1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  GÜnÜn Bellİ Vakİtlerİnde Okunmasi Gereken Çok Önemlİ Dualar

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  en önemli dualar önemli dualar hamilelikte okunması gereken çok onemli "Kim sabahladığında üç def'a: أَعُوذُ بِاللهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنَ الشّيْطَانِ الرّجِيمdiyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı derecededir." (İmamı Ahmed 5/26)
  Rasulüllah (s.a.v) yatağına girdiğinde:" (بِاسمِكَ اللَّهمََّ أَحيَا وأَمُوتُ ) Bismike Allahümme ehya ve Emutü derdi." (Buhari, Riyazü’s-Salihin:1459)
  Uyandığında da: "الحَمْدُ لله الذِي أحْيَانا بَعْدَمَا أمَاتَنَاوإلَيْهِ النَشُور " "Elhamdülillahillezi ehyane ba’de ma ematene ve ileyhinnuşur" derdi. (Tirmizi, Siyazü-s Salihin: 1447)

  Yatağına gideceğin zaman namaz abdesti gibi bir abdest al sonra sağ tarafın üzerine yat ve şöyle dua et :

  (( اَللَّهُمَّ أَسلَمتُ نَفسِي إِلَيكَ, وَوَجَّهتُ وَجهِي إِلَيكَ, وَفَوَضتُ أَمرِي إِليكَ, وَأَلجأْتُ ظََََهْرِِِي إِلَيكَ, رَغبَةً ورَحمَةً إِليكَ ,لاَ مَلجَأَ ولاَ مَنجَا مِنكَ إَلاَ إِلَيكَ , امَنتُ بِكِتَابِكَ الَّذي أَنزَلتَ , وَبِنَبِيَكَ الَّذي أَرسَلتَ .))
  Anlamı: "Allahım! (Rahmetini) umarak, (azabından) korkarak kendimi Sana teslim ettim, yüzümü Sana çevirdim, işimi Sana ısmarladım, sırtımı Sana dayadım. Senden başka sığınak, Senden başka dayanak yoktur. İndirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim" eğer bu duayı okuyupta şayet bu gece ölürsen İslam fıtratı üzerine ölmüş olursun. ( Buhari-Müslim Riyazü‘s- Salihin: 1463)

  “Kim bir yerde konakladığı zaman şu duayı 3 kere okursa, oradan ayrılıncaya kadar ona hiç bir şey zarar veremez:
  ((أَعُوذُ بَكَلِمَاتِ اللهِ اَلتَّامَاتِ مِن شَرِّ مَا خَلق )) “Eüzü bi-kelimâtillahi’t-tâmmâti min şerri mâ halâka." Müslim, 54, (2708); Muvatta, İsti’zân 34 (2, 978); Tirmizi, Daavât 41, (3433)
  “Her kim ki, sabah ve akşam 7 kere: حَسْبِيَ اللهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيم Ayetini okursa o gün ve gece kendisine ne bir sıkıntı, ne bir soygun, ne de bir boğulma isabet etmez, Allah’u Teala onu dünya ve Ahiret işlerinden dolayı onu üzen şeylere karşı ona kafi gelir ( Dünya ve Ahireti için Allah ona yeter). (Tevbe – 129 Ebu Davut, sünen – Dürrümensur, İbni Neccar, Suyuti, Durrul Mensur 4/334)

  Dilde hafif mizanda ağır iki cümle: (((سُبحَانَ الَّلهِ وَبِحَمدِهِ سُبحَانَ اللَّهِ اَلعَظِيم ) dir. Her kim ki; sabahlayınca ve akşama ulaşınca bu duayı 100 kere okursa kıyamet gününde bundan daha faziletli bir amelle kimse gelemez.”(Buhari-Müslim Riyazü-s Salihin: 1409)
  Her kim günde yüz kere: سُبحَانَ الَّلهِ وَبِحَمدِهِ derse günahları denizin köpüğü kadar (çok) olsa bile silinirlerler. (Buhari-Müslim Riyazü-s Salihin: 1411)  ((لاحَولَ وَلا قُوَةَ إِلاَ بِاللهِ)) cennet hazinelerinden bir hazinedir. O’nu okumak, 99 derde devâdır. Bunların en hafifi gamdan, sıkıntıdan kurtulmaktır.) [Buhari-Müslim Riyazüs-Salihin: 1444 Ebû Nuaym]
  Sizden biriniz eşine (cinsel ilişki için) yaklaştığında:

