Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Hamilelikte Tatil

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Hamileliğinizin son aylarındasınız ve belki de bu eşinizle yapacağınız son tatil. Neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu tatil eşinizle baş başa geçireceğiniz son tatil olabilir. Öyle ya birkaç ay sonra minik bebeğinizle, üçlü, belki dörtlü tatiller sizi bekliyor. Üstelik doğum sonrası, kadının en azından bir süre eve kapanacağı düşünüldüğünde, hamilelik dönemi tatil için son fırsat.
  Zorunlu olmadıkça uçmayın!
  • Hamileliğiniz yedi ayı doldurmuşsa, uzun yolculuktan kaçının.
  • Gebeliğin son üç ayında 4 saatten fazla süren uçak yolculuğunu zorunlu olmadıkça tercih etmeyin.
  • Aşırı sıcak ve yüksek rakımlı bölgeler size uygun değil.
  • Yurtdışına gitmek istiyorsanız, hem tıbbi imkanlarının yetersizliği hem de sıtma gibi hastalıkların sık görülmesi nedeniyle az gelişmiş ülkelerden uzak durun.
  • Seyahatlerde sık görülen, anne ve bebeğin sağlığını etkileyen mikrobik ishale karşı sadece kapalı suları tercih edin ve buz kullanmayın.
  • Dışarıda hazırlanmış salata, az pişmiş et ve mayonezli ürünlerden kaçının. Bol sıvı alın ve lifli besinler tüketin.

  • Gideceğiniz bölgede acil bir durumda hangi sağlık kuruluşlarına başvurabileceğinizi öğrenip telefonlarını alın. • Rahat, ince hava alan giysiler ve alçak topuklu ayakkabıları tercih edin.
  • Tatilde sürekli gezmek yerine sık sık dinlenerek geçirin.
  • Yolculuk boyunca tuvalete gitmeyi ertelemeyin.
  • Eğer otomobille seyahat ediyorsanız, saatte bir mola verin. Sırtınızı ve boynunuzu yastıkla destekleyin, emniyet kemerinizi karnınızı sıkmayacak şekilde gevşek takın.
  • Yanınızda hafif ve besleyici yiyecek, meyva suyu ile su bulundurun.
  • Uçağın kanat hizasındaki bölümünü ve koridor tarafını tercih edin


   
Hamilelikte Tatil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tatil

  Tatil

  Rüyada tatil görmek, işlerinizin yoğunluğu nedeniyle çok yorgun olduğunuzu, dinlenmeniz gerektiğini bildirir. Rüyada tatil görmek, işlerinizin yoğunluğu nedeniyle çok yorgun olduğunuzu, dinlenmeniz gerektiğini bildirir. Güzel imkanlar, huzurdur.Rüyada görülen tatil, issizlik ve tenbellige isarettir.
 2. Satişin Tatili:

  Satişin Tatili:

  Madde 109 - (Değişik madde: 03/07/1940 - 3890/1 md.) Satış bedeli, haklarında haciz katileşmiş olan alacakların mecmu miktarına baliğ olursa satış tatil edilir. (İkinci fıkra mülga: 06/06/1985 - 3222/47 md.)
 3. zürih'te tatil

  zürih'te tatil

  isviçre gezilecek yerler zürih gezilecek yerler isvicre de isvicrede isviçre zürih adını Zürih Gölünden alan, İsviçre'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi... ZÜRİH BİLGİLERİ Uçuş süresi: Yaklaşık 3 saattir. (İyi yolculuklar) Para birimi : Euro Resmi dil: Resmi diller İtalyanca, Almanca, Fransızca'dır Yüzölçümü: 1. 729 kilometrekare Saat farkı: Lütfen saatlerinizi 1 saat geri alın...
 4. Iyi tatiller

  Iyi tatiller

  Melekler Mekanı ailesi olarak tüm öğretmen ve öğrencilere sağlıklı ve mutlu tatiller dileriz....
 5. Gebelikte yapılan tatil ve seyahatlar

  Gebelikte yapılan tatil ve seyahatlar

  Gebelikte anneleri düşündüren bir konuda tatil ve seyahat.Eğer gebeyken seyahat yapmanız gerekiyor ve tatile ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız işte yapmanız gerekenler arkadaşlar... Hamilelik sırasında bir mola vermek harika bir fikir,bulunduğunuz yerden uzakta geçireceğiniz birkaç gün sizi çok rahatlatacaktır.Tek yapmanız gereken bu seyahate çıkmadan önce doktorunuz ile görüşüp...

Sayfayı Paylaş