Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Hamilelikte fazla et yemeyin !

  Konu, 'Gebelik' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  ABD’de yapılan bir araştırmada, hamileyken fazla sığır eti tüketen annelerin erkek çocuklarının, yetişkin olduklarında sperm sayılarının düşük olma sorununu yaşayabilecekleri ortaya çıktı.
  New York eyaletindeki Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan ve Human Reproduction dergisinde yayımlanan araştırmada ortaya çıkan sonuçtan, hormonlar, böcek ilacı veya hayvan yemini kirleten maddelerin sorumlu olabileceği düşünülüyor.

  ABD’deki 5 kentten 1947 ve 1983 arasında doğan 387 kişi üzerinde yapılan araştırmada, haftada 7 parça biftekten fazla et tüketen hamile kadınların erkek çocuklarında sperm yoğunluğunun yüzde 24,3 oranında düşük olduğu belirlendi.

  Deneklerden anneleri en fazla et tüketen 51 erkeğin sperm sayısı, Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği seviyeye göre, kısırlık sınırının çok altında çıktı.

  Bulguların kendilerini şaşırttığını söyleyen doktorlar, annelerin biftek tüketimiyle erkek çocukların yetişkinliklerinde dölleme yeteneği arasında güçlü bir bağlantı bulunduğuna işaret ettiler.

  Araştırmanın başındaki Shanna Swan, araştırmalarının sınırlı olduğunu ve bu konuda yeni araştırmalar yapılması gerektiğini belirtti.   
Hamilelikte fazla et yemeyin ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamilelikte canınızın her istediğini yemeyin

  hamilelikte canınızın her istediğini yemeyin

  üre düşüklüğü hamilelikte üre gebelikte hamilelikte düşüklüğü gebelikte iştahsızlık Gebelerde besin gereksinimi, yaş, fiziksel aktivite, gebeliğin başındaki ağırlık ve besin depolarının yeterliliği gibi birçok faktöre bağlı. Zayıf kadınların gebeliğinin dördüncü ayından sonra aldığı kilonun haftada 500 gramın altına düşmemesi, daha kilolu olan kadınlarınsa ortalama haftalık artışının 300 gram...
 2. Hamilelikte fazla et yemek erkek çocuklarını etkiliyor

  Hamilelikte fazla et yemek erkek çocuklarını etkiliyor

  hamilelikte acı yemek hamilelikte aci yemek hamileyken acı hamileyken aci gebelikte ABD’de yapılan bir araştırmada, hamileyken fazla sığır eti tüketen annelerin erkek çocuklarının, yetişkin olduklarında sperm sayılarının düşük olma sorununu yaşayabilecekleri ortaya çıktı. New York eyaletindeki Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan ve Human Reproduction dergisinde yayımlanan...
 3. Hamilelikte canınızın her istediğini yemeyin!

  Hamilelikte canınızın her istediğini yemeyin!

  Gebelerde besin gereksinimi, yaş, fiziksel aktivite, gebeliğin başındaki ağırlık ve besin depolarının yeterliliği gibi birçok faktöre bağlı Zayıf kadınların gebeliğinin dördüncü ayından sonra aldğı kilonun haftada 500 gramın altına düşmemesi, daha kilolu olan kadınlarınsa ortalama haftalık artının 300 gram olması gerekiyor. Gebelikte beslenmeyle bebeğin doğum ağırlğı, bebeğin beyin gelişimi,...
 4. Fazla hijyen bebekleri hasta etti

  Fazla hijyen bebekleri hasta etti

  hijyen, saglik, bebek, egzama, alerji, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsniz Daha çok endüstrileşmiş toplumlarda görülen bebek ve çocuk egzamasının son yıllarda Türkiye'de de yaygınlaştığı, bunun en önemli sebeplerinin başında hem alerjenlerin hem de hijyene verilen önemin artmasının geldiği bildirildi....

Sayfayı Paylaş