1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelere elma tavsiyesi

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi. Utrecht Üniversitesi’nden S. M. Willers’ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü. Thorax dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, annelerin gebelikleri sırasında tükettikleri yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında koruyucu etkiye sahip tek gıdanın elma olduğu tespit edildi. Anneleri haftada 4′den fazla elma yiyen çocukların astıma yakalanma riskinin, haftada hiç ya da bir elma yiyen annelerin çocuklarından yüzde 53 daha az olduğu gözlendi. Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi.
    Haftada bir kez ya da daha fazla balık tüketen gebelerin gebelerin çocuklarında, diğerleriyle kıyaslandığında egzama riskinin yüzde 43 daha az olduğu belirtildi.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Hamilelere elma tavsiyesi

sigara kullananlarında yemesi gerekiyormuş kandaki nikotini atıyormuş aksine pek yemem ben çok faydalı ve vitaminliymiş elma günde bir tane yemek lazım aslında
    emeğine sağlık canım

Hamilelere elma tavsiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevgiliye Elma

Sevgiliye Elma

Derviş, bir kucak elma ile bayırlar aşan bir genç kıza rasgelmiş bozkır sıcağında. Yorgunluktan al almış kızın yanakları. "Nereye gidersin? Ne doldurdun kucağına?" diye sormuş derviş. Uzak bir tarlayı işaret etmiş kız. "Sevdiğim çalışıyor orada. Ona elma götürüyorum." Kaç tane diye soruvermiş derviş. Kız şaşkın; "İnsan sevdiğine götürdüğü şeyi sayar mı...
  2. Delonghi Kahve Makinesi Tavsiyesi

Delonghi Kahve Makinesi Tavsiyesi

delonghi, kahve makinesi, tavsiye ürün, özellikleri, fiyatı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Kahve makinesi araştırması yaparken bu ürüne gözüm takıldı.Gittim sordum,soruşturdum.Bu modeli çok beğendim. Sizlerin de beğenisine sunmak istiyorum.Bakalım nasıl bulacaksınız? 12 Fincan Kahve Kapasitesi Kahve Yapılırken Bile Termal Karaf Çıkartılabilir, Damlama Asla Yapmaz....
  3. Anadolu yakası doktor tavsiyesi

Anadolu yakası doktor tavsiyesi

Gebelikte doktor kontrolleri Gebelikte doktor seçimi Merhaba arkadaşlar; Hamilelik sürecinde doktor seçimi çok önemli sizin gidip memnun kaldığınız doktor bilgilerinide paylaşalım ben kozyatagı central hospıtal hastanesinde doktor başak sel ile doğumumu gerçekleştirdim ve okadar çok memnun kaldımkı onun sabrı güleryüzü ve en öenmlisi sakinliği bana çok iyi geldi Sezeryan da ise...
  4. Yağlı Ciltlere Makyaj Tavsiyesi

Yağlı Ciltlere Makyaj Tavsiyesi

Bu konu; yağlı ciltlere makyaj tavsiyesi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt tipi olarak en sorunlu citler yağlı ciltlerdir. Eğer böyle bir cildiniz varsa, gittiğiniz davette makyaj akması sorununu sık sık yaşamışsınızdır. Özene bezene yaptığınız makyajınızın daha gecenin başında sıcak ve nem sebebiyle akmasıyla geceniz kabusa dönebilir. Ancak alacağınız bazı tedbirlerle...
  5. Doktor Tavsiyesi

Doktor Tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar Antalya da kadın doğum için Kevser Ceylan hanıma giden veya bilgisi olan var mı? İsmini sürekli duyuyorum ve benimde bir doktorda karar vermem gerekiyor çünkü ailemizin neşesi yolda :).... Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa çok mutlu olurum .

Sayfayı Paylaş