1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  HadiGari Cumhur Filimi Tanıtımı

  Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  yılık ibram Metafor Filmcilik tarafından gerçekleştirilecek HadiGari Cumhurisimli filmin senaryosunu yazan Harun Özakıncı’nın yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu da yapacağı filmde tiyatro sanatçısı Ersin Aycan da rol alacak. Filmde Bodrumlular’da yer alacak. Başkan Ağan’da filmde rol alacak.
  Türkiye’deki tüm sinema salonları ile Kanal D televizyonunda yayınlanacak 90 dakikalık filmin gerçek hikayelerden yola çıkılarak çekileceği, iki ayda tamamlanacağı ve yaklaşık 1 milyon YTL. ye mal olacağı belirtildi. Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Bodrum’un renkli simalarından emekli trafik polisi Süslü lakaplı Celalettin Oğuztan, Mahmut Kaptan, Deli İbram, Fıstıkçı İsmail, Süngerci Aksona Mehmet, Hadigari Bar’ın yöneticisi Hakan Aykan, emekli öğretmen Mehmet Uslu ve 21 Bodrumlu amatör oyuncunun yer alacağı filmin Bodrum çarşısı, eski pansiyonlar, barlar sokağı, Karaada, Bitez yalısı, Gümbet, Göltürkbükü sahillerinde çekileceği belirtildi.
  Bodrum’un geçmiş tarihinde değersiz denilerek deniz kenarındaki arsaların kız çocuklarına dağ tepesindeki zeytinliklerin ise erkek çocuklarına verilmesinin ardından 1980 li yılların ardından patlayan turizm ile birden sahillerdeki arsaların değerlenmesi dağ başlarının ise işe yaramaması üzerine filmin kahramanı Cumhur ve kayınbiraderinin kız kardeşlerinin üzerindeki arsalara konmaya çalışması, eniştelerin ise buna karşı verdiği mücadeleyi traji komik şekilde anlatan film, Bodrum’un son 40 yıllık geçmişine ışık tutacak bir konu içeriyor.
  [​IMG]
  Uyanık Kayınbirader 5 Yıldızlı Enişteye Karşı
  Gayrimenkulünün önemli bir kısmını ablasına kaptırmış ve küçük bir pansiyon ile geçinmeye çalışan Cumhur’un hayat hikayesinin konu alındığı filmin Bodrum Hakimi’nden sonra çekilecek en önemli film projesi olduğunu belirten yönetmen Harun Özakıncı “Uyanık Kayınbirader 5 Yıldızlı Enişteye Karşı “ sloganıyla tanıtımının yapılacağını belirterek “Seksenli yıllardan sonra yörede patlayan turizm, kız çocukları ile evlenen damatların kaderini değiştirdi. İngiliz, İskandinav ve Alman turizm acentaları ile anlaşan damatlar, işe yaramaz diye bırakılan eşlerine ait denize sıfır arazileri beş yıldızlı otellerle donattılar. Kayınbiraderlerin tek varlığı narenciye bahçeleri ve bahçe içindeki evden bozma pansiyonlardı. İşte bu pansiyonlardan birini işleten Cumhur ile eniştelerin arasındaki zenginlik fakirlik tartışmasını eğlenceli biçimde konu alan film Bodrum Hakimi’nden sonra Bodrum için çekilecek en önemli proje. Bodrum’un Bodrumlunun kendisini içinde bulacağı Türkiye’ye anlatacağı filmin başarılı olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız“ dedi.

