1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  hayat diye birşey var

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Nedir ,ne oluyor,unuttunuz mu yoksa yaşadığınızı, günler ,kızgın küller gibi bütün duygularınızı kavurup öldürerek mi geçiyor üzerinizden ,arzuyla dudağınızı ısırdığınız olmuyor mu hiç ...
  bir müzik sesiyle söyle bir koltuğunuzda doğrulduğunuz,aniden bir yaz yağmuru gibi boşanıveren sebepsiz sevinçlere inanmıyor musunuz ,bir ağaç gölgesinde bir an durmak,bir akşam üstü denize baktığınızda bu sonsuz suların kıpırtısına şaşmak yok mu artık,elele tutuşmak ,bir avucun bir başka avuca dokunmasının yarattığı ürperti de hayal hanesinde kendine bir yer bulmuyor mu,bittimi bu macera ,çekildiniz mi hayattan,hayatın sizin bulunmadığınız yerlerde yaşandığına mı inanıyorsunuz,daha bitmeden bitirdiniz mi her şeyi, yorgun ruhunuz yeni coşkular için hazır seyretmiyor mu kendini.Delirdiniz mi siz?

  Şu köşebaşında karşınıza ne çıkacağını ne biliyorsunuz,biliyorum genellikle köşe başlarından açlık, acı ve ölüm çıkıyor karşınıza ama kimbilir ,belki eski bir dosta ,belki güzel bir kadına ,belki okunmuş kitaplar satan bir sahafa da rastlayabilirsiniz, bir piyano sesi duyabilirsiniz yada bir rumeli türküsü açık bir pencereden, bir söğüt ağacı görebilirsiniz çocukken kabuğundan düdük yaptığınız , dans adımlarıyla yürüyen bir çift bacak geçiverir önünüzden, bir oğlan bir ıslık çalabilir, hatta siz bile çalabilirsiniz.

  Ne sevinci , ne hayatı, ne eğlencesi para yok ki diyorsanız eğer ve eğlenmek için paranın gerekliliğine bu kadar inanıyorsanız, emin olun paranız olduğunda da eğlenemezsiniz,para eğlenmeyi çeşitlendirir sadece ama eğlenceyi yaratamaz, öpüşmek parayla değil, şarkı mırıldanmak parayla değil, acaba o şimdi ne yapıyor diye düşünmek parayla değil,tv’de iyi bir film seyretmek parayla değil, sizin için demlenmiş bir bardak çayı, bu benim için yapıldı diye neredeyse gururla alıp bardağı ince belinden sıkıca kavrayıp içmek parayla değil.

  Bir bardak semizotunu sevinçle paylaşabilirsiniz ve hiç bir pahalı lokantada bulamayacağınız bir tad alırsınız, eğer bir tabak yemeği paylaştığınız,paylaşmak istediğiniz insansa. Hayat diye bir şey var.

  Sadece sizin olan ,sadece size ait ,içinde sadece sizin gördüğünüz çiçekler açan , yalnızca sizin müziklerinizin çaldığı bir bahçe var,sokmayın oraya öyle herkesi, çiçeklerinizi başkalarının çapalamasını beklemeyin, şarkılarınızı başkalarına söyletmeyin, anladık ahmaklıklar oluyor, aptalca kararlar veriliyor,hepinizin hayatından birşeyler çalınıyor, hayallerinizi teker teker buduyorlar, ümitlerinizi öldürüyorlar, çaresiz bırakıyorlar sizi, yenildiniz belki de ,yenilginin ağır yaralarını taşıyorsunuz ruhunuzda ama gene de bir hayatınız var sizin ,sadece size ait bir bahçeniz ,durup soluklanacağınız yaralarınızı yıkayacağınız, çiçeklerini seyredeceğiniz bir bahçe, soğukta bir bira içebilirsiniz ,bir ağacın gölgesinde durabilirsiniz bir an,sabaha karşı uyanıp her ay yeniden doğan hilale bir bakabilirsiniz ,çok sevdiğiniz bir kitabı bir daha karıştırabilirsiniz, aşık olabilir yada aşık olmayı düşünebilirsiniz.

  Sevdiklerinizi özleyebilir ve bir gün yeniden kavuşabileceğinizi hayal edebilirsiniz,geceleri ağaçların daha değişik koktuğunu fark edebilirsiniz ,yeni bir salata icat edebilirsiniz , sevgilinizi çırılçıplak soyup evde öyle dolaştırabilirsiniz,saçlarınızı her zamankinden daha değişik kestirebilir ,evinize bir gün de başka bir yoldan gidebilirsiniz, alışkanlıklarınızı değiştirmek için kendinize karşı bir savaş açabilirsiniz.

  Hayat diye birşey var, her zaman size keşfedilecek geniş alanlar bırakan, ne kadar yaşarsanız yaşayın daima bilmediğimiz kuytularına sokulamadığımız bir hayat ,sadece size ait bir hayat.

  Biliyorum dertler çok ,ahmaklıklar yapılıyor,sıkıntılar bitmiyor,günleri birbiri ardına buruşup eskiyor,yorgunsunuz ,belki yeniksiniz.Teslim mi olacaksınız peki?

