1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  hep öyle derler melike

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  melike ile ilgili sözler melike zobu son hali zobu şimdiki hali şimdi ne yapıyor nerede Suat Suna'dan ayrılalı uzun zaman omasına rağmen nedense hala konuşma esnasında röportajlarında gündeme getiren Melike Öcaşan bakalım neler demiş bu ayrılk ve şimdiki durumu ile ilgili...


  BOŞANMAK YARAMIŞ!
  [​IMG]
  HALDUN DORMEN'İN MÜZİKAL PROJESİNDE ROL ALMAYA HAZIRLANAN MELİKA ÖCALAN AŞKLA İLGİLİ NET KONUŞTU!

  'Artık yaşanılan her duyguya 'aşk' diyorlar. Ben 18'imde tanıştım, 28'imde boşandım. Kendimi 2000'li yıllara yama olmuş gibi hissediyorum. Kezban gibiyim yani...'

  Geçen yıl yarışmacı olarak katıldığı 'Şarkı Söylemek Lazım'da sesiyle fark edilen oyuncu ve sunucu Melike Öcalan, şimdi de müzikal yıldızı olmak için kolları sıvadı. Yarışmadaki sesi Haldun Dormen tarafından çok beğenilen Öcalan, bu aydan itibaren 'Dün Gecce Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu' isimli müzikalle hayranlarının karşısına çıkacak. Öcalan'la bu projeyi ve özel hayatını konuştuk.

  * Bu müzikal macerası nasıl başladı?
  'Şarkı Söylemek Lazım' isimli programdan önce bana birçok yarışmadan teklifi gelmiş, ancak ben kabul etmemiştim. Geçen yıl bir başka proje için gittiğim MEDYAPIM tarafından önüme 'Şarkı Söylemek Lazım' sözleşmesi konuldu, ben de imzaladım. Haldun Hoca (Dormen) ile daha önceden tanışıyorduk ama benim şarkı söyleyebildiğimi bilmiyormuş. İlk programın ilk bölümde iki dakikalık bir şarkı söyledim. Haldun Hoca da gelip müzikal teklif etti. Ben de çok heyecanlandım. Aradan aylar geçti, telefonum çaldı ve Haldun Hoca 'Müzikalimiz başlıyor' dedi. Bu müzikal, 35 sene önce yine Haldun Dormen tarafından sahnelenmişti. Müzikal, bir aşk hikayesini konu alıyor.

  ÇOK HEYECANLIYIM!
  * Kimlerle oynayacaksınız?
  Müzikalde Nuri Gökaşan, Bilge Zobu, Engin Yüksel, Emre Basalak, Alper Düzen, Onur Turan, Barış Berker ve Ayşen Gruda rol alıyor. Üç aydır prova yapıyoruz. Değişik bir iş yaptığım için mutluyum. Çünkü uzun zamandır işimi gözüm kapalı yapar hale gelmiştim.

  * Sunuculukta otomatiğe mi bağlanmıştınız yani?
  Bir nevi... Zaten gelen konukların pek çoğu da arkadaşım oluyordu. Tabii ki bir hazırlık sürecim oluyordu ama formatı çözdükten sonra çok rahattım. Heyecan duymuyordum. Oyunculukta da sete gidip ezber yapıyorduk. Burada toplam üç aylık hazırlık süresi var. Bir yandan replikleri ezberliyor, diğer yandan dans ediyoruz. Gerçi Akademi Kenter'de iki sene önce ders almıştım. 'Yaşasın, artık zorlanıyorum' dediğim bir işin içindeyim. Haldun Dormen'den çok şey öğreniyorum.

  * Son aylarda tiyatro ilanlarının sayısı arttı. Sizce tiyatroya ilginin artmasının sebebi ne?
  Kriz yaradı galiba.... (Gülüyor) TV'nin alternatifi değildir tabii sahne ama belki çok fazla birbirinin tekrarı programların olması insanlara soluk alma kapısı açmıştır. Tercihleri tiyatroya doğru kaymıştır.

