1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Haydarpaşa Garı'nda Tuluyhan Uğurlu gecesi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Tarihi mekanlardaki konserleriyle de tanınan piyano virtüözü Tuluyhan Uğurlu, ''Dünya Başkenti İstanbul'' projesinin 100. konserini Haydarpaşa Garı'nda verdi.
  Uğurlu, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti için hazırladığı ''Dünya Başkenti İstanbul'' projesi konserine, Haydarpaşa Garı'nı anlattığı bestesiyle başladı.

  Müzikle senkronize olarak fotoğraf üzerine öykülerin anlatıldığı konserde Uğurlu'ya, Türk ve Batı müziği enstrümanlarını kullanan geniş bir müzik topluluğu eşlik etti.

  Tuluyhan Uğurlu, daha sonra ''Asya'nın Geleceğe Dokunduğu Yer'', ''3 Dinin Kardeşçe Yaşadığı Kent'', ''İstanbul Trenle Tanışıyor'', ''Sinan'ın Kubbeleri'', ''Mistik İstanbul-Kutsalların Kutsalı'', ''Dolmabahçe'de Hüzünlü Sonbahar'' ve ''24 Saat İstanbul'' eserlerini seslendirdi.

  Sanatçı, Haydarpaşa Garı konserinde ''Dünya Başkenti İstanbul'' projesinin yanı sıra ''Boğaziçi'nde Erguvan Zamanı'', ''Yeşilçam'dan İstanbul'a Bakış ve Arabesk İstanbul'', ''İstanbul Sokaklarının Gerçek Sahipleri-Kentin Kedi ve Köpekleri'' eserlerine de yer verdi.

  -''DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL''-

  Tuluyhan Uğurlu'nun ''İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'' için hazırladığı ''Dünya Başkenti İstanbul'' projesi, albüm olarak 2006'da satışa sunuldu.

  Uğurlu, ilk kez 6 Nisan 2006'da Aya İrini'de sevenlerine sunduğu projesini, Amerika'da 4 eyalette, Almanya, Rusya, Lüksemburg ve İtalya'da da seslendirdi.

  Türkiye'de Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Aya İrini, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Adile Sultan Sarayı, Yedikule Surları gibi tarihi mekanlarda ve uluslararası kongre ve toplantıların açılış ve kapanış gecelerinde icra edilen eser, yurt içi ve dışında 99 kez seslendirildi. Uğurlu, projenin 100. konserini Haydarpaşa Garı'nın merdivenlerinde icra etti.

  haber7.com
   
Haydarpaşa Garı'nda Tuluyhan Uğurlu gecesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tuluyhan Uğurlu

  Tuluyhan Uğurlu

  Tuluyhan Uğurlu 15 Kasım 1965'te İstanbul'da dünyaya geldi. Dört yaşında piyano çalmaya başladı. İlk derslerini annesinden alan Uğurlu, sonraki dönemlerde Cemal Reşit Rey'in tavsiyeleri doğrultusunda aldı. Zaman geçirmeden konservatuvar sınavlarına girdi ve dört yaşında daha harfleri öğrenmeden nota öğrenmeye başladı. Ertesi yıl ilkokula da yazılacak ve artık onun için zorlu maraton...
 2. Burçların uğurlu günleri

  Burçların uğurlu günleri

  burçların şanslı günleri burç günleri burçların burçlar ve uğurlu Burcunuzun uğurlu gününü biliyormusunuz işte burcunuza göre size şans getireceğinie inandığımız en uğurlu günleriniz=) Koç: Burcunuzun uğurlu günü Salı günüdür. Bu gün harekete geçmek istediğiniz konularda daha atak ve cesur olabilir, gücünüzü başkalarına kabul ettirebilirsiniz. Boğa: Burcunuzun uğurlu günü Cuma. Bu gün...
 3. bilet fiyatları haydarpaşa konya haydarpaşa ankara haydarpaşa eskişehir

  bilet fiyatları haydarpaşa konya haydarpaşa ankara haydarpaşa eskişehir

  merhaba ben bilet fiyatlarını öğrenebilirmiyim siz yardımcı olabilrimisiniz. haydarpaşa konya haydarpaşa ankara haydarpaşa eskişehir bilet fiyatları ve sefer saatlerini öğrenmem mümkünmü
 4. Milli Piyango Uğurlu Sayılar

  Milli Piyango Uğurlu Sayılar

  arkadaşlar acaba bu yıl Milli Piyango Uğurlu Sayıları kaç bu konuda fikir ve tüyo edindiniz mi hiç? Ben Milli Piyango Uğurlu numaraları merak ediyorum doğrusu.
 5. Ahmet Uğurlu Ameliyat Oldu

  Ahmet Uğurlu Ameliyat Oldu

  ahmet uğurlu, ahmet uğurlu haberleri Sevgili melekler, başarılı ve usta oyuncu Ahmet Uğurlu acil bir operasyon geçirdi. Rahatsızlığı hakkında tam bilgi verilmeyen oyuncunun hastalığı ile ilgili şu açıklama yapıldı... Tiyatro ve sinema sanatçısı Ahmet Uğurlu cuma akşamı Kızıltoprak Florance Nightangale Hastanesinde genel cerrah Prof. Ergun Göney ve ekibi tarafından acilen ameliyata...

Sayfayı Paylaş