Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Merak Eden Arkadaşlara

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Merak Eden Arkadaşlara
Hassas Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?- Gebelik testleri konusunda oldukça fazla konu paylaştık ama yine de bu konular üzerine çok sorular sorulmakta ve ben kendimi bu konuya yeninden değinmek gerektiğini hissettim. Özellikle sitemize yeni üye olan tecrübesiz arkadaşlarımız için paylaşmaktan mutluluk duyarım. Gebelik başlı başına güzel bir süreç. Bu süreç elbetteki bu haberi gebelik testi yoluyla öğrenmekle başlar. Dünyadaki tadabileceğiniz en güzel heyecan ve duygulardan biri. Gebelik oluşumunu önceki yazılarımda da anlattığım üzere eğer evlendikten sonra en geç 2 yıla kadar doğal yoldan hamile kaldıysanız sorun yok. 2 yıla kadar doğal yoldan hamile kalamayanlar mutlaka uzman kadın doğumcuya görünmeliler. Bu basit kısırlık sebeplerinden biri olabileceği gibi bazen de kadında ya da erkekte daha büyük kısırlık sorunları olabilir.

hassas gebelik testi yapilisi.jpg


Doğal yoldan hamile kalabilmek için çalışan arkadaşlarımıza döllenmeden bahsetmek istiyorum. Bilmeyenler için döllenme kadının yumurtası erkeğin spermi ile buluşarak yani spermin müsait durumda olan yumurtayı döllenemesi ile oluşur. Bu bu kadar basit bir olay değil tabii. Anlatıldığı gibi okunmuyor arkadaşlar.:) Her ay düzenli adet gören kadınlarda adet döngüsü ortalarında yumurtlama meydana gelir. Yumurtlama (ovulasyon) sırasında tüplerden rahimin içine serbest bırakılan olgunlaşan yumurtalar burada uygun vakitte sperm ile buluşursa döllenir. Yumurtanın çatlaması olup biten bir olaydır ve 24 saat canlı kalabilmektedir. Bir erkek sperminin 3 gün 72 saat canlı kalabildiğini de biliyoruz artık adet döngünüzün ortalarına yakın gün aşırı ilişkiye girme zamanı kızlar. Bu sizin hamile kalma şansınızı artıracaktır.

Döllenme oluştuktan sonra bölünerek çoğalan hücre yani zigot artık yolculuğuna başlar. Bu yolculuk rahme doğru olacaktır. Rahme doğru yola çıktığında bu süre ortalama olarak 6-7-8 günde tamamlanacaktır. Bu sırada kanama olabilir. Bu kanamaya da yerleşme kanaması adı veriliyor. Bu her kadında olan bir durum değildir. Adet kanamasından oldukça farklı ve sizin de adet kanamasından ayırt edebileceğiniz bir ufak lekelenme şeklinde kanama olabilir. Normalde sizin haberiniz dahilinde olsa ilişkiden yani döllenmeden 6-7-8 gün sonra en geç 10 gün sonra kanda beta hcg bakıldığında eğer hamilelik oluşmuş ise pozitif değerler çıkabilir. Ama henüz bundan haberiniz olmadığını varsayıyoruz bunun için adet gününüzü bekliyorsunuz. Adet gününüz eğer düzenli ise bir gün geçecek siz de bir şüphe oluşacak bu da normaldir çünkü bebek düşünüyorsunuz. Acaba hamile miyim? sorusu aklınızdan muhakkak geçecektir. Bu aşamada ilk önce bunu kendiniz öğrenmek isteyeceksiniz en kolay ve pratik hatta kolayca temin edebileceğiniz hassas gebelik testlerinden satın alabilirsiniz. Bunlar söylemlere göre ilişkiden 7 gün sonra bile hamileliğin olup olmadığını ortaya çıkarıyormuş. Ama en doğru sonuç için benim demem o ki en doğrusu adet zamanının geçmiş olması yanıltıcı sonuçların da böylece önüne geçmiş olursunuz.

hassas gebelik testi.jpg


Hassas gebelik testlerini yapmak için en doğru gün adet gününüzü beklemektir. Hatta birkaç gün geçmesini bekleyecek kadar sabırlı iseniz bu daha doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Özellikle evde yapılan gebelik testlerini adet gününden önce yaparsanız burada yanıltıcı sonuçlar alabilmeniz mümkün negatif sonuç aldığınızda belki bu sizin hamile olabileceğinizi gösterir ama çok erken vakitte yaptığınız için henüz beta hcg hormonunun idrara geçmemiş olduğunun göstergesidir. Bunun için adet gününü beklemek en doğrusu olacaktır. Eğer adet gününüzden önce test yaptınız ve sonuç negatif çıktı ama hala içinizde bir ümit varsa testi adet gününüzün geçmesini bekleyerek hatta birkaç gün geçtikten sonra yenilemeniz daha doğru sonuç almanızı sağlar. Bu arada gebelik belirtilerini yaşamak için henüz erken burada size ilk belirti adet gecikmesi olacaktır.
 
Üst