Harika Bir Makyaj İçin Süper İpuçları

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Harika Bir Makyaj İçin Süper İpuçları
mükemmel makyaj için ipuçları, mükemmel makyaj, güzel makyaj için


Sevgili melekler, bulunduğunuz ortamda gözalıcı görünmek, tüm gözlerin size dönmesini sağlamak için mükemmel bir makyaj yeterli olacaktır. Bunun için işinize yarayacağını düşündüğümüz süper ipuçlarımız var. Bu ipuçlarını bilip uyguladığınız takdirde çok daha güzel görüneceksiniz...güzellik.jpegPlastik kaşık

Mükemmel kirpikler için alt kirpiklerinize de maskara sürmeyi unutmayın. Bunu yaparken plastik bir kaşık kullanırsanız hem maskara kirpiklerinize daha güzel sürülecek hem de gözaltlarınızı yanlışlıkla simsiyah lekelerle boyamış olmayacaksınız.

Nasıl düzgün allık sürülür?

Allık, yüz şeklinize göre uygulandığında hatlarınızı ortaya çıkaran en etkili makyaj malzemesi olabiliyor.

Bunun için öncelikle yüz şeklinizi belirlemeniz gerekiyor. Allık yalnızca yüzünüze renk vermiyor aynı zamanda elmacık kemiklerinizi vurguluyor ve yüz hatlarınız ortaya çıkıyor.

Bantlayın!

Düzgün göz makyajı için birazcık yardım hiç de fena olmaz değil mi?

Far sürerken göz kapaklarınızdan taşırıyor, eyelinera düzgünce kavis veremiyor musunuz?

Öyleyse çözüm çok basit! Bir bant parçası alın ve göz çukurunuza çapraz olarak yapıştırın. Far ve eyelinerları bu şekilde uygularsanız, kedi gözü makyajını daha kolay ve kusursuz yapabilirsiniz.


Kurumuş maskara

Maskara fırçanız katılaşmış ve garip bir şekil almışsa ne yaparsınız?

a) Çöpe atarsınız b) Şampuanla maskarayı karıştırısınız c) İçine jöle koyarsınız

Cevap d) Hiçbiri!

Kuruyan maskaranızı eski haline getirmek için maskara fırçanızı ılık suyla iyice temizleyin. Daha sonra ıslak fırçayı maskara tüpünün içine geri sokup içinde döndürün. Sıcak suyun sağladığı nem maskaranızı yenilemeye yetecektir.

Ayrıca fırçayı birkaç kez pompalar gibi kabına sokup çıkarmak size yardımcı olmaz. Daha çok tüpün içine hava pompalamanıza ve maskaranızın kurumasına neden olur.

Canlı renkler

Göz makyajınızı canlı renklerde farlarla yapmak, gözlerinizi öne çıkarmak istiyorsunuz ve bunun için mükemmel renklerde farlar aldınız. Fakat bu farları göz kapağınıza uyguladığınızda istediğiniz renge ulaşamadınız! Bu durumda ne yapacaksınız?

Renkli farları uygulamadan önce göz kapağınıza far bazlarından kullanırsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ayrıca canlı renkler için beyaz bir göz kalemiyle göz kapaklarını boyamanız da oldukça işe yarar.

Kirpikleri ısıtın!

Kirpiklerinizi kıvırmak için en etkili yöntem kirpik kıvırıcı kullanmak.

Özellikle kullanmadan önce kirpik kıvırıcınızı fön makinesiyle ısıtın ve sıcak kıvırıcıyla kirpiklerinizi şekillendirin. Ardından maskaranızı uygulayın.

İşte mükemmel kirpikler!

Dolgun dudaklar!

Mükemmel dudaklara kavuşmak için ne sürseniz işe yaramıyor mu? İşte size kesinlikle işe yarayan bir öneri!

Uzun zamandır kullanmadığınız dudak kaleminizi makyaj cantanızın dibinden çıkarın ve dudaklarınıza kontür çekin. Bunu yaparken dudağınızın doğal renginde ya da rujunuzla aynı renk kalem kullanmalısınız.

Daha doğal görünüm içinse dudak renginizde bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyip, sıvı renklendirici ya da lip glossla üzerinden geçebilirsiniz.
 
Üst