Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Hacker çetesi kredi kartlarını kopyalayarak 2 milyon ytl'lik vurgun yaptı .

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  ARALARINDA İRAN GÜZELLİK KRALİÇESİ ELNAS PİRAYESH'İN DE OLDUĞU HACKER ÇETESİ KREDİ KARTLARINI KOPYALAYARAK 2 MİLYON YTL'LİK VURGUN YAPTI .

  Hesapları satın alıyorlardı
  2005 yılında Marmaris'te düzenlenen Miss Pearl Of The World yarışmasında İran'ı temsil eden Elnaz Pirayesh'in de arasında olduğu hacker çetesi çökertildi. 14 kişilik şebekenin kredi kartlarını kopyalayarak 2 milyon YTL'lik vurgun yaptığı belirlendi. Çete, yabancı bankaların müşterilerine ait hesap bilgilerini satın alıyordu.

  Pirayesh'in payı yüzde 30

  6 ay boyunca aldıkları bilgilerle sahte kredi kartı basarak pırlanta ve altın satın aldıkları ortaya çıkarıldı. Çetenin alışverişler sırasında dikkat çekmemek için Elnaz Pirayesh'i kullandıkları öğrenildi. İranlı mankenin yüzde 30'luk kazanç payıyla şebekenin vurgunlarında yer almayı kabul ettiği de ifade edildi.

  gecce.com

  Miss gibi vurgun

  İran eski güzeli Elnaz Pirayesh'in adı 2 milyon YTL'lik vurgun yapan bir çeteye karıştı. Kraliçe'nin evinden ziynet eşyalarının alımında kullanılan ayar ölçer çıktı.

  Evinden ayar ölçer çıktı
  İran eski güzeli olan ve bir dönem adı Necati Şaşmaz ile aşk dedikodularına karışan Elnaz Pirayesh, çeteci çıktı. Uzun süredir Türkiye'de yaşayan eski kraliçe, 2 milyon YTL'lik vurgun yapan çeteye % 30 komisyon karşılığında sahte kredi kartıyla pırlanta aldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Mankenlik de yapan Pirayesh'i komisyon karşılığı müşteri olarak kullanan çetenin kadın lideri ile 12 adamı da operasyonda gözaltına alındı. Pirayesh'in evinde ziynet eşyalarının alımında kullanılan ayar ölçer ele geçirildi.

  Tatile giderken yakalandılar
  Sahte kredi kartlarıyla ziynet eşyalarını yanı sıra, elektronik eşya da aldıkları belirlenen çete üyelerinin Dubai'ye tatile gitme hazırlığındayken yakalandığı bildirildi. Manken Pirayesh ve çete liderinin de aralarında bulunduğu 14 kişi, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 5 dil bilen ve arkeoloji eğitimi almak için geldiği Türkiye'ye gelen İranlı güzel, 2006 yılında oyuncu Necati Şaşmaz ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Pirayesh, ayrıca 'İnternette aşk dedikoduları' adlı bir kitap yazmıştı.

  Çeteci İran güzeli!
  İran eski güzeli Elnaz Pirayesh, 2 milyon YTL'lik vurgun yapan çeteyle ilgili olarak gözaltına alındı.


   
Hacker çetesi kredi kartlarını kopyalayarak 2 milyon ytl'lik vurgun yaptı . konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kredi kartını kullanırmısınız???

  kredi kartını kullanırmısınız???

  kredi kartını kullanırmısınız?
 2. Fortis'ten 400 milyon YTL'lik fon belgesi ihracı

  Fortis'ten 400 milyon YTL'lik fon belgesi ihracı

  Fortis, emeklilik ve yatırım fonlarına ait toplam 400 milyon YTL tutarındaki katılma belgesi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu. Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gruplara Yönelik Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu’nun portföyünü temsil eden 300 milyon, Fortis Bank da B Tipi yüzde 100 Anapara Koruma Amaçlı Üçüncü ve Dördüncü Fonlar’a ait 50’şer milyon...
 3. Yapı Kredi'nin 2007 Karı 870 milyon YTL

  Yapı Kredi'nin 2007 Karı 870 milyon YTL

  YIL sonu bilançosunu açıklayan Yapı Kredi Bankası, 2007 yılında yüzde 57’lik artışla, 870 milyon YTL net kár elde etti. Konsolide bazda sonuçlara göre, Yapı Kredi’nin toplam gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 23 oranında artarken özkaynak kárlılığı da yüzde 23’e yükseldi. Toplam kredi hacmi yüzde 26 artarak 29.1 milyar YTL seviyesine ulaşan Yapı Kredi’de mevduat büyüklüğü 33.7 milyar YTL...
 4. 1.5 Milyon YTL'lik Kopyalanmış Telefon

  1.5 Milyon YTL'lik Kopyalanmış Telefon

  KAÇAKÇILIK çetesi, modeli ve değeri düşük, Türkiye’de kullanımda olmayan cep telefonlarının IMEI (elektronik kimlik numarası) numaralarını internet aracılığıyla Çin ve Hong Kong’daki üreticilere gönderdi. Gönderilen IMEI numaraları ile üretilen 2700 cep telefonu kaçak yollarla Türkiye’ye sokuldu. Tahtakale, Aksaray, Laleli ve Taksim’de piyasaya sürüldü. Ele geçen Nokia, Teniu ve Anycool...
 5. Hacker çetesi

  Hacker çetesi

  gönderdikleri virüsle vatandaşların banka hesaplarındaki paralarını ceken cete,bu paralarla krallar gibi yaşıyordu.Yakalanmasalardı yurt dışına tatile gideceklerdi.polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alınan hackerler çetesinin 36 elemanından bazıları bu yaz yurt dışına gitmeyi planlıyordu.ancak şimdi tatili ceza evinde gecirecekler:D:D BÜYÜK VURGUN YAPMISLAR...

Sayfayı Paylaş