Haftalık ve günlük plan yapmanın önemi

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Haftalık ve günlük plan yapmanın önemi
Haftalık ve günlük plan yapmanın önemi
Günlük ve haftalık plan yapmanın önemi nedir


Planlı yaşamanın bir çok faydası vardır ve bir o kadar da zararları vardır. Örneğin planlı yaşamak sakinliği getirdiği gibi aksaklıklarda ruh halinide bozabilir. biz de bu yazımızda günlük ve haftalık plan yapmanın önemi hakkında ki bilgilere yer veriyoruz Melek'lerim.

banyo-dolabi-soru-2f5.jpgplanlama, en basit bir şekilde, neyin, ne zaman, nasıl, nerede ve kim tarafından yapılacağını önceden kararlaştırma sürecidir. Planlamanın en büyük avantajı zaman kazandırmasıdır. Yapılan çalışmalar, yöneticilerin planlamaya biraz daha fazla zaman ayırmaları durumunda uygulamada daha az zamana gereksinim duyduklarını ve böylece zaman kazanabildiklerini ortaya koymaktadır. Ayrıca planlama, yöneticilerin dikkatini amaca yöneltmekte, çabaları uyumlaştırmaya olanak sağlamakta ve emek savurganlığını azaltmaktadır.

İnsan doğası planlama kavramıyla çelişmektedir. Nasıl davranılacağını önceden kararlaştırmanın özgürlüğü sınırladığı düşüncesi, günlük ve acil olaylara önem verme zorunluluğu planlama yapmayı engellemektedir. Ancak gelecek hakkındaki tereddütler, kırtasiyecilik ve zaman bulamama gerekçeleriyle planlamaya karşı çıkma, uzun vadede kazanılacak zaman ve elde edilebilecek verimi görememek anlamına gelmektedir.
 
Üst