1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Güzide Duran ve kızı

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  güzide duran ve kızı güzide duran kızı güzide duran ve kızı, selin, hakkında, resimleri ve merak ettiğiniz tüm bilgileri burada arkadaşlar.  [​IMG]

  Eski manken Güzide Duran Aksoy "ikinci çocuğu" istiyorum demiş ve annelliği, özel hayatı ile ilgili demeç vermiş. Bizde bu haberi sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.


  Güzide Aksoy, Elle dergisinin mayıs sayısı için 2 yaşındaki kızı Selin’le objektif karşısına geçti.

  GÜZİDE DURAN AKSOY VE KIZI SELİN

  Uzun boyu, yürüyüşü, duruşu, karakteristik yüzü, makyajsız da son derece rahat olması etkileyici... Modelliği çoktan bırakmış olsa da, Güzide Aksoy’un şu an bile Paris podyumlarında bolca alkış alacağına şüphe yok. Ama mayıs sayısı yarın çıkacak olan Elle dergisinin onunla buluşma nedeni geçmişi anmak değil, ona önceliklerini değiştirten iki yaşındaki kızı Selin!

  Selin annesini nasıl değiştirdi?
  - Anlatmakla bitmez. Çocuk dünyaya gel-diğinde ona bir şeyleri kendinizin öğreteceğini düşünürsünüz. Oysa tam tersi oluyor, çocuk insana çok şey öğretiyor. Ben de Selin’den, başta sabır olmak üzere her gün çok şey öğreniyorum. Başka bakıyorum artık dünyaya.

  Bir gününüz nasıl geçiyor?
  - Güne birlikte başlıyor, kahvaltı ediyor, oyunlar onuyoruz. Hava güzelse, dışarı çıkıyoruz. Yuvaya gitmek için çok küçük olduğuna inandığımdan henüz göndermiyorum. Haftada bir ya da günde birkaç saatliğine de olsa çocuklarını yuvaya gönderen arkadaşlarım var ama ben Selin’in üç yaşından sonra başlamasını tercih ediyorum. O zamana kadar anne-babasıyla mümkün olduğu kadar çok vakit geçirmesinin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Yani 24 saat onunlayım.

  Selin bizim ekiple hemen kaynaştı. Peki diğer çocuklarla iletişimi nasıl?
  - Diğer çocuklarla arası çok çok iyi. Selin sosyal, dışa dönük, paylaşmayı çok seviyor. Diğer taraftan hisleri çok kuvvetli, iyi ve kötüyü ayırt edebiliyor. Arkadaşları da var. Onlarla da mümkün olduğu kadar bir araya getirmeye çalışıyoruz.

  AKŞAMLARI ONU BABASI UYUTUYOR

  Selin’in babasıyla ilişkisi nasıl?
  - Hep derler ya “Babalar kızlarını çok sever” diye, aynen o durum. Akşamları işten gelince Adnan kızıyla ilgileniyor. Hatta Selin’i o uyutuyor.

  Selin nasıl bir kız? Nelerden hoşlanıyor? Mesela giyeceği kıyafetleri kendi mi seçiyor?
  - Yeni yeni kendi seçmeye başladı. Mutlu olsun diye buna izin verdiğim için zaman zaman çok rüküş olabiliyor. Genelde onu özgür bırakmaya çalışıyorum çünkü artık 2 yaşında, zevki gelişmeye başladı ve tercihleri oluşuyor. Bu yüzden pek karışmamaya, ona seçenekler sunmaya çalışıyorum.

  BAKIMI ÇOK ABARTAN BıR KADIN DEğıLıM

  Selin’le tatile çıkmak zor mu?
  - Kolay diyemem. Her anne bilir ki, yanında yardımcı da olsa (ki benim şu anda yardımcım yok) küçük bir çocukla tatile veya yolculuğa çıkmak zor. Keyifli yönleri de çok tabii ki. Ancak tatilde dahi olsanız, çocuğunuzun uyku saatlerine dikkat etmeniz lazım. Buna rağmen geçen yaz hem yurtçinde, hem de yurt-dışında tatillere gittik.

  Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz?
  - Tabii ki. Mesela sporumdan ödün vermiyorum. Haftada üç gün, akşam beş-altı gibi sporumu yaparım. Bir tek emzirdiğim dönemde yapmadım. Onun dışında zaten bakımı çok abartan bir insan değilim, öyle gece maskesi bilmem ne bakımı diye alışkanlıklarım yok. Fazla makyaj da yapan biri değilim. Bir ruj ve rimel yetiyor. Aşırı bakımlara inanmıyorum.

  Peki nelere pek fırsatınız ya da vaktiniz yok?
  - Öyle bir şey yok galiba, çünkü ben halimden memnunum. Selin’le zaman geçirmek, onun yanında olmak eşimi de, beni de mutlu ediyor. Selin yüzünden bir şey kaybetmiş ya da kaçırmış değiliz.

  BASKICI BİR ANNE OLMAMAYA ÇALIŞIYORUM

  Nasıl bir annesiniz; disiplinli mi, rahat mı?
  - Bu konuda içgüdülerimle hareket ediyorum. Dominant, baskıcı bir anne olmamaya dikkat ediyorum. Bana sorarsanız, çocuklar babadan biraz çekinmeli. Yani baba daha otoriter olmalı. Bizim babamız da otoriter ama Selin onun zayıf noktası. Ancak o ne şirinlik yaparsa yapsın, her ikimiz de bir şeyi uygun bulmuyorsak “hayır” deriz. Özgüveni olması açısından da ona çok fazla sınır koymamaya çalışıyorum.

