halınızı korumanın yolları!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
halınızı korumanın yolları!
fay0107.jpg
Halınıza iyi davranıp onu koruduğunuzda size uzun yıllar konforlu ve güzel bir ortam yaratacaktır. Aşağıda halınızı korumak ve ömrünü azaltan faktörleri minimize etmek için birkaç strateji sunulmuştur.

Yiyecek içecek: Döküntülere anında müdahale ediniz. Leke Temizliği bölümündeki tavsiyeleri uygulayınız.

Mobilya: Ağır mobilyaların ayaklarına plastik koruyucu takınız. Aralıklarla yer değiştirerek halı yüzeyini dinlendiriniz.

Güneş ışığı: Solmayı önlemek için halınızı direkt olarak güneş ışığında uzun süre tutmayınız. Aralıklarla, güneşlik ve ya panjurları kapatınız. Güneş ışığına uzun süre maruz kalacak mekanlarda açık renkte halılar seçiniz.

Trafik: Trafik yönlerini aralıklarla değiştirin. Mobilya yerlerini değiştirmek yoluyla trafik yönünü değiştirerek, trafiğin halı üzerinde eşit dağılmasına yardım ediniz.

Giriş kapıları: Dış kapıların dışına ve içine paspas koyarak ayakkabı ile gelen kirleri önleyiniz.

Dalgalanma: Yüksek nem ve ısı duvardan duvara halının dalgalanmasına (katlanma) neden olabilir. Bir profesyonel döşeme ustası çağırarak halınızı yeniden gerdiriniz.

Hayvanlar: Daha sık vakumlayın ve daha önce “kaza” meydana gelen alanlara deodorant sıkınız. Çünkü, bazı hayvanlar kokuya giderek “kaza” yapmaya devam edeceklerdir.

Sigara ve diğer yanıklar: Zarar görmüş tüyleri tıraşlayınız. Kuru temizleme çözücüsü gibi sabunsuz bir temizleyici ile tamponlayınız (bastırarak ve emdirerek temizleyiniz). Temizleyicinin halının rengini çıkarıp çıkarmadığını önceden görünmeyen bir alanda test ediniz.
 

Benzer İçerikler

Üst