Havva ve Gizem’in öğretmenine soruşturma açılacak

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Havva ve Gizem’in öğretmenine soruşturma açılacak

Görüntüleri izledim.Gerçekten öğretmenin yaptıkları hiç hoş değil.O minicik kızların üzerine çok ağır yük yüklenmiş görünüyor.Bu küçücük bedenler bu kadar ağır yükü taşıyamazlar.Öğretmenin de sanki marifetmiş gibi sınıfta olanları kayıt etmesi,üstelik internete aktarması hiç hoş değil.Bu kızların bir tek kusuru var.Devletin görevlisi birine bu tarzda konuşmaları yanlış bence.Saygılarımla.

Görüntüleri izlenme rekoru kıran Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Havva ile Gizem, Beyaz Şov’a konuk oldu. Gizem “Öğretmenimizin yayına çıkmasına valiler izin vermemiş. Kalıplarına tüküreyim” dedi. Görüntüleri çeken öğretmenle ilgili ise soruşturma başlatıldı
Ünlü şovmen Beyaz, cuma gecesi Kanal D’de ekrana gelen şov programına sosyal paylaşım siteleri ve televizyonlarda yayımlanan görüntüleri izlenme rekoru kıran Bursa’nın Orhangazi ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu 3-F sınıfı başkanı Havva Mutlu ile yardımcısı Gizem Bera Yüksel’i konuk etti.
İki minik kız öğrencidsinin sınıfta görüntülerini çekip intennette yayımlayan öğretmen Cemal Akkuş hakkında da Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.
Önceki akşamki programda, babası uzun zamandır işsiz olan 9 yaşındaki Gizem Bera Yüksel’in canlı yayındaki sözleri herkesi şoke etti.

Geçim sıkıntısı yaşayan Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fatih Mutlu’nun kızı olan sınıf başkanı Havva Mutlu ile canlı yayına çıkan Gizem, öğretmenleri Cemal Akkuş’un yayına çıkmasına izin vermeyen valiye tepki gösterdi. Minik Gizem, “Şey... Cemal Akkuş diye öğretmenimiz var. Ben ona kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Canlı yayına koyamadılar onu... Valiler izin vermemişler. Onların ben kalıplarına tüküreyim. Benim öğretmenimden ne istediniz!” dedi. Şoke olan Beyaz, Gizem’in ağzını kapattıktan sonra gülme krizine girdi.

İşte Beyaz Show’daki o diyalog

Beyaz: Başka bir yere gitmediğiniz, değil mi?
Gizem: Evet
Beyaz: Sadece bize geldiniz.
Gizem: Gitmedik, yalan mı söyleyeyim yani.
Beyaz: Bir şey de söyleyemiyorsun, korkudan şimdi.
Gizem: Bir şey söyleyebilir miyim?
Beyaz: Tabii
Gizem: Şey... Bizim Cemal Akkuş diye öğretmenimiz var. Ben ona kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Canlı yayına koyamadılar onu... Valiler izin vermemişler. Onların ben kalıplarına tüküreyim. Onlar orada oturuyorlar sıcak yerde... Benim öğretmenimden ne istediniz!
Beyaz: Büyük sinir var. Gizem’i bırakırsan valla, dümdüz gidiyor.
Bursa Valisi Şahabettin Harput ise Gizem’in Beyaz Şov’daki sözlerini gazetecilerden öğrendi. Vali Harput “Haberim yoktu. Söylediğiniz iyi oldu” dedi.

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINABİLİR
Havva Mutlu ve Yardımcısı Gizem Bera Yüksel’in karne günü görüntüsünü çekip internetteki sosyal paylaşım sitesinde yayımlatan öğretmenleri Cemal Akkuş hakkında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, cuma günü başlatılan inceleme sonunda öğretmenin gerekirse açığa alınabileceğini bildirerek, Kanal D’de yayımlanan Beyaz Show’a katılmasına bu yüzden izin vermediklerini açıkladı.

Geri