gebe
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0

  H1 Programı

  Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  H1 vizesi ABD'ye "uzmanlık isteyen iş" alanlarında çalışmak üzere geçici olarak gelmek isteyen bireylere verilir. H1 programında "uzmanlık isteyen iş" kavramı, lisans, yüksek lisans veya eşdeğer bir eğitim sonrası kazanılmış uzmanlığın teoride ve pratikte uygulandığı bir iş dalı anlamındadır (mimarlık, mühendislik, tıp, hukuk, muhasebe gibi.)
  H-1 vizesine sadece Amerika'da bulunan, vergi numarası olan ("Internal Revenue Service Tax Identification Number") ve personel çalıştırabilen işveren konumundaki gerçek veya tüzel kişiler başvurabilirler. Başvuru Göçmen Bürosu (INS) ile iletişime geçerek gerçekleştirilir. Bu, H-1 vizesine sadece uzmanlık isteyen iş alanlarında hizmet veren, işçi çalıştıran iş sahiplerinin başvurabildiği anlamına gelmektedir, yani iş yeriniz sizin adınıza vize işlemlerini yapacaktır.

  H1 vizesi ile ABD’ye geçici olarak çalışmak üzere gelebilir ve çalışanların kazandığı haklardan yararlanabilirsiniz. H1 programında maaşlı staj programında olduğu gibi çalışma süresince herhangi bir rotasyon yoktur. Bu program staj programı değildir. Katılımcılar çalıştıkları yerde terfi hakkında sahiptir. Fakat bu tamamen kişisel başarıya bağlıdır. Çalışma sürenizin sonunda eğer iş vereniniz talep ederse daha uzun kalabilirsiniz ancak bu durum iş vereninizin size sağlayacağı özel anlaşmalarla mümkün olabilir. H1 programına katıldığınızda hayatınız boyunca geçerli olacak Social Security Number ve her türlü sağlık sorununuz için program süresince geçerli sağlık sigortasına sahip olursunuz.

  H1 vizesiyle çalışan kişilerin eşleri ve çocukları da başka tür bir vize ile A.B.D.’ye giriş yapmaları mümkündür. Ancak bu vizeyle çalışmaları mümkün değildir

   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: H1 Programı

  H1 çalışma vizesine sahip çalışanların kazançları çalıştıkları alana ve ne derece kalifiye olduklarına bağlıdır. Çalışma süresi yasal olarak haftada 40 saattir. Haftada 40 saatti aşan çalışmalar mesai olup, ayrıca ücretlendirilmektedir. Elde edeceğiniz gelir tamamen sizin kişisel becerilerinize göre değişmektedir. Ancak yapılan işler uzmanlık gerektiren işler olduğu için geliriniz de herhangi bir çalışandan daha fazla olacaktır.

  ’Uzmanlık gerektiren iş"" kavramı, lisans, yüksek lisans veya alınmış eşdeğer bir eğitim sonrasında kazanılmış uzmanlığın, teoride ve pratikte uygulandığı bir iş dalı (mimarlık, mühendislik, tıp, hukuk, muhasebe) anlamına gelmektedir.

  Genellikle H1 vize sahipleri mimarlık, mühendislik, hukuk, bilişim sistemleri, muhasebe, genel işletme ve finans gibi uzmanlık alanlarında çalışmaktadır. H1 vizesi ile Amerika’da her yıl 88 bin uzman ve nitelikli çalışan kabul edilmektedir.

  H1 vizesi programıyla 10 aydan 3 yıla kadar Amerika’da çalışabilirsiniz. Üç yıllık süre sonunda, 2000 yılında yapılan yeni Amerikan Rekabetçiliği yasasına göre H1 vize süresini altı yıla kadar uzatmak mümkündür.


