1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Habur sınır kapısının kapatılması söz konusu değil

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, son yaşanan olaylara bağlı Habur sınır kapısının kapatılması konusunda yaşanan tartışmaları değerlendirirken, ''gerekirse mal ve can güvenliği açısından tedbirler alınır, ulus olarak zararımız ne ise onu kapatırız'' dedi. Bakan Yazıcı bu arada, şu anda Habur sınır kapısının kapatılması diye bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını bildirdi.
  Sarp gümrük kapısının, ''yap-işlet-devret modeli ile TOBB tarafından yeniden inşası ve işletilmesine'' ilişkin sözleşme, Odalar Birliğinde imzalandı.
  İmza törenine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, imza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Bir gazetecinin, son yaşanan olayların ardından Habur sınır kapısının kapatılması söylemlerinin gündeme geldiğini hatırlatarak, ''kapının kapatılması halinde zararın devlet tarafından karşılanıp karşılanmayacağına'' ilişkin sorusu üzerine Yazıcı, temel hak ve özgürlüklerin, demokrasinin en önemli değerlerinden olduğunu kaydetti.
  Temel hak ve özgürlükler bağlamında en önemli unsurun ise ''can ve mal güvenliği'' olduğuna dikkati çeken Yazıcı, can ve mal güvenliğini sağlamak üzere Meclisten karar çıkardıklarını anımsattı.
  Bu karar çerçevesinde Habur sınır kapısının kapatılıp kapatılmayacağına ilişkin bazı yorumlar yapıldığını kaydeden Yazıcı, ''şimdi varsayıma dayalı olarak (kapatılırsa zararı karşılayacak mısınız) sorusuna ben cevap vermeyeyim ama gerekirse mal ve can güvenliği açısından tedbirler alınır, ulus olarak zararımız ne ise onu kapatırız'' dedi.

  ''ŞU AN KAPATILACAĞI DİYE BİR DURUM YOK''
  Bu arada herhangi bir sorun yaşanmayacağını işaret eden Yazıcı, ''ama Habur sınır kapısının şu an kapatılacağı diye bir durum kesinlikle söz konusu değil'' diye konuştu.
  Bir başka gazetecinin, Meclisten çıkan tezkere sonrasında Habur sınır kapısında uzun konvoylar oluştuğunu belirterek, ''bu kuyrukların kısa vadede kaldırılması için ne gibi önlemler düşünüldüğünü'' sorması üzerine Bakan Yazıcı, şunları kaydetti:
  ''Habur gümrük kapısı, yeniden alt yapı olarak modernize edildi. Bu sorunların azaltılması için (tümden belki de ortadan kaldırılması mümkün değil) Müsteşarlığımız gerekli önlemleri alacak, personel takviyesi yapacaktır.''

  TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU-
  Bu arada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, Habur sınır kapısının kapatılması halinde oluşacak zararın devlet tarafından karşılanıp karşılanmayacağına ilişkin soruya karşılık, şunları söyledi:
  ''Türkiye'nin güvenliği, milli birliği ve beraberliği, bütünlüğünün bir maddi hesabı olamaz, hiç kimse bu hesabı yapamaz.
  Bunun için zararımız ne olacak diye kesinlikle bakmayız, öncelik Türkiye'nin milli birliği, beraberliği ve bütünlüğü.''

  Milliyet
   
Habur sınır kapısının kapatılması söz konusu değil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. FT: Hükümet sınır ötesi izni istemeye hazır değil

  FT: Hükümet sınır ötesi izni istemeye hazır değil

  ŞIRNAK'ta 13 askerin şehit edilmesinden sonra Türkiye’de oluşan tepki ile birlikte yeniden gündeme gelen Irak’a sınır ötesi harekat tartışmaları Avrupa medyası ile Kuzey Irak’taki Kürt grupların dikkatini Ankara’ya çevirdi. devamı
 2. Bulgar sınır kapılarında transit vize verilmesi uygulaması

  Bulgar sınır kapılarında transit vize verilmesi uygulaması

  bulgaristan transit vize kapıkule sınır kapısı telefon numarası bulgaristan transit vizesi vize ücreti sınır kapısı Kaynak: T.C Dışişieri Bakanlığı Karayoluyla yapılan seyahatlerde Bulgar sınır kapılarında transit vize verilmesi uygulaması 1 Ocak 2007 tarihinde, Bulgaristan’ın AB üyeliğiyle birlikte kaldırılmıştır. Transit vizelerin Bulgar...
 3. Tuğba Özay Kapıyı Arala Sözleri

  Tuğba Özay Kapıyı Arala Sözleri

  Tuğba Özay'ın seslendirdiği kapıyı arala isimli şarkının sözleri lazım arkadaşlarım. Var mı ?
 4. hamilelik söz konusumu

  hamilelik söz konusumu

  merhabalar adetime 2 gün var yumurtlama günümde çalışmalrı yaptım fakat adet agrısı gibi şikayetlerim sizce idrar testi yapsam cıkar mı yoksa adetimin geçmesini mi beklemeliyim bebiş için çok sabırsızlanıyorummmm:)
 5. Hamilelik söz konusumu

  Hamilelik söz konusumu

  Nisanlimla iliskiye girdik perine bölgesine bosaldim ordan vajinal bolgeye ulasip icine girme sansi var midir hamilelik riski fazla midir dusuk mu ?

Sayfayı Paylaş