Havalar 10 derece soğuyacak

zuzu65

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Havalar 10 derece soğuyacak


Yurdun kuzeybatı kesimlerinin bu akşamdan itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik Uyarı''ya göre, soğuk ve yağışlı havanın, yarın kuzey bölgeleri etkisi altına alacağı, Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Bilecik ve Yalova), Kuzey Ege (İzmir, Kütahya, Manisa, Afyonkarahisar ve Uşak), İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz bölge geneliyle akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun batısında aralıklarla yağışlara neden olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların yarın, Karadeniz bölge geneli, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kırıkkale ve Çankırı) ile sabah saatlerinde Marmara'nın doğusunda (İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük ve Kastamonu, gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Çorum, Tokat, Merzifon ve Samsun'un iç kesimleri) ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Sivas, Yozgat, Çankırı) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, yarın yurdun kuzey ve batı kesimlerinde 6 ile 10 derece arasında azalacak. Rüzgar, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu (poyraz), Karadeniz'de kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli esecek.

METEOROLOJİ MALATYA BÖLGE MÜDÜRÜ'NDEN KAR UYARISI

Meteoroloji Malatya Bölge Müdürü Necip Duman, Perşembe gecesi ve Cuma günü karla karışık yağmur beklendiğini belirterek, dikkatli olunmasını istedi.

Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması yapan Meteoroloji Malatya Bölge Müdürü Necip Duman, "İlimiz Perşembe akşamı geç saatlerden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecektir. Cuma günü gün boyunca etkili olacak yağışlı sistem Cumartesi günü ilimizi terk edecektir.

Yağışların karla karışık yağmur ve kar şekilde olacak. Yağışla birlikte sıcaklığın da 4-6 derece düşeceği tahmin edilmektedir. Yer yer etkili olacak kar yağışı ve sonrasında görülecek dona karşı vatandaşlar ve yetkili ve ilgililer tedbirli olmalıdır" şeklinde konuştu. Bu arada, Malatya'da bu ay merkeze 7 kilogram yağış düştüğünü söyleyen Duman, "Kasım ayı yağış ortalaması 40 kilogramdır. Bu ay bu güne kadar merkezde beklenen yağışı alamadık" dedi.
 

Benzer İçerikler

meleğim_rüzgarım
Cevaplar
0
Görüntüleme
571
meleğim_rüzgarım
meleğim_rüzgarım
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
420
PaSikA
Üst