Hayat Şarkısı Kerim(Birkan Sokullu)Kimdir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Hayat Şarkısı Kerim(Birkan Sokullu)Kimdir?
Hayat şarkısı dizisin de Kerim karakterini canlandıran Birkan Sokullu hakkın da bilgi edinmek isteyenler için kendisinin kısa biyografi bilgileri ile birlikte dizi de canlandırdığı karakter hakkın da genel bilgiyi sizler için bu konumuz da paylaşıyorum.
birkan-sokullu-hayat-şarkısı.jpg

Evin yakışıklı küçük prensi. Çok şımartılmış. Duygusal olarak derinlemesine bağlanmayı bilmiyor. Varlığın içine doğmuş.. Bilime meraklı.. Babasının zoru ile Berlin’de maden mühendisliği okurken, birinci sınıf sonunda rotayı çevre mühendisliğine çevirmiş. Doğal hayat sever, masasını ve okumayı da çok sever, bilimsel alanda kariyer yapmaya kitaplar yazmaya odaklı. Bu tutkusuna engel olabilecek her şey sinirini bozuyor. 19. yüzyıl aristokrat adamları gibi yaşıyor. Aşk ilişkileri, teflon gibi üzerinden akıyor. Hülya ile anlaşmalı bir evlilik yapıyor ve ona duyduğu aşk ile öfke arasında gidip gelerek geçiyor hayatı...BİRKAN SOKULLU KİMDİR?
6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2003 yılında, ‘Best Model Of Turkey‘ yarışmasında üçüncü oldu. 10 yıl profesyonel basketbol oynadı. Üniversitede okurken mankenlik ve modellik yaptı. Oyuncu Dolunay Soysert‘ten oyunculuk dersler aldı. “Küçük Kadınlar” dizisinde Ayaz karakteri ile yer aldı. “Küçük Sırlar” dizisinde Demir rolü ile büyük beğeni kazandı ve bu dizi kariyeri için dönüm noktası oldu. 2012 yılında “Uçurum” dizisinde hırslı bir gazeteciyi canlandırdı. 2013 yılında ise "Fatih" dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırdı. Sokullu, son olarak 2014 yılında "Kurt Seyid ve Şura" dizisinde yer aldı.
 
Üst