  ((بِسمِ اَللهِ , اَللَّهُمَ جَنِِِِبنَا اَلشَّيطَانَ, وَجَنِّبِ اَالشَيطَانَ مَا رَزَقتَنَا ))
  (Bismillahi Allahumme cennibişşeytane ve cennibişşeytane ma razektena) derse ve bu birleşmeden çocuk dünyaya gelirse, şeytan o çocuğa ebediyen zarar veremez.(Buhari-Müslim, Riyazüs-Salihin:1446)

  DERT, ANİ BELA, FİTNE, NAZAR, SİHİR VE ZALİMLERİN ŞERRİNDEN KORUNMAK İÇİN, AŞAĞIDAKİ DUA SABAH AKŞAM 3 ER KERE OKUNMALIDIR:
  ((بِسمِ اَللهِ اَلَذِي لا يَضُرُّ مَعَ اسمِهِ شَيئٌ في اَلأرضِ وَلا فِي اَلسَّمَاءِ , وَهُوَ السَّمِيعُ اَلعَلِيمُ)) (Ebu Davut,5088 4/323)
  Ben bir söz bilirim ki, büyük bir üzüntüye, sıkıntıya düşmüş bir kul söylerse, Allah Teâlâ ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu,kardeşimYûnus’un sözüdür: Karanlıklar içinde kaldığı vakit:
  demişti. لاَ إِلهَ إِِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ (Tirmizî, Deavât, 81. Enbiya Sûresi, 87.)
  ِ HER KİM AŞAĞIDAKİ TEVBE SÜRESİNİN SON İKİ AYETLERİNİ OKUMAYA DEVAM EDERSE, ENKAZ ALTINDA KALARAK, BOĞULARAK, YANARAK VE DEMİR DARBESİYLE ÖLMEZ. (ithaf187)
  لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِEbu Umame (radıyallahu anha) anlatıyor: Peygamberimiz S.A.V. bir çok dua ederlerdi; biz bunların bir kısmını ezberleyemezdik. Bir gün kendisine: ‘Ya Resulellah! Birçok dua buyurdunuz; bunları ezberleyemedik.’ Resulellah S.A.V : ‘Size bu duaların hepsini içine alan bir dua öğreteyim’ buyurup aşağıdaki duayı talim buyurdu:
  ((اَللَّهمَّ إِنِي أَسئَلُكَ مِن خَيرِ مَا سَأَلَكَ مِنهُ نَبِيُّكَ مُحَمَّدٌ صَلى اَلله عَلَيهِ وَسَلم ,وَنَعُوذُ بِكَ مِن شَرِّ مَا اِستَعَاذَكَ مِنهُ نَبِيُّكَ مُحَمَّدٌ صَلَّى اَلله عَلَيهِ وَسَلَم,وَأَنتَ اَلمُستَعَانُ وَعَلَيكَ البَلاغُ ,وَلاَ حَولَ وَلا قُوَةَ إِلا بِاللهِ )
  Kim aşağıdaki istiğfarı sabaha girerken söyler de aksam olmadan ölürse, o kisi Cennet ehlindendir. Yine kim bu istiğfarı akşama girerken söyler de sabah olmadan vefat ederse Cennet ehlindendir"(Buhârî, Deavât, 2). Bu Hadis-i şerifin bazı rivayetlerinde şehit olarak ölür buyrulmuştur. Efendimiz S.A.V bu istiğfara seyyidul istiğfar ismini vermiştir.
  SEYYİDUL İSTİĞFAR:
  اَللَّهُمَّ أَنْتَ رَبِّي لاَ اِلَهَ اِلاَّ اَنْتَ خَلَقتَنِي وَأَنَا عَبْدُكَ وَاَنَا عَلَى عَهْدِكَ وَوَعْدِكَ مَا اسْتَطَعْتُ* أَبُوءُ لَكَ بِنِعْمَتِكَ وَأَبُوءُ لَكَ بِذَنْبِي فَاغْفِرْ لِي فَإِنَّهُ لاَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ اِلاَّ أَنْتَ اَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا صَنَعْتُ *  ŞİRKTEN KORUNMAK İÇİN (SABAH-AKŞAM) OKUNACAK DUA:

