Etiketler:
 1. gülgüzeli

  gülgüzeli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  549
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  Her Gün Okunacak Duâlar

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

  celcelutiye duası ne için okunur celcelutiye duası ne zaman okunur Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

  Bir kimse sabah-akşam, 3 kere Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şeyün filardı velâ fissemâi ve hüvessemîulalîm.derse, ona hiçbir şey zarar veremez.

  Bir kimse sabahleyin 3 defa Eûzü billâhis-semîil alîmi mineşşeytânirracîm. diyerek Haşr sûresinin son 3 âyetini (Hüvallâhüllezî..) okursa, Allah ona 70 000 meleği vekîl edip, akşama kadar kendisine duâ ederler.

  Bir kimse sabah akşam 7 kere Hasbünallâhü lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm. derse, Allah onun dünya ve ahiret işlerine kâfidir.


  Gece Bekara sûresinin son iki âyetini [Âmenerresûlü] okuyana, bu iki âyet herşey için yeterlidir.
  İmâmı Rabbânî hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 kere, Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh. okurdu.

  Mektûbâtta buyuruldu ki:

  Korkulu yerlerde ve düşman karşısında emin ve rahat olmak için (Li îlâfi) sûresini okumalıdır. Tecrübe edilmiştir. Her gün ve her gece, hiç olmazsa, 11 er defa okumalıdır.

  Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki,

  Bir yere gelen kimse, Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka.okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiçbirşey zarar ve kötülük yapamaz.

  Yûnus aleyhisselâm balığın karnında, Enbiyâ sûresinin 87. âyetini söyleyerek duâ etti. Bir Müslüman, bu âyet-i kerîmeyi okuyup duâ edince, Allahü teâlâ duâsını kabul eder.

  Bu duâyı okuyanların duâlarının kabul edileceği bildirildi. Duâ şöyledir:

  Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.

  Bu duâyı her gün 40 defa okumalıdır   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Her Gün Okunacak Duâlar
  ellerine emeğine sağlık
   
Her Gün Okunacak Duâlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gök Gürleyince Okunacak Duâ

  Gök Gürleyince Okunacak Duâ

  gök gürleyince okunacak dua gök gürlerken okunacak dua "Gök gürültüsünü işittiğiniz zaman Allah'ı zikrediniz, çünkü o zikredene bir zarar vermez. Gök gürültüsünü işitdiğiniz zaman Allah'ı tesbîh ediniz, tekbîr getirmeyiniz." (33) "Şimşek ve gök gürültüleri işittiği zaman...
 2. Ezandan Sonra Okunacak Duâ

  Ezandan Sonra Okunacak Duâ

  ezandan sonra okunacak dua ezandan sonra okunan dua ezan okunurken okunacak sabah ezanında dualar okunan sesli Namaz vakitlerinde müezzin ezan okur, mü'minler de ezana icabet eder. Ezana icabet iki türlü olur. Biri müezzinin söylediğini aynen söylemekle, diğeri de kalkıp camiye yürümekle, yahut evde namaz hazırlığına girmek ile. Bilindiği üzere ezan başlayınca susmak, okunan kudsî cümleleri...
 3. Akşamleyin Okunacak Duâ

  Akşamleyin Okunacak Duâ

  "Akşama çıktığında üç def'a: Allah'ın İsm-i celîli sayesinde ne semâda, ne de yeryüzünde hiç bir şey zarar veremez. O her şeyi işiten, her şeyi hakkıyle bilendir" diyen bir kimseye öteki akşama kadar anî bir belâ isâbet etmez. (23)
 4. Teheccüde Kalkınca Okunacak Duâ

  Teheccüde Kalkınca Okunacak Duâ

  teheccüdde okunacak dua teheccüdde okunacak dualar Teheccüde Kalkınca Okunacak Duâ İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma-dan rivâyet olunduğuna göre Nebiyy-i Ekrem, gece teheccüd için kalktığında şöyle derlerdi; "Hamd olsun sana ya Rabb! Sen bütün semâları, arzı ve onlardakileri ayakda tutansın. Hamd sana mahsûsdur ey Rabbim! Sen semâlarda, arzda ve onlarda ne varsa hepsinin...
 5. Gece Uyanınca Okunacak Duâ

  Gece Uyanınca Okunacak Duâ

  Geçenlerde bir arkadaşım, gece uyanınca ettiği bir duadan bahsetmiş ama adını unuttum. Gece uyanınca hangi dua okunuyor, bana bilgi verebilir misiniz?

Sayfayı Paylaş