  İKİNCİ ÇOCUĞUM OLSUN İSTİYORUM

  Bugünlerde daha çok çocuk kitapları okuduğunuzu söyleyebilir miyiz?
  - Aynen. Yalan söyleyecek değilim, şu an istediğim kitapları okuyacak vaktim olmuyor. Tüm günü onunla geçirdikten sonra ancak uyumaya fırsatım oluyor. Ya da arkadaşlarımızla bir program yapmış oluyoruz. Ertesi sabah aynı rutin devam ediyor. Selin sayesinde bütün çocuk kitaplarını ve çizgi filmleri ezberledim.

  Bugüne kadar hiç Selin’siz bir-iki günlüğüne bir yere gittiniz mi?
  - Hiç. Sadece günübirlik gittik, o da tam gün sürmedi.

  Selin’in kardeşi olmasını ister misiniz? Ağabeyi Kaan var; ama başka kardeş de diliyor musunuz?
  - Tabii ikinci bir çocuk istiyorum. Henüz zamanı değil. Kısmetse olur. Kesin bir şey söylememek lazım ama düşünüyorum.

  KENDİME ALIŞVERİŞ YAPMAYI UNUTTUM

  Gardırobunuzda Selin’e saklamak istediğiniz kıyafet veya aksesuvarlar var mı?
  - İşim sayesinde gardırobumda pek çok özel parça var.

  O anlamda çok şanslı bir kız...
  - Evet ama kıyafet veya markaya çok düşkün olmasını istemiyorum. Ona sadece bazı güzel çanta ve kıyafetlerimi saklıyorum. Onun için manevi değeri olacak, “annemden” diyebileceği şeyler.

  Selin’le alışveriş yapmayı seviyor musunuz? Ona en çok neler alıyorsunuz?
  - Zaten Selin’den sonra kendime alışveriş yapmayı unuttum. Bazen bir eksiğim oluyor, onu alayım diye yola çıkıyorum... Bir bakıyorum, eve sadece onun eşyalarıyla gelmiş, kendi alacağımı unutmuşum. Kız çocukları için o kadar güzel seçenekler var ki... Selin’le alışverişe çıkmak da çok keyifli çünkü çocuk mağazasında dahi olsak öyle “Onu da alalım, bunu da isterim!” diye tutturan bir çocuk değil. Çok nadirdir bir şey istemesi.
   
Güzide Duran ve kızı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hakaret ettiği gerekçesiyle GÜZİDE DURAN iİLKER İNANOĞLUNA dava açtı

  hakaret ettiği gerekçesiyle GÜZİDE DURAN iİLKER İNANOĞLUNA dava açtı

  P { margin: 0px; } Güzide Duran'a basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan İlker İnanoğlu'nun dava dosyası bilirkişiye gönderildi. Bilirkişi, İnanoğlu’nun eski sevgilisi hakkındaki sözleriyle ilgili haber kasetlerini ve gazete kupürlerini inceleyecek. Bakırköy 8’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açılmasına neden olay, bir defilenin kulisinde Güzide...
 2. Güzide Duran ; Hamile ..

  Güzide Duran ; Hamile ..

  güzide duran hamile güzide duran biyografi guzide evlendi Yaklaşık 3 ay önce evlenen Güzide Duran anne olmaya hazırlanıyor. Podyumların bir dönem aranan isimlerinden olan Güzide Duran Nisan'da mimar sevgilisi Adnan Aksoy'la evlenmişti. Evlendikten sonra gelen iş tekliflerini geri çeviren mankenin 7 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı. Hamilelik dönemini zor geçirdiği söylenen Duran'ın şu...
 3. Güzide Duran ABD de doğuracakmış

  Güzide Duran ABD de doğuracakmış

  DOĞUM ABD'DE! İŞADAMI EŞİ ADNAN AKSOY'DAN BEBEK BEKLEYEN GÜZİDE DURAN, BEBEĞİNİ YURTDIŞINDA DÜNYAYA GETİRECEK. Geçtiğimiz günlerde İstinye Park'ta OK dergisinin objektifine takılan 5,5 aylık hamile mankenin, doğum için yakında Amerika'ya gideceği öğrenildi. Sonunda inzivadan çıktı... 12 Nisan 2008'de işadamı Adnan Aksoy'la evlenen ve evlendikten bir ay sonra hamile olduğunu öğrenen Güzide...
 4. Güzide Duran anne oldu

  Güzide Duran anne oldu

  ÜNLÜ MANKEN GÜZİDE DURAN ANNE OLDU! Hamileliğinin ardından soluğu Amerika'da alan Güzide, Miami'de bir hastanede önceki gün doğum yaptı. Bir kız çocuğu sahibi olan ünlü manken, eşi Adnan Aksoy'la birlikte uzun bir süre daha Amerika'da kalacak. Geçen yıl nikah masasına oturan Güzide Duran evliliğin ardından mankenliğe bir süre ara vermişti..
 5. Güzide Duran kızıyla alışverişte

  Güzide Duran kızıyla alışverişte

  güzide duran, kızı, kızının adı, kızının ismi, selin, alışveriş haberleri burada arkadaşlar Güzel ve eski mankenlerimizden Güzide Duran, kızı Selin ile alışverişe çıkmış ve bakın objektiflere nasıl yakalanmışlar Melek'lerim:) Güzide Duran Aksoy, geçtiğimiz gün Kanyon'da objektiflere takıldı. GÜZİDE DURAN VE KIZI SELİN Eski manken minik kızı Selin'le birlikte mağazaları dolaşıp...

Sayfayı Paylaş