1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hanimlarin Tercihi Iş Adresim=evim

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG]
  Günümüz dünyasında birçok insan işini evden yapmayı tercih ediyor. Evinde kendine ait bir çalışma odasında, bilgisayar, telefon ve faks sayesinde trafikte saatlerce vakit kaybetmiyor, çocuklarına ve evine daha fazla vakit ayırıyor, daha huzurlu ve sıcak bir ortamda " home office" adı altında yeni projeler hayata kazandırıyor. Tabii bunun içinde seçtiğiniz iş konusunda da şanslı olmanız gerekiyor.

  Ekonomik krizden sonra pek çok insan ofis kirası, elektrik, vs gibi faturalara ekstra para ödemektense, evinde çalışmayı tercih ediyor. Peki ya evli ve bir de çocuklu iseniz neler oluyor?

  Özellikle Amerika'da son zamanlarda ortaya çıkan işini evden yapma modası bizim ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Kimi isteyerek, kimi istemeden ofis yerine, evden çalışmaya, proje üretmeye veya danışmanlık yapmaya başladı. Kitap çevirisi, web tasarım, yazarlık, mimarlık, danışmanlık gibi meslekler evden çalışmak için en uygun mesleklerin başında geliyor. Evden çalışmak size çok keyifli ve hayal gibi gözükse de onun da zor tarafları olduğunu unutmayın. Her sabah ne giyeceğim, gene mi herkese günaydın diyeceğim, asla katlanamadığım yağlı iş yemeklerini yiyeceğim vs gibi dertlerden kurtulduğunuzu düşünseniz bile ofiste, kalabalıkta çalışmanın, konsantre olmanız ve verimli çalışmanız açısından daha faydalı olduğunu unutmayın. Eğer bir de evde çocuğunuz varsa, işinizle ev işlerini ve anneliği gerçekten iyi ayırmanız gerekiyor.

  Neler yapabilirsiniz?

  - Evden çalışmak, işinizin yanı sıra gün içinde kendinizi ev işlerine, yemek yapmaya, çocuğunuzun bakımına ve onunla vakit geçirmeye adamanız anlamına gelmiyor. Evde de kendinize belirli mesai saatleri koyabilir ve o saatlerin dışına hiç çıkmamaya gayret edebilirsiniz. Hatta gerekirse odanızı kilitleyebilirsiniz.

  - Kendinize gün içinde bir liste hazırlayın ve işinizle ilgili tüm yapmanız gerekenleri bu listeye ekleyin. Gün bitiminde neleri yapıp yapmadığınızı buradan kontrol edebilirsiniz.

  - İş telefonlarıyla, arkadaşlarınızdan gelen telefonları ayırt edebilmek için, kendinize 2 ayrı numara seçebilirsiniz. Arkadaşlarınıza verdiğiniz numarayı gün içinde telesekretere bağlayabilir ve çalışma saatlerinizin bölünmesine engel olabilirsiniz.

  - Odada çalışırken, ister istemez kulağınız, bebeğinizin ağlamasına, şaçaln kapıya veya telefona gidiyorsa, kulaklıkla müzik dinleyerek veya, kulak pamuğu takarak çalışabilirsiniz.

  - Bazen evden çalışarak işte geçirdiğiniz zamandan daha çok masa başında kalabilir ve kendinizi işlere kaptırabilirsiniz. Başta bu durumdan şikayetçi olmasanız da, ilerde uykusuzluk ve baş ağrısı gibi problemlerle karşılaşabilir ve evde oturduğunuz her an, masa başına geçip, kendinizi çalışmak zorunda hissedebilirsiniz. Bu durumdan mümkün olduğunca kaçmaya gayret edin. Yoksa ilerde evden çalışmakta size zevk vermemeye başlayabilir ve ofise giderken yaşadığınız Pazartesi sendromlarını evde de yaşamaya başlayabilirsiniz.

   
Hanimlarin Tercihi Iş Adresim=evim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Küçük Ev Aletlerinde Tercihiniz?

  Küçük Ev Aletlerinde Tercihiniz?

  en iyi küçük ev aletleri markası küçük ev aletlerinde en iyi marka aletleri Melekler, küçük ev aletleri alırken tercihiniz hangi yönde oluyor? Özellikle beğendiğiniz bir marka var mı? Yoksa her bir küçük ev aleti farklı da olabilir diyenlerden misiniz? Ankette birden fazla oy kullanabilirsiniz.
 2. Ev Hanımı diyeti

  Ev Hanımı diyeti

  ev hanımı diyeti Şimdide ev hanımları için diyete bir bakalım . Herşeyi yiyerek hem kilo verip, hem de sağlık kazanabilirsiniz. Bunu yanı sıra günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Ağzınıza attığınız her lokmayı uzun uzun çiğnemeye de özen gösterin. Günlük 1600 kalori içeren bu diyeti uygularken çikolata, dondurma ve bisküvi ya da tart gibi keyif veren gıdalardan ödün vermiyorsunuz...
 3. Ev hanımı smileyleri :)

  Ev hanımı smileyleri :)

  Ev hanımı smiley Çamaşırlar makineye atılacak Sonra asılacak Kuruyunca toplanacak Hepsi ütülenecek Bulaşıklar yıkanıp kurulanacak Evin dört bir yanı süpürülecek Sonra silinecek Kirlenen halılar silinecek Tüm camlar silinecek Arkasından doyasıya uyuyacağım... Olamaz ya yine hafta sonu bitmiş...
 4. Ev hanımı olmak..

  Ev hanımı olmak..

  kızlar var mısınız birleşmeye:ıslık:

Sayfayı Paylaş