Havuç yöntemiyle saç uzatma

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Havuç yöntemiyle saç uzatma
saç uzatma saç uzatma havuç havuç uzatır mı suyu uzatır mı havuc ile sac
İlkkez duyuyorum.Şahsen denemedim.Ama denemekte fayda var.Benim annemden öğrendiğim havuç boy uzatır derdi hep demek saçlarıda uzatııyormuş:)

Malzemeler:
'' 2 tane orta boy havuç
'' 1 tane yumurta
'' 3 su bardağı su
Hazırlanış:
'' Havuçlar rendelenir.
'' 3 su bardağı su kaynatılır.
'' Ardından rendelenmiş havuçlar, kaynayan suya koyulur.
'' Su 25-30 dk kaynatılır.
'' Sonra su süzülerek, yumurtayla çırpılır.
Uygulama:
'' Karışım saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir.
'' Sonrada saç ılık suyla şampuanlanarak yıkanılır.
Bu karışımı yaklaşık 1-2 hafta uygularsanız muhteşem ve uzun saçlara kavuşacaksınız.. Saçlara göre süre 1 veya 2 hafta olarak değişebilir. Zaten 1 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre uygulamaya devam edersiniz..

Son düzenleme:
hmmm ben zaten saçlarımı uzatmak istiyordum çok teşekkürler bunları bizlerle paylaştığın için:)saçlarım normalde uzun da daha da belime kadar uzatmak istiyordum sağol denicem bunu:D

Yaa süper bir bilgi çok gerekli bende deneyceğim arkadaşımada tavsiye edeceğim bu saç maskesini çünkü arkadaşım saçı uzamadğı için sürekli kaynak yaptırıyor bayıldım

valla saç uzatacam diye kestirmiyorum, badem yağı çamterebenti vs gibi şeyler kullanıyorum uzadı uzamasına tabii. simdide kendi yöntemim olan, şampuana camterebti badem yağı ve bal ekleyerek öyle şampuanlıyorum ne kadar faydalı bilemem..bunu da not edeyim valla stresten saç kalmadı:D

Geri