  Hayal kurmayacak mısınız, çılgınca sevişmeyecek misiniz,bir daha öpüşmeyecek misiniz, ağaçlara bakmayacak mısınız,denizlere şaşmayacak mısınız,ani ve sebepsiz sevinçlere inanmayacak mısınız,bir tabak semizotunun tahmin edemeyeceğiniz kadar lezzetli olabileceğini hiç düşünmeyecek misiniz, sizin için demlenmiş bir bardak çayı bardağı belinden kavrayıp içmeyecek misiniz. Delirdiniz mi siz? Hayat diye birşey var,evet orada ,elinin hemen yanında duruyor.


   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: hayat diye birşey var
  Para eğlenmeyi çeşitlendirir evet, eğlenceyi yaratamaz, getiremez insana. Bayıldım bu cümleye Meleğim "sizin için demlenmiş bir bardak çayı, bu benim için yapıldı diye neredeyse gururla alıp bardağı ince belinden sıkıca kavrayıp içmek parayla değil"...

  Bazen başka şeyler için koştururken aslında bize lazım olanın yanıbaşımızda durduğunu anlayamıyoruz...

  Daha fazlasını isterken gözümüzün önünde sahip olduklarımızın değerini layıkıyle anlamlandıramıyoruz...

  Hep şikayet ediyoruz, hep sorun buluyoruz, hep problemleri görüyoruz. Herşey büyük gözümüzde, herşey kocaman, herşey bize karşı ve herşey bize düşman. Hayat hep zor ve bunaltıcı. Ancak yine de bizim hayatımız ve sonuna kadar yaşamamız gereken bir süreç, hem de dolu dolu olarak.

  Sorunlara bakarken hatta onları ararken elimizin avucumuzun içinde hazır duran mutlulukları kaçırmamamız dileğiyle...

  Yüreğine sağlık, harika bir yazıydı.
   
 3. *GüMüŞ*

  *GüMüŞ* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: hayat diye birşey var
  paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık canım.
   
 4. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: hayat diye birşey var

  Ne sevinci , ne hayatı, ne eğlencesi para yok ki diyorsanız eğer ve eğlenmek için paranın gerekliliğine bu kadar inanıyorsanız, emin olun paranız olduğunda da eğlenemezsiniz,para eğlenmeyi çeşitlendirir sadece ama eğlenceyi yaratamaz, öpüşmek parayla değil, şarkı mırıldanmak parayla değil, acaba o şimdi ne yapıyor diye düşünmek parayla değil,tv’de iyi bir film seyretmek parayla değil, sizin için demlenmiş bir bardak çayı, bu benim için yapıldı diye neredeyse gururla alıp bardağı ince belinden sıkıca kavrayıp içmek parayla değil.  bende bu paragrafa takıldım....evett belki hayattaa herşey para değil ama onsuzdaa olmuyoo..
   
hayat diye birşey var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayat Diye Bir Şey Var!..

  Hayat Diye Bir Şey Var!..

  Hayat Diye Bir Şey Var!.. Nedir, ne oluyor, unuttunuz mu yoksa yasadiginizi, günler, kizgin küller gibi bütün duygularinizi kavurup öldürerek mi geçiyor üzerinizden, arzuyla dudaginizi isirdiginiz olmuyor mu hiç, bir müzik sesiyle söyle bir koltugunuzda dogruldugunuz, aniden bir yaz yagmuru gibi bosaniveren sebepsiz sevinçlere inanmiyor musunuz, bir agaç gölgesinde bir an durmak, bir...
 2. Hayat Diye Bir şey Var !!

  Hayat Diye Bir şey Var !!

  Hayat Diye Bir şey Var !! Nedir? Ne oluyor? Unuttunuz mu yoksa yaşadığınızı! Günler, kızgın küller gibi bütün duygularınızı kavurup öldürerek mi geçiyor üzerinizden! Arzuyla dudağınızı ısırdığınız olmuyor mu hiç? Bir müzik sesiyle şöyle bir doğrulduğunuz.. Aniden bir yaz yağmuru gibi boşanıveren sebepsiz sevinçlere inanmıyor musunuz? Bir ağaç gölgesinde bir an durmak; Bir akşamüstü denize...
 3. çirkin kadın diye birşey yok bakımsız kadın var

  çirkin kadın diye birşey yok bakımsız kadın var

  en çirkin insan çirkin insan resimleri Çirkin kadın yoktur bakımlı kadın vardır derken abartılarlar sanırdım.Gerçekten farklara bakarmısınız.Ben çok şaşırdım.Sizlerde çok şaşıracaksınız.
 4. Parfüm Alerjisi Diye Birşey Var mı ?

  Parfüm Alerjisi Diye Birşey Var mı ?

  parfüm alerjisi alerji çeşitleri Şöyle yanınızdan geçen birinden gelen mis gibi bir parfüm kokusuyla kendinizden geçip, gidip sorsam da aynısından ben de alsam dediğiniz oldu mu hiç melekler ? Eğer siz de bir parfüm tutkunuysanız mutlaka olmuştur. Yalnız şöyle de birşey var ki özellikle hassas ciltli olanlarda parfüm alerjisi baş gösterebiliyor. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre durum hayli...
 5. huzursuz bacak sendromu diye birşey duyan var mı

  huzursuz bacak sendromu diye birşey duyan var mı

  Bir arkadaşıma doktor huzursuz bacak sendromu olabilirsin demiş. Psikiyatriye yönlendirmiş. Nedir bu huzursuz bacan sendromu duyan var mı :S Bir yaşıma daha girdim :S

Sayfayı Paylaş