Hayattan Korkma

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Hayattan Korkma
3851-hayattan-b.gif
Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 7 Mart 2008
Yönetmen : Berrin Dağçınar
Senaryo : Berrin Dağçınar
Görüntü Yönetmeni : Ercan Özkan
Yapım : 2008, Türkiye
Oyuncular
Zeki Alasya , Tarık Papuçcuoğlu , Hakan Boyav , Suzan Aksoy , Ceren Soylu


Türk sinema ve tiyatrosunun bir çok önemli ismini bir araya getiren “Hayattan Korkma”, yönetmen Berrin Dağçınar’ın ilk sinema filmi. Senaryosunu da Dağçınar’ın yazdığı filmde Zeki Alasya, Tarık Pabuçcuoğlu, Zeynep Eronat gibi usta oyuncular rol alıyor.
Konusu
Doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan Talat, Bedrettin ve Rıfkı, çoluk çocuğa karışmış, kendi yağlarıyla kavrulan, iyi ve kötü günde birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Kasabalarında aileleriyle birlikte kıt kanaat geçinir giderlerken mütevazı hayatları, Talat’ın oğlu Murat’ın yaşadığı sağlık sorunuyla altüst olur.
O ana dek kısıtlı gelirleri onları mutlu etmeye yetmiş; dostluk, huzur ve mutluluk para puldan değerli olmuştur onlar için. Oysa beklenmedik bir zamanda yaşanan bu kötü gelişme, üçünün de hayatlarını sorgulamalarına neden olur. Bugüne kadar yaşadıkları hayat, güzel ve huzurlu olmakla birlikte, gerçeklikten uzaktır.
Çocukları büyümekte, sorunlar artmaktadır. Dünya artık mütevazı değildir; şimdi atağa kalkma, çağa ayak uydurma zamanıdır. Para lazımdır. Hem de çok para. Sadece sağlık için değil, büyüyen çocuklarının geleceği için de… Bu yolda başarılı olabilmeleri için gereken birikime, dünya görüşüne ve sermayeye sahip değillerdir. Sırtlarını dayayabilecekleri tek şey vardır: bugüne kadar onları asla yarı yolda bırakmamış olan umut…
Hurriyet Sinema
 
Üst