  FİLMİN KONUSU;
  Hadi Gari Cumhur
  Hikayenin geçtiği Bodrum yöresinde tek geçim kaynağı olduğu için, zeytinlik ve portakal bahçelerini erkek çocuklarına, bataklık olduğu ve işe yaramadığı ve mal bölünmemesi içinde deniz kenarlarını kız çocuklarına devir ederlerdi.
  Seksenli yıllardan sonra yörede patlayan turizm, kız çocukları ile evlenen damatların kaderini değiştirdi.
  Haliyle kayınbiraderlerininde.!!!
  İngiliz, İskandinav ve Alman turizm acentaları ile anlaşan damatlar, işe yaramaz diye bırakılan eşlerine ait denize sıfır arazileri Beş yıldızlı otellerle donattılar.
  Kayınbiraderlerin tek varlığı narenciye bahçeleri ve bahçe içindeki evden bozma pansiyondur.
  Küçük pansiyonları yörenin dokusu itibari ile çok otantik bulunmakta ve yeterli kazanç getirmekte olduğu halde kayınbiraderlerin gözü hep abla ve eniştelerinin otellerindedir. Kayınbiraderler kanunen ortak oldukları arazi üstüne yapılmış oteli ele geçirmek için olmadık yollara baş vururlar.
  Kahramanımız Cumhur, ablasına bırakılan araziyi eline geçirmeyi namus davasından farksız görmektedir.
  Bodrum un en işlek caddesinde, babadan kalma küçücük dükkanında, gene babadan kalma berberlik mesleği ile uğraşmaktadır. Bankalar bu işlek caddeki bu küçük dükkanı çok iyi fiyatla kiralayıp bankamatik yapmak isterler. Kuyumcular, döviz büroları, turizm şirketleri ofis ve dükkan olarak kiralamak isterler ve çok iyi tekliflerde bulunurlar.
  Cumhur un derdi , bir otele ve otel içindeki turist kadınlara sahip olmaktır.
  Bunun içinde küçücük dükkanının çok değerli olduğunu düşünür ve çok yüksek fiyata satmak ister. Çünkü dükkanını satarak alacağı arazi ile bir otel sahibi olacağına inanmaktadır.Almak istediği arazi ablasının ve eniştesinin arazsinin hemen yanındaki boş arazidir. Cumhurun planı şudur; Dükkanını satacak ve araziyi satın alıp üstüne otel yapıp eniştesi ve ablasına rakip olup, onların işini bozup belkide tekrardan malına sahip olacaktır.
  Cumhur un evden bozma pansiyonunda kalan Nejat ruh hastasıdır. İstanbul da yaşadığı hergüne lanet eden Nejat ilk karısından ayrılmış ikinci eşi ile Bodrum a yerleşerek Bodrum da hediyelik eşya dükkanı açarak Bodrum da yaşamak ister. Mazeretide Büyük şehirlerde yaşamak artık ölümdür.
  Yediği herşeyde hormon olduğundan, trafiğin çözülemiyecek safhaya geldiğinden, insanların yozlaşmasından devamlı şikayet etmekte, sahil kasabalarında yaşamın mükemmel olduğunu düşünmekte, küçük yerlerde hiçbir sorun olmadığını iddia etmektedir.
  Paraya, kadına, kıza çok düşkün olan Cumhur ablası ve eniştesine huzursuzluk vermek için her türlü yolu dener. Eniştesi Ethem in otelinin su kuyusuna sabote etmekten, otelde kalan müşterileri otele yaptığı ani baskınlarla korkutmaya kadar her saçmalığı deneyerek kendini rahatlatmaktadır. Çünkü yapabileceği başka hiçbir şey yoktur.
  Eniştesi ve ablası Bodrum un en saygın işletmecileridir. Başarılı ve düzenli hayatları sadece çalışmak ile geçer. Eniştesi ve ablasının bu düzenli hayatları ve maddi güçleri kahramanımız Cumhur un neredeyse hayat garantisidir. Eniştesi Ethem in belediyeden, askeriyeye kadar saygı görmesi Cumhur unda herkes tarafından idare edilmesi demektir. Yaşadığı yöredeki polis, maliye, zabıta Cumhur a, eniştesinin hatırı için resmen torpil geçer, kayırır. Bütün bunlardan habersiz ve inatçı Cumhur, düzensiz hayatına devamlı şahit ve ortak arar.
  Entel bozması hippi Nejat, Cumhur a destek vererek enişte Ethem in adını ve tesisini asılsız uyuşturucu komplosuna alet eder. Basınıda araya sokarak ülke çapında duyulacak rezaleti planlar ve uygular. Gazete ve televizyonlarda demeçler veren hastalıklı Nejat ve ne yaptığını bilmeyen Cumhur kendilerince dere beyi diye adlandırdıkları eniştenin otelini sezonun tam başında mühürlettirirler. Onlara göre ortada haksızlık vardır. Enişte, hem Cumhur un ablasını kandırmış malına el koymuş hemde uyuşturucu işi yapmaktadır. Çıkardıkları rezalet ile popüler olan Nejat ve Cumhur zafer sarhoşluğu içinde dahada sapıtacaklardır. Cumhur bu popülerlik sayesinde İzmir den gelen dansöz Okşan aşık olacak karısını bile boşamak isteyecektir.