  الَّلهُمَّ اِنِّى اَعُوذُ بِكَ مِنْ اَنْ اُشْرِِكَ بِكَ شَيْئًا وَاَنَا اَعْلَمُ وَاَسْتَغْفِرُكَ لِمَا لا اَعْلَمُ اِنَّكَ اَنْتَ عَلامُ الْغُيُوبِ (et-terğıb ve et-terhib:1/76)
  SON NEFESTE İMANI MUHAFAZA ETMEK İÇİN SABAHIN SÜNNETİ İLE FARZI ARASINDA BİR KERE OKUNACAK DUA:
  يَاحَىّ يَا قَيُومُ يَا بَدِيعَ السَمَواتِ وَالاَرْضِ يَا ذَالْجَلالِ وَالاكْرامِِ اَسْئَلُكَ اَنْْ تُحْيِِىَ قَلْبى بِنورِِِمَعْرِفَتِكَ اَبَدً يَا اللهُ يَا اللهُ يَااللهُRESULULLAH S.A.V. ÇOĞU KERE YAPMIŞ OLDUĞU DUA ŞUDUR:
  يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ , ثَبِّتْ قَلْبِي عَلَى دِينِكَ )GG)=)
  RESULULLAH S.A.V. YAPMIŞ OLDUĞU DUALARDAN BİRİDE ŞUDUR:
  "الَََلهُمَ إنَِّي أعُوذُ بِكَ مِنْ زَوَالِ نِعْمَتِكَ، وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ، وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكَ، وَجَمِيعِ سَخَطِكَ"
  Anlamı: ‘Allahım verdiğin nimetin kaybolmasından, verdiğin afiyetin bozulmasından, ansızın karşılaşabileceğim musibetden ve gazabına sebeb olacak her türlü işten sana sığınırım. (Müslim)
  HER KİM, SABAHLADIĞINDA VEYA AKŞAMLADIĞINDA AŞAĞIDAKİ DUAYI OKURSA , MUHAKKAK O GÜNÜN ŞÜKRÜNÜ EDA ETMİŞ OLUR. (Ebu Davut Nesei)
  DUANIN SABAHLEYİN OKUNUŞU:
  (( اَلَّلهُمَّ مَا أَصْبَحَ بِى مَنْ نِعْمَةٍ أَوْ بِِأَحَدٍ مِنْ خَلْقِكَ فَمِنْكَ وَحْدَكَ لا شَرِيكَ لَكَ. فَلَكَ الْحَمْدُ وَلَكَ الشُّكْرُ ))
  DUANIN AKŞAMLAYIN OKUNUŞU:
  )) اَلَّلهُمَّ مَا أَمْسَى بِى مَنْ نِعْمَةٍ أَوْ بِأَحَدٍ مِنْ خَلْقِكَ فَمِنْكَ وَحْدَكَ لا شَرِيكَ لَكَ. فَلَكَ الْحَمْدُ وَلَكَ الشُّكْرُ
  Her kim sabah akşam üç kere:" رَضِيتُ باِ لله رَبًّا وبِا لاِسلامِ ديناً وبِمُحَمَّدٍ نَبِيًّا" derse Allah-u Tealanın, o kulunu kıyamet gününde razı etmesi hak olur. (Ebu Davut, 15029,5072, Tirmizi No:3449)

  Aksırma Esnasında:Aksıran kimsenin " أالْحَمْدُ لله " demesi, o'nu işiten kimsenin de:
  "يَرْحَمُكَ الله" demesi gerekir. Aksıran kişi, yanında "يَرْحَمُكَ الله" denildiğini duyunca: يَهْدِينَا وَيَهديكُمُ اللهُ " " demelidir. (Buhari, Edep: 125)
  Hz. Aişe (ra) dan rivayet olundu ki, Resulullah (sav) Efendimiz, her gece yatağına geldiği zaman, İhlas, Felak ve Nas surelerini okurlardı. (Buhari - mÜslim - Ebu Davut)

