1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  "hastane basıp kızlarının fişini çektiler" ıddiası

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde lösemi hastası genç bir kadının "yakınlarınca solunum cihazının fişinin çekilmesi sonucu öldüğü" iddiasına ilişkin 13 kişinin emniyette ifadelerine başvuruluyor.
  22 yaşındaki Meryem Topçu'nun hayatını kaybetmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, bir hastane çalışanı ve güvenlik görevlisi ile Topçu'nun yakınlarından 11 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Polis, 8'i kadın 13 kişinin olayla ilgili ifadelerine başvuruyor. Bu arada, hastanenin yoğun bakım servisinde görevli doktor ve hemşirelerin de ifadelerine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne davet edildiği öğrenildi.

  Sağlık müdürlüğünden açıklama geldi

  Öte yandan, İstanbul Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Servisi'nde 23 Ekimden beri "akut lokoz" teşhisiyle yatmakta olan 22 yaşındaki bayan hastanın durumunun kötüleşmesi üzerine bugün saat 01.00 sıralarında Acil Dahiliye Servisi'ne yatırıldığı belirtildi.
  Hastanın saat 07.55'te kalbinin ve solunumunun durması üzerine acil canlandırma müdahalesi yapıldığı kaydedilen açıklamada, yapılan müdahalelere cevap veren hastanın suni solunum cihazına bağlanarak Acil Dahiliye Gözlem Ünitesi'ne alındığı aktarıldı.
  Açıklamada, saat 15.20'de hastanın bağlı olduğu suni solunum cihazının tüpünün çıkmış olduğunun ve hastanın hayatını kaybettiğinin görüldüğü ifade edilerek, yapılan kontrollerde ölümün şüpheli bulunması üzerine konunun emniyete ve savcılığa bildirildiği belirtildi.
  Sağlık Müdürlüğünün açıklamasında, olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.
   
"hastane basıp kızlarının fişini çektiler" ıddiası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. üçüncü şahsin Istihkak Iddiasi

  üçüncü şahsin Istihkak Iddiasi

  Madde 97 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/54 md.) İstihkak iddiasına karşı alacaklı veya borçlu tarafından itiraz edilirse, icra memuru dosyayı hemen icra mahkemesine verir. İcra mahkemesi, dosya üzerinde veya lüzum görürse ilgilileri davet ederek mürafaa ile yapacağı inceleme neticesinde varacağı kanaate göre takibin devamına veya talikine karar verir. İstihkak davasının sırf satışı...
 2. Ilamin Zamanaşimina Uğradiği Iddiasi :

  Ilamin Zamanaşimina Uğradiği Iddiasi :

  Madde 33/a - (Ek madde: 18/02/1965 - 538/18 md.) * İlamın zamanaşımına uğradığı veya zamanaşımının kesildiği veya tatile uğradığı iddiaları icra mahkemesi tarafından resmi vesikalara müsteniden incelenerek icranın geri bırakılmasına veya devamına karar verilir. Alacaklı, icranın geri bırakılması kararının kesinleştiğinin kendisine tebliğinden sonra, zamanaşımının vaki olmadığını ispat...

Sayfayı Paylaş