Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Önemli Denenmiş Bilgiler

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Önemli Denenmiş Bilgiler
Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri Nasıl Geçer- Gebeliğe dair her türlü önemli bulduğumuz konuyu sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz hanımlar. Özellikle hamileliğinizin ileri aylarında karnınızın iyice büyümesi buna ek olarak hormonların tavan yapması da bazı cilt sorunlarına lekelerine çatlaklara sebep olabilmektedir. Özellikle hamilelikte çok kilo alımı doğum sonrası bu kiloların birden verilmeye çalışırken cilt deformasyonları da beraberinde oluşabilir. Bu oluşan lekelere en erken şekilde çözüm bulmakta fayda var. Piyasadaki kremlerden ziyade doğal yolları deneyerek cildinize de zarar vermeden hamilelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün.

hamilelikte cilt lekelerine cözüm.jpg

Hamilelerde daha çok cilt problemleri karın ya da yüz bölgesinde görülür. Ayrıca baldır kısmında bacaklarda da ufak çatlaklar oluşabilir. Ben ikizlerime hamileyken ilk aylarda çok fazla çatlak ve cilt problemi yaşamadım ama yine de önlem olarak çatlakları önlemek için eczaneden mustela krem almıştım her gün düzenli kullanmama rağmen ikiz gebelik olmasından dolayıdır diye düşünüyorum pek faydası olmadı yani çatlaklarım oluştu. Peki illaki bu lekeler oluşuyor doğal yollardan neler yapılabilir biz buna bakalım. Zaman geçirmeden aslında çözüm bularak kısa sürede bunlardan kurtulabiliriz.

Doğumdan sonra emzirdiğiniz için yine hızlı bir şekilde kilo verimi pek mümkün olmayabilir. Ama kendinizi zorlamadan ufak ufak egzersizler iyi gelecektir diye düşünüyorum. Yine bol bol su içmek hem sütünüzün bol olmasını sağlayacak hem de cildinize çok faydası olacaktır suyun. Günde en az 8-10 bardak su içmek insan vücudu için gereklidir. Hem cildiniz bu sayede daha parlak görünecektir. Yine zeytinyağının iyi etmediği cilt problemi yoktur sanırım. Çatlakların ve cildinizde bulunan lekelere sürüp cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Yine aynı zamanda cildiniz daha parlak görünüme kavuşacaktır.

Limon cilt lekelerine birebirdir. Kış mevsime de girmişken bol bol bulabileceğiniz bir besin. Düzenli olarak kullandığınızda cilt lekelerinin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Özellikle süt cilde çok iyi geldiği söylenir. Her gün düzenli süt ile cildinizi yıkadığınızda cildiniz beslenecektir. Aynı zamanda bunu hamilelerde kullanabilir. Sütün zararı olmadığı kesin özellikle kuru ciltli bayanlar sütü ciltlerine rahatlıkla sürebilirler.

Eczanelerden alabileceğiniz e vitamini ve hint yağını karıştırıp gece yatmadan bunu cildinize uygulayın ve sabah güzelce yıkayabilirsiniz. Bunun yanında dediğim gibi bol su alımı çok önemli. Su ihtiyacınızı kesinlikle ertelemeyin.

gebelikte olusan cilt lekeleri nasil gecer.jpg

Cilt lekelerini geçiren bitkisel bir kür tarifi:

Biraz maydonoz suyu yine aynı oranda limon ve portakal suyunu bir kasede karıştırın. Bunu her gün düzenli yüzünüze sürdüğünüzde zamanla lekelerin geçmesinde rol oynayacaktır.

Hemen aşağıda Ahmet Maranki'nin hamilelerin cilt lekelerine karşı sunacağı kürü dinlemenizi de tavsiye ederim. Eminim önemli bir isimin ağzından duyarak bu kürü daha içiniz rahat bir şekilde uygulayabileceksiniz.

Geri