Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır ?

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Hangi Yiyecekler Kilo Aldırır ?
hangi yiyecekler kilo yapar hangi yiyecekler kilo aldırır yemekler aldırır gıdalar neler aldirir
kilo, nasıl alınır, hangi yiyecekler kilo aldırır, beslenme, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun.392124dca3455a6330.jpgZayıflıkta şişmanlık kadar sağlık yönünden istenmeyen bir durumdur, ne aşırı kilo ne de aşırı zayıflık sağlıklı yaşam yönünden iyi değildir. Zayıf olan ve kilo almak isteyen kişilere Prof. Dr. Ahmet Maranki bir formül sunmaktadır.

Zayıflıktan şikayetçi ve “bende ideal kiloma ulaşmak istiyorum” diyenler için Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin siyah üzüm formülü hem kolay hemde etkili bir yöntemdir.
Siyah üzümlü formül ise şöyledir; 250 gram kuru siyah üzüm içerisine 1 çay kaşığı kadar *kına kına ile 1 tutam pelin otu ilave edilir.

Bu karışım et makinesinde çekilip 3 litre su içerisine karıştırılır. Ardından, yarı suyu gidinceye kadar bu karışım kaynatılır. Tülbent ile bu kür süzülüp (süzülmüş üzüm suyu başka bir kaba alınır) kalan posası ikinci kez 3 litre su içerisine karıştırılır ve tekrar yarı suyu gidinceye kadar kaynatılır. Bu üzüm suyu da tülbent ile süzüldükten sonra ilk başta elde edilen üzüm suyu ile karıştırılır ve bu karışıma bir miktar şeker ilave edilir.

Sabahtan ikindi vaktine değin bol bol bu üzüm küründen içilir. Su içilmemelidir, ikindiden sonra susuz kalınır. Akşamdan sonra bol bol yoğurt yenmelidir. Gece yarısı içine bal ilave edilmiş süt içilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu terkipin asla bırakılmamasını söylüyor. Sabahları ise kahvaltıda çay yerine sebze ve meyve suları içilmelidir.


 
Üst