Etiketler:
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Helal - haram

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Helal, yeryüzü nimetlerinin temiz ve hoş olanlarına; her türlü yararlı iş ve faydalı düşünceye; sayılamaz nimete ve insanı esenliğe götüren tavır ve davranışlara, Haram, Allahu Teala'nın ve O'nun Rasülünün (s.a.v.) koyduğu sınırlara; pis ve zararlı nimettlere; zararlı iş ve faydasız düşüncelere; insanı helake götüren tavır ve davranışlara, Helal kazandığını görmek inançsızın imana gelmesine, günahkarın tövbe etmesine, Haram kazandığını görmek dinin koyduğu sınır ve ölçülere ehemmiyet vermemeye delalet eder.

Helal - haram konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Helalından kazanmak

Helalından kazanmak

Rüyada helalindan kazanmak, günahkar için tevbeye, inançsiz için Müslüman olmaya bunun aksi, harama ehemmiyet vermemeye isaret eder.
  2. Güllü - Hakkını Helal Et

Güllü - Hakkını Helal Et

güllü yılların hatrına yılların hatrına Aşkımız bitsede saygım bitmedi Hakkını helal et demeye geldim Kapını çalarken elim titredi Seni son bir defa görmeye geldim.. Yılların hatrına aşkımın adına Seni son bir defa görmeye geldim.. Gidince dönemem birdaha göremem Hakkını helal et demeye geldim.. Birazdan son tren beni götürür Yaşam herşeyi burda bitirir Kimbilir yarınlar neler getirir Seni...
  3. Ebru Yaşar - Helalim

Ebru Yaşar - Helalim

Buralarda ben sensiz agliyorum diyorsun Bu günlerde bitecek aglama ne olursun 2x [Nakarat] Helalim bekleyecegim Seni hep sevecegim Bir ömür boyu sana Namusum diyecegim helalilim bekleyeceğim seni sep hep seveceğim seninle doğmuşum ben seninle öleceğim Yigit dönmez sözünden, ölürüm yar yüzünden Sen aklima gelince kan dökülür gözümden [Nakarat]
  4. Aşkını Helal Et..!

Aşkını Helal Et..!

AgLadigini gördüm düSümde, Gözyasina uzandim dokunamadim... Bi sigara yaktim ikimize, DumaniyLa birLikte seni cektim icime, Son nefeste haykirdim adini, Seni buLamadim... Vasiyetimi yaziyorum, Üstüme örttükleri yirtik ceketimi yagmurLara, Cebimdeki son sigarayi asikLara, KaLbimden süzüLen gözyasLarimi sana birakiyorum, ELLerim eLLerini aradi, GözLerim gözLerine hasret. Ayni havayi soLuduguz...
  5. Helal kazanç ve helal rızık.

Helal kazanç ve helal rızık.

Keremine hudut çizilemeyen rabbimiz , sonsuz rahmetiyle , her canlının rızkını vermeyi teminatı Rabbanisi altına almış bulunmaktadır. Mümin ve kafir , akıllı ve akılsız faydalı ve zararlı canlıların tamamı Cenabı Hakkın sofrasından yeyip içmek ve rızkını temin etmektedir. Rızık ; Cenabı Hakkın mahlukata gıdalanmaları için verdiği ve onlarında yediği şeylere denir. Rububiyyetiyle...

Sayfayı Paylaş