için 20 milyon YTL teminat mektubu yatırılması gerekiyor. İlk satışta muhammen bedelin yüzde 60’ına çıkılmadığı taktirde ikinci satış 22 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. İhalenin herkese açık olduğu Turgay Ciner’in de ihaleye katılabileceği belirtildi.
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
700
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
686
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
602
PaSikA
Üst