1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Gürcistan'ın hava sahasında önemli limanlara bomba yağdırdı.

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Rus hava kuvvetlerinin, Gürcistan'ın Karadeniz'daki önemli limanı Poti'nin ardından Senaki'deki Gürcü askeri üssünü de bombaladı. Bu arada İnterfaks, bir kaç saatlik sessizliğin ardından başlayan silah çatışmaların Tshinvali'nin dış bölgelerinde devam ettiğini kaydetti.
  Kafkasya'da tansiyon giderek yükseliyor. Rusya, Gürcistan'ın hava sahasında önemli limanlara bomba yağdırdı.Gürcistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Kakha Lomaia konuya ilişkin açıklamasında, ''Rusya, Poti limanını ve Senaki'deki askeri üssü bombaladı. Rusya'nın sivil ve ekonomik altyapıyı bombalamaya başladığı kanısındayız'' diye konuştu.

  Senaki'deki üsle birlikte Rusya, Gürcistan'a ait 4 askeri üssü bombaladı.

  Rus İnterfaks ajansı, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın başkenti Tshinvali'nin kent merkezindeki kontrolün yerel güçlerde olduğunu ancak kentin güney tarafındaki dış bölgelerde Rus ve Gürcü arasındaki çatışmaların devam ettiğini duyurdu.

  İnterfaks, bölgedeki Rus Barış Gücü'ndeki bir yetkiliye dayanarak verdiği haberde, kentte akşam üstü yaşanan bir kaç saatlik sessizliğin ardından başlayan silah çatışmaların Tshinvali'nin dış bölgelerinde devam ettiğini kaydetti.

  Güney Osetya Hükümeti'nin resmi Sözcüsü İrina Gagloyeva İnterfaks'a yaptığı açıklamada, ''Tshinvali, tamamen güvenlik güçlerimizin kontrolü altında. Gürcü birlikleri kentin dış bölgelerinde kontrolü yeniden sağlamaya çalışıyor. Oralarda çatışmalar devam ediyor'' dedi.

  Güney Osetya'daki Rus Barış Gücü Askerleri'nin Komutanı Murad Kulahmedov da İnterfaks'a yaptığı açıklamada, ''Güney Osetya güçleri kentin büyük bölümündeki kontrolü ele almayı başardı. Gürcüler kentin dış bölgelerinin kontrolünü elinde tutuyor'' dedi.

  Kulahmedov, Gürcü saldırıları sonucu ölen ve yaralanan askerlerinden dolayı oluşan kayıplarına rağmen görevlerini sürdüreceklerini belirterek, ''Buradan ayrılmayacağız ve bize verilen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

  İnterfaks, Gürcistan medyasının, Tshinvali yakınlarında çatışmaların meydana geldiğini, Güney Osetyalı kuvvetlerin kent dışındaki Gürcü askeri birliklere saldırdığını duyurduğunu kaydetti.


  internethaber
   
Gürcistan'ın hava sahasında önemli limanlara bomba yağdırdı. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sahanda Pirzola

  Sahanda Pirzola

  güveçte pirzola sahanda pirzola Sahanda Pirzola ( 4 kişilik ) Malzemeler : 8 adet kuzu pirzola 3 orta boy domates (Kabukları soyulmuş ve küp şeklinde doğranmış) 4 adet çarliston biber (Çekirdekleri çıkarılıp, küçük doğranmış) 4 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı salça 1 orta boy soğan (İnce kıyılmış) 2 çorba kaşığı tereyağ Tuz, karabiber Hazırlanışı: Pirzolaların her iki tarafını...
 2. hava

  hava

  Ayakları yerden kesik vaziyette havada dikilmek geçici olarak şeref ve makam sahibi olmaya, Havada olduğunu görmek yolculuğa, bir işi yapmakta gösterilen kararsızlığa, Havadan yere düşmek iş ve meslekte gerilemeye yahut üzüntüde olanın bundan kurtulmasınna, Hava insanın nefsine, büyüklenmeye, Yerle gök arasında, ayakta dikilerek irticalen konuştuğunu görmek şeref ve nimete, Havanın açılması...
 3. Lİmanlar Kanunu

  Lİmanlar Kanunu

  KANUN NO: 618 LİMANLAR KANUNU 14 Nisan 1341 ve 20 Ramazan 1343 (Resmi Ceride ile neşir ve ilânı: 20 Nisan 1341 - Sayı: 95) 3. t. Düstur, c. 6 - s. 183 MADDE l — Limanların idare ve temizlenme ve derinlenme, genişlenme, taranmasına, şamandıraların konma ve iyi halde tutulmasına ve bu hususlara müteferri bütün liman işlerinin yapılmasına hükümet mecburdur. MADDE 2 — Türkiye limanlarına girip...
 4. Gürcistan'da savaş

  Gürcistan'da savaş

  Gürcistan Güney Osetya'yı ele geçirmede kararlı. Büyük bir askeri harekat başlattılar. Başkent kuşatma altında. Gürcistan birlikleri Güney Osetya'nın başkenti Shinvali'ye karşı bombardıman başlattı. Gürcü birlikleri başkenti sardığı ve kente doğru ilerledikleri kaydediliyor. Bu arada Kuzey Osetyalı ve Abhaz gönüllüler Güney Osetya'ya destek için savaşa katılıyor. Gürcü Bakan Temur...
 5. TSK Kandil'e bomba yağdırdı

  TSK Kandil'e bomba yağdırdı

  Irak hava sahası ABD kontrolünden çıkıp Iraklıların kontrolüne geçti. TSK bugün yine Kandil'e bomba yağdırdı. Türk savaş uçakları, Kandil’deki PKK mevzilerini vurdu. Yerel kaynaklar, can kaybı olmadığını açıkladı. Yerel kaynaklar, TSİ 19.00’da başlayan bombalamanın bir saat sürdüğünü ve sivil can kaybının olmadığını belirttiler. Kaynaklar; Alires, Kaletokan ve Kortek bölgelerinin Türk...

Sayfayı Paylaş