  İBADET GİBİ BİR ŞEY!
  * Daha önce hiç tiyatro sahnesine çıktınız mı?
  'Akademi Kenter'de ders almıştım ama profesyonel olarak bu ilk oyunum ve ibadet gibi bir şey! Tiyatroyu izlemek bile benim için önemliyken şimdi başrolde oynayacağım. Rahmetli babam da tiyatro organizasyonları yapardı. Babamdan dolayı çok uzak da değilim.

  * Geçen sene Suat Suna ile olan beş yıllık evliliğinize, toplamında da 10 yıllık birlikteliğinize nokta koydunuz...
  Boşanma konusunun üzerine konuşmuyorum. Çünkü üzerinden bir sene geçti. Ama şunu çok net söyleyebilirim ki; kendimi 2000'li yıllara yama olmuş gibi hissediyorum. Bir kere yaşanılan her duyguya aşk diyorlar, her şeyin adı 'aşk' olmuş. Ben 18'imde tanıştım, 28'imde boşandım. Kezban gibiyim.

  * Peki mesleki anlamda boşanmanın bir artısı ya da eksisi oldu mu size?
  Ben sorun merkezli yaşıyorum. Eğer hayatımda çok büyük bir sorun varsa, ona odaklanıyorum. Sorunumu kimseye yansıtmamak adına boşanma döneminde ve sonrasında kendimi biraz geri çektim. Ama artık 'co-pilot' olmaktan kurtuldum ve direksiyonun başına geçtim. Benim için bu çok önemli. En büyük değişiklik de o oldu. Artık kendimi daha iyi tanıyor, ne istediğimi biliyorum.

  * Her zaman evin kız çocuğu gibi sıcakkanlı mısınız?
  Bu benim derdim aslında! Son zamanlarda bir şey daha öğrendim kendimle ilgili; içime dışım muamelesi yapıyorum. Biriyle tanıştığınızda dış görünüşünüzle ilgili bir fikir oluşur ya, ben sanki içimle ilgili de fikir sahibi oluyorlarmış, içimle de tanışıyorlarmış sanıyorum. O kadar şeffaf düşünüyorum ki... Mesela 'o beni bilir' sözünü herkes için kullanıyorum. 'Nereden biliyor Melike?' diyorlar.

  * Şov dünyasında, samimiyetinizle ilgili sıkıntı yaşıyor musunuz?
  Şu kadarını söyleyeyim; ben çocukken ünlü olmasaymışım, büyüyünce hiç olamazmışım! Çünkü bu işin kuralları varmış ve ben onları yerine getiremezmişim. İşimi seviyorum ama bu işin kuralları bana uzak. İyi ki o sütü dökmüşüm de sütçü kız olmuşum. Yoksa ya bu işi yapamazmışım ya da çok mutsuz olurmuşum...

  * Boşanma sonrasında Suat Suna ile hiç görüştünüz mü?
  Görüşmüyoruz çünkü bir şey yaşandıktan sonra 'Haydi aynı masada oturalım, senin de kız arkadaşın gelsin, yemek yiyelim' gibi bir şeye inanmıyorum. Eğer yaşanan şey gerçekse, bitişi de o kadar gerçek oluyor.

  * Yarışmadan sonra albüm hazırlığı yapıyordunuz. Ne oldu?
  Albüm çıkarma konusunda çevremden yoğun istek alıyorum. Onlara kalsa yıllar önce bu işi yapmalıydım ama ben mükemmelliyetçiyim. Dolayısıyla, 'Sertab Erener gibi söyleyemeyeceksem niye albüm yapayım?' diye düşünüyorum. Onlar fazla kastığımı düşünüyor ama benim assolist olma iddiam yok! Zaten tarzım da değil ama belki bir proje albümü olabilir.

  * Üzerinde çalışıyor musunuz?
  Metin Ağabey (Özülkü) ile bakıyoruz bir şeyler... Henüz ne tür olacağına karar veremedik ama romantik bir proje peşindeyiz. Mesela; alaturka şarkıları farklı bir formata yapmayı planlıyoruz.

