Hanqi hayvan öldükten sonra kendi etrafında yüzlerce kez döner? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş öldükten sonraki görüntüler sonra yeniden dirilmeye ne denir dirilme ile ilgili ayetler dirilmeye ne denir BA'SU BÂDE'L-MEVT Öldükten sonra tekrar dirilmek. Buna "haşr-ı ecsâd (cesedlerin birleşmesi) neş'e-i uhrâ (ikinci yaratılış) da denir. Bu dirilme İsrafil (a.s.)'ın sûra ikinci defa üflemesiyle olacaktır. Buna iman etmek İslâmî akîde gereğidir. Kur'an-ı...
  2. öldükten Sonra Diriltilme (ba’s)

öldükten Sonra Diriltilme (ba’s)

ba s nedir ÖLDÜKTEN SONRA DİRİLTİLME (BA’S) Yine Allah’ın emri ile, İsrafil adlı meleğin “Sûr”a ikinci defa üflemesi ile bütün insanlar tekrar diriltileceklerdir.Bu dirilme, ruhların cesetleri ile buluşup birleşmesi ile gerçekleşecektir. Kur’an’ın şu ifadesi de ikinci defa sura üfürüleceğini haber vermektedir: ثم نفخ فيه اخرى فاذاهم قيام ينظرون “Sonra ona bir daha...
  3. [Ona...] öLdükten sonra

[Ona...] öLdükten sonra

öLdükten sonra [Ona...] Unuturum dedim Ağlamam dedim Ama nefretimden değil sevdiğimden Aşkıma yediremiyorum bu anlamsız gidişini.... Hak etmedim ben Seni bu kadar özlemeyi Ben Senle aldım Aşktan İlk nefesimi İlk göz ağrım İlk aşkımmmm İlk Tenimm İlk Öpüşüm.. Sayılmayacak ilklerim Sen nerdesin Sen nerdesin.. Hani beni öyle severdin de Kendini görmezdin Ağlardın...
  4. Böcekler veya sinekler öldüklerinde neden ters dönerler ?

Böcekler veya sinekler öldüklerinde neden ters dönerler ?

sinekler Haşereler evlerimizin ortağıdır.. Genelde ilaçlama yöntemi ile onlardan kurtulmaya çalışırız. Peki öldüklerinde bu gibi haşereler neden hep ters yatar.. Anneminde bu olaya komik bir yaklaşımı vardır. (Nalları dikmiş) Ne zaman evde ölmüş bir böcek görse bu cümleyi kurar... Bakalım böcekler öldüklerinde neden ters dönerler ? Bir böcek öldüğünde fizik kurallarına göre vücudunun en...
  5. böcekler öldüğünde neden ters döner

böcekler öldüğünde neden ters döner

böcekler öldüklerinde neden ters döner Böceklerin çoğu, yüksek bir yerde dururken aşağı düşerlerse ilk önce vücutlarının en ağır bölgesi olan sırtları yere çarpar. Sırtlarının çoğunlukla yuvarlak ve bombeli olması nedeniyle bir daha doğrulamazlar. Bu konumdayken çok savunmasız olan böcekler ya başka hayvanlara yem oldukları için ya da aç kaldıkları için er ya da geç ölürler. Yerde ölmek...

Sayfayı Paylaş