Hamileyim bebeğim kimden bilmiyorum zor durumdayım

• Konbuyu başlatan Derya uluk
  • Başlangıç tarihi
Çok geçmiş olsun derya hanım. Umarım bebek kocanızdandır. Eğer öbür adamdansa belki de bebeğinizin sorumluluğunu üstlenmeyebilir. Hem bu onunla ilişkinize de zarar verebilir. Umarım iki erkekte anlayışlı insanlardır. Çok geçmiş olsun tekrar.

Çok geçmiş olsun Derya hanım. Umarım kocanızdandır bebek. Eğer erkek arkadaşınızdansa durumlar iyice karışabilir. Erkek arkadışınız bebeğin sorumluluğunu üstlenmeye hazır mı belli değil. Belki erkek arkadaşınızla ilişkinize de zarar verebilir bu durum. Ancak ortada bir bebek, bir can var. Çocuk aldırmak kolay bir karar değil. Sonuçta bir cana kıyma söz konusu. Her canlının yaşamaya hakkı vardır diye düşünüyor insan bir taraftan da. Umarım kocanızda sevgilinizde anlayışlı insanlardır. Tekrar geçmiş olsun.

Bir ekşici çaylak olarak buradan bütün dünyaya sesleniyorum...

"hani marjinal bizdik?"

Buraya bak hele, bak. Senin hiç bir şeye inancın, hiç bir etiksel değerin yok mu? Utanma diye bir şey var, kafanı evlilik programlarından kaldırıp da duydun mu? Ne olacak o karnındaki sabi? Doğurdun diyelim, çocuğun babası er geç ortaya çıkmaz mı sanıyorsun? Kızım bizim Trabzon'da bir söz vardır: Yer ve gök yeminlidir, hiç bir şey gizli kalmaz.
Kocana en tez zamanda yediğin haltı anlat ve boşan. O garibanı daha fazla kullanmaya hakkın yok. Çocuk doğunca DNA testi yaptır. Çocuk kiminse ona teslim et. Senden o çocuğa ana olmaz. Çocuğun hayatını karatma, onu da kendin gibi yetiştirme. Oradan '' Ama ben hata yaptım.'' diyerek sıyrılamazsın bu pislikten. Benim bu yaptığım kesinlikle kınama değil, aklı başında bir insan olarak yaptıklarını değerlendiriyorum sadece. Allah seni ve senin gibileri ıslah etsin, kalplerinize hayırlı ilham versin. Ne diyeyim daha...

Bu çocuğun kimden olmasından çok aldatılan kocanın durumu irdelenmelidir. Bu çocuğun kimden olduğundan çok aldatma teşebbüsünde bulunan gurursuz kadının ahlakı ele alınmalıdır . Evlilik kutsal bir kurumdur . Bırakın müslümanlığı bir tarafa biz Türk milletiyiz. Bizim kültürümüzde böyle durumların yeri yok etik değil. Erkek aldatıyor diye kadın aldatamaz efendim . Her ikisi için zina da olsa dini açıdan bakmayı bir tarafa bakalım bizim kültürümüzde aldatan kadın O..r Hiç kimse ortalık malı biriyle hayatını sürdürmek istemez sanırım . Yanlışmıyım beyler ? Mezhebiniz mideniz bu kadarmı genişmi ? Bunu normal karşılayan şahıslara soruyorum . Hangi erkek karısının onu boynuzladığını hazmedebilir ? Varmı böyle mezhebi geniş large erkek ha ?

Tasvip edilmeyen bir ilişkinin meyvesi olan bebeğin burda hiç bir günahı yok. Bu bebeğin yasal süreçte alınması en doğrusudur niyemi ? Bu çocuk dünyaya gelip büyüdükten sonra nasıl bir ilişkiden peydahlandığını öğrenecektir . Belkide defalarca yüzüne vurulacaktır .Bu çocuk bu utançla her zaman yaşayacaktır. Kim böyle bir ilişkiden dünyaya gelmek ister ? Kim annesinin böyle bir olaya karışmasını ister ? Burda hepiniz duyar kasarsınız ya iş eylemleştirmeye gelince hepiniz ortadan kaybolursunuz . Kaçınız bekaretini bozduğu hamile bıraktığı kızla evlendi ? Kaçınız böyle bir ilişkiden doğan çocuğu kabul eder ? Kusura bakın ! Kusura bakın ! Üç beş erkeğin altına yatan kadınla hiç biriniz evlenmezsiniz ! Ancak burdan goy goy yapıp durusunuz ! Kıçınız ayrı başınız ayrı oynuyor .
Kimsenin hayatı yada ne halt yediği bizi ilgilendirmiyor burdaki yorumlara istinaden yazdım.Her koyun kendi bacağından asılır

Moderatör tarafında düzenlendi:
böyle bir durumu hangi erkek kaldırabilir ? gerçekten çok halsiyetsizce bir durum. o bebeğin alınamsı kesinlikle şart . ilerde bu durumdan en çok o çocuk etkilenecektir. kimse burdan ah yazık vah yazık bebeğe demesin. canlanmayan bebeğe yazık değil. canlanan ve piç muamelesi gören çocuğa yazıktır. yazık diyen varsada alıp nüfusna geçirsin .sanalda yorum yapmak kolay ama hayata geçirmek mümkün değil

Geri