  Efendimiz (S.A.V) : Cuma namazının farzından sonra konuşmadan ve yerinden kalkmadan İhlas, Felak ve Nas surelerini yedişer defâ okuyan kimseyi Cenâb-ı Hakkın onu gelecek cumaya kadar muhafaza altına alıp her türlü musibetlerden koruyacağını haber verdiler (Camiussağir )
   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: GÜnÜn Bellİ Vakİtlerİnde Okunmasi Gereken Çok Önemlİ Dualar
  ellerine emeğine sağlık
   
GÜnÜn Bellİ Vakİtlerİnde Okunmasi Gereken Çok Önemlİ Dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dua Konusunda Çok Önemli Bir Yazı

  Dua Konusunda Çok Önemli Bir Yazı

  Dua Esasen davet gibi çağırmak mânâsına masdardır. Sonra küçükten büyüğe, aşağıdan yukarıya meydana gelen talep ve niyaz mânâsına âdet olmuş ve isim olarak da kullanılmıştır ki dua dinledim, dua okudum denir. Duanın hakikati, kulun, şanı yüce olan Rabbinden mütevazi bir şekilde medet, ihtimam ve yardım dilemesidir. İlimden dem vuran bazı cahiller, duayı faydasız bir...
 2. Duanın kabul olunduğu vakit!!!!!

  Duanın kabul olunduğu vakit!!!!!

  Ebû Hüreyre -radıyallahu anh-den rivâyete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz şöyle buyurmuşlardır; [Linkleri Görmek Için Üye Olmaniz Gerekmektedir.Üye Olmak için Tiklayin...]3 "Rabbimiz Tebâreke ve Teâlâ her gece, gecenin son üçde biri kaldığı sırada dünyâ semâsına nüzul eder ve şöyle buyurur: '' Bana duâ eden var mı, duâsına icabet edeyim? İstediğini vereyim....
 3. Dua İçin Kıymetli Vakitler

  Dua İçin Kıymetli Vakitler

  kıymetli dualar dua vakitleri en kıymetli dualar 1-EZAN İLE KAMET ARASI,EZAN BİTİNCE YAPILAN DUA(Sevgili peygamberimiz (A.S),ezan ile kamet arasında yapılan dua kabul olunur,buyurmuştur.) 2-SEHER VAKTİ,GECE YARISINDAN SONRA, 3-AREFE GÜNLERİ, 4-CUMA GECELERİ, 5-BAYRAM GECELERİ, 6-RAMAZAN-I ŞERİF AYI, 7-KUR'AN-I KERİM'İ OKUYUP HATMEDİNCE,KURAN OKUNDUKTAN SONRA, 8-FARZ NAMAZLARIN...
 4. Hamileyken okunmasi gereken dualar...

  Hamileyken okunmasi gereken dualar...

  gebelikte okunması gereken dualar hamilelikte okunması gereken dualar hamileyken hamilelerin okuması hamileyken sureler 1.gebeligin ilk 4ayında "sübahanallahi vebi hamdihi"5000defa okunmalı cocugun saglıklı olmasi icin.2.güzel yüzlü olması için yusuf suresi okunur.3.ahlakı güzel olması icin ibrahim suresi.4.9ay boyunca 71defa enbiya suresi okunur salih evlat için.5.dogumu...
 5. Meleklerim Hamile Olmadan Bilmeniz Gereken Çok Önemli Birşez Var

  Meleklerim Hamile Olmadan Bilmeniz Gereken Çok Önemli Birşez Var

  gebelige hazırlık, gebelik, gebe kalmak için, Hamile kalmadan önce bu Viedeyoya bakmanizi rica ederiyorum, belki fikriniz degise bilir. Hamilelikten önce beslenmeye, yada nasil Gebe kalirim diye düsünmeden önce, bence bunu bi izleyin.... Karariniz tekrar gözenden gecire bilrisiniz..... http://www.youtube.com/watch?v=Eh1HU2bMYuw&feature=fvwrel

Sayfayı Paylaş