  * Oyunculuk, sunuculuk... Şimdi de sırada şarkıcılık var yani...
  'Sunucuydu şimdi de şarkıcı oldu' gibi algılanmasın! Oyunculuğun içinde hepsi var, onun getirdiği bir albüm olabilir. Öyle her işe atlayan biri olmak istemedim, tam tersi kendimi geri çekiyorum.

  * Bilmediğimiz başka işler de yapıyor musunuz?
  Söz yazarlığı tarafım var, hatta MSG üyesi oldum. Berna Arıcı'nın yeni albümüne söz verdim. 'Kitap gibi kadınım çevir çevir oku/ Satır aralarına sakladım ipucu/ Her güzelin aynı olmaz inan huyu suyu/ Her kuşun eti yenmez sever misin zoru?'

  * Bu sözler sizi mi anlatıyor?
  Benim gibi bir aşk insanından çıkan sözlere bakın, şaşırttım değil mi! Ama bu şarkının patlayacağını düşünüyorum.
   
hep öyle derler melike konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hep derdim Sevmekten Yorulanlar Hiç Sevmemiş Olanlardır

  Hep derdim Sevmekten Yorulanlar Hiç Sevmemiş Olanlardır

  Seni severek sevmeyi öğrendim... Seni severek sabrın önemini kavradım... Ama sabrederken yitip giden zamana seni kaptırdım... Seni sevmekten hiçbirzaman yorulmayacak bu yürek... Ve hiçbirzaman vazgeçemez sevmekten... Ama taşıyamıyor istenmeden isteyebilmenin getirdiği sorumlulukları... Ve vazgeçiyor senden... Sevgin herzaman taze... Ve hep en değerli yerimde... Buna rağmen senden...
 2. Melik

  Melik

  Bakınız; Sultan, Devlet Başkanı
 3. || Sen İyi Bir İnsansın...Hep Öyle Ol ve Öyle Kal ||

  || Sen İyi Bir İnsansın...Hep Öyle Ol ve Öyle Kal ||

  hep iyi ol sen hep iyi ol Düne dair pişmanlıklarından ders alıp güne dair planlar yapabilecek kadar akıllı olan sen ile bu söylemin arkasındaki sen; aynı sen değilsin… Hayal kırıklıkların senin bahanelerin olamaz… Umuda dair inancını bu kadar kolay yitiremezsin… Hoş görürdün hayatı… Kendini.. Çevreni… Böylesine boş görüp boş veremezsin… Bu omuzları düşük, benzi soluk, yüreği kırgın, suskun...
 4. Ne güzel cahildik.Keşke hep öyle kalsaydık....

  Ne güzel cahildik.Keşke hep öyle kalsaydık....

  Dışarıda kar... Ama kuzine içten içe öyle yanıyor ki. Kuzinenin üzerinde demir maşa...Maşanın üzerinde de ekmek dilimleri. Aydınlık bir kış sabahı ve kızarmış ekmek kokusu... Sucuk lükstü. Yumurta lezzetli. Ekmek her zaman ekmek gibi... Bir kez olsun kümesten yumurta almamış, bir kez olsun o kızarmış ekmeğin kokusunu duymamış ve fakat alışveriş merkezlerinin restoran katlarında, boğucu bir...
 5. Annem hep derdi!!!

  Annem hep derdi!!!

  annem hep derdi Ah ah annecim gerçektende bu yazıyı okuyunca aklıma sen geldin.Neler anlatırdın bana ne öğütler verirdin.Bazen kafama bişe dank edicne diyorum ki ''annem hep derdi'' diye..aynen öle annecim sen hep derdinn ama ben dinlemezdim:(Dinlemediğim için özür dilerim annecim:( ANNEM HEP DERDİ unutma' diye tavsiyede bulunmuştu.. 'Yaşın ilerledikçe senin için daha önemli olacaklar,...

Sayfayı Paylaş