güzel kokayım derken!!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
güzel kokayım derken!!
Güzel kokmak için kullanılan parfümlerin kullanımına dikkat edilmesi, özellikle içeriğinde ne olduğu bilinmeyen parfümlerin kullanılmaması gerekiyor!

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serap Öztürkcan, parfümlerin alerji ve tahrişe neden olabildiğini belirterek, "Kullandığınız parfümün içeriğine dikkat edin. Dermatolojik olarak test edilmemiş parfümleri kullanmayın" dedi.

Parfümlerin içindeki bergamot ve alkol oranının çok önemli olduğuna dikkati çeken Öztürkcan, bergamotun güneşe duyarlılığı artırıp leke ve alerjiye neden olduğunu, yüzdesi fazla alkol kullanılmasının da cildi tahriş edeceğini söyledi.

Parfümün vücudun doğrudan güneş gören bölgelerine sıkılmaması gerektiğini belirten Öztürkcan, "Parfüm bileklere ve kulak arkasına sıkılmalı. Ağız, göz ve burun bölgesine yakın yerlere kesinlikle sıkılmamalıdır. Parfüm sıkarken solunulmamalıdır" diye konuştu.

Parfüm diye nitelendirilen sıvıların gerçekten parfüm olup olmadıklarına ve laboratuarda üretilip üretilmediğinin önemli olduğunu ifade eden Öztürkcan, şu bilgileri verdi:

"Parfümler deride çeşitli reaksiyonlara neden olabilir. O yüzden vücudun her yerine sıkılmamalı. Parfümünüzün nerede üretildiğine, laboratuvarda üretilip üretilmediğine, içeriğine dikkat edin. Cilde sıkılan şeyler deri tarafından emiliyor, vücuda sıkılan ve içinde zehirli maddeler bulunan parfümün emilmesi toksik etkilere neden olabilir."
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ce: güzel kokayım derken!!

ece emeğine sağlık bacım çok güzel paylaşımdı..
 
Üst