Hangi Mekana Giderken Nasıl Makyaj Yapılır

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Hangi Mekana Giderken Nasıl Makyaj Yapılır
makyaj yapmak makyaj nasıl yapılır makyaj yapmanın incelikleri püf noktaları işe giderken nasıl makyaj yapılır spor yaparken nasıl makyaj yapılır hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da
Makyaj yapmak bir sanat melekler...Daha önceki yazılarımızda sizlere makyaj sanatıyla ilgili pek çok bilgi verdik...2012 yılının makyajı ile ilgili ipuçları sunduk, 2012 yılbaşı makyajı ile ilgili tüyolar verdik... Şimdiki yazımızda ise gideceğiniz mekana uygun makyaj yapma ile ilgili bilgiler veriyoruz...Eminiz ki çok işinize yarayacak


84dde14edaec10.jpgSpor Yaparken

Spor salonunda bakımlı görünmek ve makyaj yapmayı istemek en doğal davranışlardan biridir. Dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile spor yaparken bile çekici görünebilirsiniz.

Spor yaparken terleyeceğinizi göz önünde bulundurarak sade ve hafif makyaj yapmalısınız. Fondöten kullanmak spor yaparken uygun değildir. Terlediğinizde fondöten akıp, güzelliğinizi gölgeleyebilir. Suya dayanıklı rimel kullanarak bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Ruj ya da parlatıcı yerine dudak nemlendiricisi kullanarak parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

İşe Giderken

Ofis ortamında iş tecrübeleriniz ve yetenekleriniz kadar dış görünümünüz de önemlidir. Soluk ve cansız bir yüzle işe gitmek enerjinizin düşük ve çalışmaya isteksiz olduğunuzu düşündürebilir. Sabah, 1 saat erken kalkmadan da makyaj yapıp ofise gidebilirsiniz.

Cildinizin renginden bir ton açık veya bir ton koyu fondöten sürün. Pastel renklerde allığı elmacık ve yüzünüzdeki diğer kemiklere hafifçe uygulayın. Gözlerinize uygun renkte toz far uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırıp bolca rimel sürün. Dudak çevrenizi kalemle çerçeveleyip rujunuzu sürün.
Gün içinde canlılığını koruması için yanınızda toz pudra bulundurarak makyajınızı tazeleyin.

Gece Dışarı Çıkarken

Gece gezmelerine çıkarken bulunduğunuz ortamdaki spot ışıkları göz önünde bulundurarak canlı ve iddialı renkleri kullanmalısınız. Suni ışıklar pastel renkleri solgunlaştırır ve yüzünüzde makyaj yokmuş gibi görünmesine neden olur.

Yüzünüzdeki kusurları kapatıcı bir ürünle gizleyin. Dekolte bir kıyafet giyiyorsanız o bölgeye fondöten sürün. Göz diplerine siyah ya da kahverengi göz kalemi çekin. Gözlerinize açık ve koyu renkli iki far uygulayın. Kaşlarınızın hemen altına aydınlatıcı far sürün. Yüzünüzdeki elmacık ve diğer kemiklere dore renkli allık sürün. Dudaklarınıza parlak ve kalıcı ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.
 
Üst