  Göçmen statüsünde olmayan dönemsel çalışanlara verilen H1 vizesinin başvurusunda gerekli olan tüm evraklar, US State Department tarafından onaylı, EduRehber’in temsilciliğini yürüttüğü ilgili vize sponsor organizasyonu tarafından sağlanmaktadır.
  Başvuru formunu temin ettikten sonra H-1 vizesini tasdik ettirmek için ABD Elçiliğine/Konsolosluğuna bizzat başvurmanız gerekir. H1 vizesinin onaylanma inisiyatifi ise tamamen ABD Elçiliğine/Konsolosluğuna aittir.

  H1 vize programı başvuru sürecinde aşağıdaki aşamaların izlenmesi önem taşır:

  · Adayın İngilizce CV'sinin programa uygunluğunun incelenmesi
  · Program koordinatörüyle İngilizce mülakatın yapılması
  · Başvuru formunun doldurulması
  · Ön kayıt ücretinin ödenmesi (500 USD)
  · Sözleşmenin imzalanması
  · Uygun pozisyonların araştırılması
  · İşverenlerle birebir mülakatın gerçekleştirilmesi
  · En uygun pozisyona yerleştirmenin yapılması
  · Katılım ücretinin kalan kısmının ödenmesi (1900 USD)
  · Vize süreci (EduRehber size H1 vizesi ile ilgili her türlü yardımı sağlamaktadır.)
  · Oryantasyon (Amerikan iş hayatı ve kültürü hakkında gerekli ön bilgilerin sunulması)
  · Program süresince EduRehber tarafından sınırsız danışmanlık hizmeti

   
H1 Programı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dıyet programı

  dıyet programı

  dıyet 1500 Kalorİlİk dıyet prgramı Sabah saat 7:30 " Çay veya bitki çayları (Şekersiz) " 1 kibrit kutusu kadar peynir (Az yağlı) " Söğüş salata (Serbest - yağsız) " 1 ince dilim ekmek (25 gr. kepek veya beyaz) Saat 10:00 " Yarım su bardağı süt + 2 grisini Öğlen saat 13:00 " 3 köfte kadar kırmızı et veya 4 köfte kadar yağsız tavuk, balık " Yarım kase...
 2. H2B Programı

  H2B Programı

  H2B vizesi, Amerikan Hükümeti tarafından yabancı ülke vatandaşlarına sınırlı bir süre için verilen ‘çalışma vizesidir.’ H2B vizesinin göçmenlik niteliği yoktur. Çünkü asıl veriliş amacı işletmelerdeki sezonluk iş gücü açığını kapatmaktır. H2B vizesi ile ABD’ye geçici olarak çalışmak üzere gelebilir ve çalışanların kazandığı haklardan yararlanabilirsiniz. H2B programında maaşlı staj...
 3. Egzersiz Programı

  Egzersiz Programı

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 4. Rojinname programı

  Rojinname programı

  kürtçe şarkılar ve anlamları kürtçe şarkıların türkçe anlamları ninniler ninni ninni sözleri TRT nin yapmış olduğu kürtçe programın sunuculuğunu ünlü şarkıcı Rojin yapıyor zaman zaman eleştirilere maruz kalan sanatçı bakalım neler diyor bu eleştiriler hakkında.... DERDİ PARA DEĞİL! TRT ŞEŞ’İN EN ÇOK REYTİNG ALAN PROGRAMINI YAPAN ROJİN, KÜRT KİMLİĞİ YÜZÜNDEN DAHA ÖNCE DEFALARCA SORUN...
 5. Ümit Karan'dan Program Sürprizi!

  Ümit Karan'dan Program Sürprizi!

  ümit karan, ümit karan haberleri, survivor ümit karan Sevgili melekler, katıldığı Survivor yarışmasından sonra yıldızı iyice parlayan eski futbolcu Ümit Karan'a oyunculuk teklifleri yağıyor. Önceki gün Nişantaşı'nda arkadaşlarıyla yemek yiyen Karan, mekan çıkışı gazetecilere bundan sonraki projelerinden bahsetti.. Arkadaşlarıyla yemek yediği kafeden çıkışta Porsche marka otomobiline...

Sayfayı Paylaş