Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  hepimiz çatlak kovayız!!!

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  hepimiz çatlak Bir zamanlar efendisinin evine nehirden her gün su taşıyan bir köle varmış .Bı işide boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına
  taktığı iki büyük kovayla yaparmış.
  Kovalardan biri çatlakmış.
  Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan efendisinin evine ulaşan uzun yolu,dolu olarak tamamlarken,çatlak kova içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş.
  Bu durum iki yıl boyunca her gün böyle devam etmiş .Köle her seferinde efendisinin evine sadece 1,5 kova su götürebilirmiş.Sağlam kova başarısıyla gurur duyarken zavallı çatlak kova görevinin sadece yarısını yerine getiriyor olmaktan dolayı utanç duyuyormuş.
  İki yılın sonunda bir gün çatlak kova ırmağın kıyısında köleye seslenmiş: "Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum." Neden diye sormuş köle .Niye utanç duyuyorsun. Kova cevap vermiş.
  "Çünkü iki yıldır çatlağımdan su sızdığı içintaşıma görevimin sadece yarısını yerine getirebiliyorum.Benim kusurumdan dolayı sen bu kadar çalışmana rağmen,emeklerinin tam karşılığını alamıyorsun."
  Sucu şöyle demiş.
  Patronun evine dönerken yolun kenarındaki çiçekleri fark etmeni istiyorum." Gerçektende tepeyi tırmanırken çatlak kova patikanın bir yanındaki yabani çiçekleri ısıtan güneşi görmüş.
  Fakat yolun sonunda yine suyunun yarısını kaybettiği için kendini kötü hissetmiş ve yine sucudan özür dilemiş.Sucu kovaya sormuş, "Yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu ve diğer kovanın tarafında hiç çiçek olmadığını fark ettinmi.Bunun sebebi, benim senin kusurunu bilmem ve ondan yararlanmamdır.Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim ve her gün biz ırmaktan dönerken sen onları suladın.İki yıldır ben bu güzel çiçekleritoplayıp onlarla efendimin sofrasını süsleyebildim.Sen böyle olmasaydın,efendimde evinde bu güzellikleri yaşayamayacaktı."

  Hepimizin kendimize has kusurları vardır.Hepimiz aslında çatlak kovalarız.Kusurlarınızdan korkmayın.Onları sahiplenin.Kusurlarınızda gerçek gücünüzü bulduğunuzu bilirseniz,sizde güzelliklere sebep olabilirsiniz.

   
hepimiz çatlak kovayız!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çatlak

  Çatlak

  Camın, tabak, bardak vs. çatlaklığı kadın cihetinden gelecek üzüntüye yahut hanımını üzmeye, Duvar, tavan vs. çatlağı erkek için üzüntü ve kedere, Çatlağı kapamak iş ve diğer hususlardaki gedikleri kapatmaya delalet eder.
 2. kova

  kova

  Kova .Boş kova görmek, para kaybetmek, dolu kova görmek, para kazanmak; yarı yarıya dolu kova görmek, beklenmedik bir habere yorumlanır. Boş kova görmek, para kaybetmek, dolu kova görmek, para kazanmak; yarı yarıya dolu kova görmek, beklenmedik bir habere yorumlanır. Hayal, umut, beklentidir. Kova temizse kişinin hayali gerçekleşecektir.Rüyada kova görmek, zahmetle kazanan adamla tabir...
 3. Ben Kova Sevgilim Kova

  Ben Kova Sevgilim Kova

  Kova ve Kova ikilisi oldukça iyi anlaşırlar ve yaşamlarında pek çok ortak amaç geliştirerek, bunlar için birlikte mücadele edebilirler. Her ikisinin de yeniliklere açık oluşu ve geleneksellikten hoşlanmamaları, sıradışı bir beraberliğin yaşanmasına neden olacaktır. Klasik çerçevenin çok dışında kalan bu çift, sosyal yaşamda da ideal bir ikili olarak tanınacaktır. Kova ikilisi birbirini mental...
 4. çatlak kova

  çatlak kova

  BEN BEĞENDİM UMARIM SİZDE BEĞENİRSİNİZ MELEKLER ÇATLAK KOVA Çok eski zamanlarda bir sucu boynuna astığı uzun bir sopanın ucuna takdığı iki büyük kovayla su tasırmış. Kovalardan biri çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan eve ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova içine konan suyun ancak yarısını eve ulaştırabilirmiş. Bu durum iki yıl boyunca her gün...
 5. çatlaklar

  çatlaklar

  merhaba bendaha 14 yaşındayım fakat göğüslerimde aşırı derecede beyaz çatlak yok fazla kilomda yoklütfen yardım edin ne yapıcam :(

Sayfayı Paylaş