   
HadiGari Cumhur Filimi Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Son Cellat Filim Tanıtımı

  Son Cellat Filim Tanıtımı

  Son Cellat Türk sineması ve yine bir dram filmi. Zaten Türk sineması dram ve belaltı geyik komedi filmlerinden oluşmuyor mu? Şöyle bir aksiyon macera filmi düşünüyorum bulamıyorum,Korku Gerilim? ehh bir kaç tane var ama düşük kalite, Animasyon desen A'sı bile yok. Sanırım bunun nedeni Türk kültürü, yani türk insanının acıma duygusu, sahiplenme duygusu. Nerde bir dram var koşuyoruz...
 2. Klimt filim tanıtımı

  Klimt filim tanıtımı

  Bu film iki açıdan değerlendirilebilir!.. Resim sanatına ilgi duyanları özellikle de Klimt'i favori ressamları içinde tutanları ve bu konu üzerinde bilgi sahibi olanları memnun edecek çok başarılı bir biyografi anlatımıdır.Özellikle atölyede çalıştığı sahnelerde sanki bir tablonun fırça izleri ve renkleri vardır . Kalabalık diyalogların sahnelendiği anlarda, tartışmanın niteliği ve...
 3. Kill Bill...  Filimi Tanıtımı

  Kill Bill... Filimi Tanıtımı

  Müthiş bir görsellik ve hınç aldıran kavga sahneleriyle kendi duygularından ve duruşundan emin, kandırılmış ve canı yakılmış kadın öfkesinin hesap soran dışavurumunu derin bir şiddetle anlatan ;kadının romantizme ve inanmışlığa dayalı güven duygusunun tahribatının, öfkeye dayalı bir dirilişi nasıl ayağa kaldırdığını ortaya koyarken,Uma Thurman'ın şahsında o intikam sürecine saygı...
 4. Doğmamış Filim Tanıtımı

  Doğmamış Filim Tanıtımı

  Doğmamış Herkesin merak ile beklediği ve belki de izleyicilerin korkudan sinemaya gidememesi nedeni ile çok fazla gişe hasılatı yapamayacak olmasına rağmen adından en fazla söz ettirecek sinema filmi Doğmamış (The Unborn). Yapımcı koltuğunda bilim kurgu ve görsellik uzmanı Michael Bay, yönetmen koltuğunda yönetmenliğinden daha çok senaristliği çok ünlü (Batman, Blade, X-Men,...
 5. Gran Torino Filim tanıtımı

  Gran Torino Filim tanıtımı

  Gösterim tarihi : 06 Mart 2009 Yönetmen : Clint Eastwood Oyuncular : Clint Eastwood , Geraldine Hughes , Brian Haley , Brian Howe Senaryo : Dave Johannson, Nick Schenk Müzik : Michael Stevens, Kyle Eastwood Görüntü yön. : Tom Stern Tür : Aksiyon - Gerilim - Macera Süre : 96 dk. Yapım yılı : 2008 Ülke : ABD Dağıtıcı : Warner Bros. Emekli otomobil işçisi Walt Kowalski...

Sayfayı Paylaş