Halit Kıvanç

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Halit Kıvanç
halit kıvanç ın eserleri nelerdir halit kıvanç eserleri nelerdir ın hayatı
Radyo ve televizyon sunucusu.

Halit Kıvanç, 1926 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Milliyet ve Tercüman başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey görevler aldı. Türkiye'de radyo ve TV spor yayıncılığının gelişmesinde önemli katkıları olan Kıvanç, olimpiyatlar ve büyük uluslararası karşılaşmalarda sunucu olarak görev aldı. Dünya kupasını televizyondan sunan ilk Türk spikerdir. Sunuculukta 50 yılını tamamlayan Kıvanç, TSYD ve diğer basın kuruluşlarının düzenlediği yarışmalarda 100'ün üzerinde ödül aldı. 1983 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası maçıyla maç spikerliğine veda etti.


Aydın Engin'le yaptığı söyleşi Bir Koltukta Kaç Karpuz: Halit Kıvanç Kitabı adlı kitapta toplanarak İletişim Yayınları tarafından piyasaya sunulmuştur. Yazar/Spiker/Sanat Adamı olarak kabul edilen Halit Kıvanç, Türk halkına tertemiz bir Türkçe ile saygın ve eğitici çalışmaları ile hizmet vermesinden dolayı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Kariyer Dalında büyük ödüle layık görüldü.

ESERLERİ

Halit Kıvanç, ayrıca 2006 yılında Türkiye İş Bankası tarafından yayımlanan Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur adlı kitabın da yazarıdır.

Kıvanç, sanatçı Müjdat Gezen ile yaptığı söyleşiyi kaleme aldığı kitapta, sanatçının yaşamını acı ve tatlı yanlarıyla anlatmaktadır.


alıntı


 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
13
Görüntüleme
2K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
PeLiNiM
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PeLiNiM
PeLiNiM
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
810
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst