1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Hipnoz Hakkındaki MİT(Batıl Düşünceler)'ler

  Konu, 'Hipnoz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  batıl inançların bireysel zararları hipnozun zararları hipnoz 1. Kendimi ve kontrolümü kaybedersem.
  İki yüz yıllık bilimsel hipnoz çalışmalarında hipnotik tedavinin başarıları ile ilgili olarak kolayca vazgeçilemeyecek deliller mevcuttur. Hipnotik trans altında insanların benliklerinin kaybolacağı korkusunu doğrulayacak veri yoktur. Hipnozu kullanan bütün insanlar kendi zihinleri içerisinde yaşayan ben ile dikkat eden EG0 arasında zihinsel yarıklıkla ilgili bazı şeyleri tecrübe ettiklerini kabul ederler. Dr. Hilgard , normal insanların çeşitli derecedeki zihinsel yarıklıklarından haberdar olduklarını belirtmiştir. Bu nedenle önemli bir konuşmayla meşgul iken, önünüzdeki gün yapmak zorunda olduğunuz bir şeyi hatırlayabilirsiniz ve bunun zihinsel bir notunu alırsınız. Zihninizin ve konsantrasyon gücünüzün aracılığı ile kendinizi bilinçaltı dürtülerin gerçekliğine verirsiniz.

  Hipnotik trans altında,insanların işledikleri karışık şeylerin yapılması için zorlandıklarını ve istemeyerek hipnoz altında başkaları tarafından suça itildiğini işitmiş olmalısınız.Unutmayınız ki;kendinize hipnoza girmek için bizzat kendiniz izin veriyorsunuz ve bu nedenle alıştırmanızı (hipnozu) istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.Hatta başka biri sizi hipnoz ettiği zaman daima önerilenleri reddedebilir ve ihtiyacınıza uymak için onları (Önerileri) değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. O halde hipnoz etkisi ile suç işleme iddiası yersiz bir suçlamadır.

  2.Hipnoza Girdikten Sonra Hipnozdan Çıkamayacağım.
  200 yıldan bu yana hipnoz ilmi meydana getirildi ve milyonlarca insan hipnoz edildi.Milyonlarca insan da self hipnozu kullanmaktadır. Hipnozda en kolay şey,hipnozdan çıkmaktır.


  3.Hipnozitörün Elinde Oyuncak Oluyor muyum? Bu tip bir kuşkuyu taşımakta elbette haklısınız. Hele hele ülkemizde şarlatanca hipnoz uygulamalarını gördükten sonra... Bilindiği gibi bir bilim olan hipnoz, ülkemizde üniversitelerin dışına atılmıştır. Üniversite dışındaki bir kısım insanlar, hipnozun bazı fenomenlerini kullanarak insanları etkilemek istemişlerdir.
  Hipnotik indüksiyon tekniklerini çok iyi kullanan, bu özel yetenekli şahıslar sık sık şovlara çıkmaktadır. Bu şovlar esnasında seyirciler arasında fiziksel ve mental olarak uygun gördükleri kişileri seçerek, onları hipnotik transa sokmuşlardır. Bu sujeler üzerinde akla gelmeyecek şaklabanlıklar yaparak, seyircileri gülmekten kırıp geçirmektedirler. Erkekleri kadın cinsiyetine sokmak, kadınlara erkekçe Davrandırmak,sujelerin vücut organlarını kaybettirerek onların şaşkınlığını seyretmek,isimlerini unutturmak ve bebeklik dönemlerine göndermek izleyiciler için oldukça ilginç olsa gerek.İşte bu olumsuz gözlemleri taşıyan sujeler, hasta olarak gittiklerinde kendilerine bu şekilde davranacağını düşünerek ileri derecede rahatsız olmaktadırlar.

  4. O Kadar Güçlüyüm ki; Beni Kimse Hipnotize Edemez.
  Eğer hayal edebiliyorsanız, hipnozdan faydalanabilirsiniz. Normal zekalı ve sağlıklı bir zihinsel sağlığa sahip herhangi bir kişiye hipnoz yapılabilir.
  Bazı insanlar hipnoz edilmekte direnirler. Çünkü onlar tasavvur etme(=hayal=imajinasyon) kabiliyetinden mahrumdurlar. Bu iddiayı yapan insanlar, genellikle tasavvur etmeyi kişinin kafasında açık açık bir şeyler görmek anlamına geldiğine inanırlar ki; bir kuruntu gibi onun gerçekten oluştuğuna yemin edecekler. Bu da bizim tasavvurla anlatmak istediğimiz şey değildir. Oturma odasında değilken orayı ayrıntılarıyla tarif edebilir misiniz? Mobilyaların nereye yerleştirildiğini izah edebilir misiniz? Duvarın, döşemenin, tavanın rengini söyleyebilir misiniz?

  Hafıza diye adlandırdığımızın şeyin çoğu sizin hayal etmeyi kullandığınıza bağlıdır. Arabayı park ettikten sonra onu nereye park ettiğinizi gösteren zihinsel bir fotoğrafa güvenmeden onu bulamazsınız. İnanıyoruz ki öğrenmeye istekli herhangi bir kişi hipnozu kullanabilir. Hipnoz deneyiminde ve onu harekete getiren motive olmada, güveniniz olduğu sürece. Marquis de Puysegur'unda dediği gibi "hipnozu öğrenebilir ve ondan faydalanabilirsiniz".

  5. Korkarım Hipnoz İrade Gücümü Zayıflatacak
  Bu mit kontrol kaybetme korkusuyla ilgilidir. Aslında bunun tam tersi doğrudur. Hipnoz vasıtasıyla daha çok kontrol kazanmanıza yardımcı olan yeni bir akıl kullanma yöntemini öğreneceksiniz. Bu daha önce yapamadığınız bir şeyin, nasıl yapmanız gerektiğini öğreneceğiniz büyük irade gücü ve kontrolün bir işareti değil midir? Dişçiden korkan kişi diş etini ve dudağını bu uygulamayla uyuşturduğu için sakindir veya senelerdir kendi erken boşalmasından korkan kişi şimdi aşkın her çeşidinden zevk alabiliyor. Ne kadar sık hipnotizmayı kullanırsanız o kadar kolay bir şekilde hayatınızın diğer bir çok alanlarını kontrol edebilirsiniz. Nasıl dinleneceğinizi, sizin aklınızı, her yerde nasıl rahat olabileceğinizi öncekinden daha çok hayatınızdan nasıl zevk almanız gerektiğini öğreneceksiniz. Hayattan zevk alma kabiliyetinizi maksimuma çıkararak ve herhangi bir endişe olmaksızın hayattan zevk almanızı sağlayacak olan enerjiyi vererek hipnoz sizi güvenle dolduracaktır.

  6. Hipnoz Dinime Aykırıdır
  Bütün dinler, özellikle de İslamiyet mensuplarının akıllarının karıştırılmasını istemez. Tanrı ile kulun arasına girilmesi ve her ne adla olursa olsun bundan çıkar elde edilmesinin karşısında tamamen seküler bir anlayışla tababet sanatlarının icra edilmesi taraftarıyız.Hastanın spesifik problemlerini tedavi etmekten öte, onların bireysel dini inanç ve kabullerini değiştirme konusunda telkin yapabilecek kişilerin de olduğunu hatırlatmakta yarar görüyoruz. Çünkü bireysel inançların zıddına, beyin yıkama niteliğinde verilecek telkinler kişide büyük çatışmalar doğurarak, bireye büyük zararlar verebilir. Bıçak cerrahın elinde hayat bahşeden bir alet iken, bir katilin elinde kötü emeline ulaşması için bir vasıta olacaktır. Ülkemizde de, hipnoz bazı mahfillerde dinsel bir inancı (REENKARNASYON) yaymak için KÖTÜYE KULLANILMAKTADIR. Kamuoyu bazı yayın organlarında ve TV kanallarında da teşhir edilen bu kişileri çok iyi tanımaktadır. Tıbbi Hipnoz Derneği hipnozun sadece tedavi amacıyla kullanılmasını onaylar ve şov amaçlı ve dinsel bir inancı (REENKARNASYON) yaymak maksatlı hipnozun kötüye kullanılmalarına karşıdır. Ancak Tıbbi Hipnoz Derneğinin bu çabalar yetmemekte ve dinsel bir inancı (REENKARNASYON) yaymak amaçlı kişiler ve kuruluşlar çalışmalarını pervasızca sürdürmektedirler.
  Hipnotizörü seçerken, etik kurallara ve Hipokrat andına sıkı sıkıya bağlı ve kendisinden yardım isteyen hasta ve danışanlarının bu iyi niyetli yaklaşımını istismar etmeyecek, kişilikli, birikimli ve deneyimli bir terapisti seçip ondan sonra tedavi olmalıdır. Burada da sorumluluk, hipnozitörünü seçen bireydedir.(forumtempo)


   
Hipnoz Hakkındaki MİT(Batıl Düşünceler)'ler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hipnoz hakkında genel bilgi!

  hipnoz hakkında genel bilgi!

  hipnoz hakkında herşey hipnoz hakkında bilgi aletleri Hipnoz, yapay hareketlerle meydana getirilen bir ruh halidir. Başlıca karakteri, sadece, bu hal sırasında arzu edilen herhangi bir telkinin yerine getirilmesidir. Bu fikir yavaş yavaş hazırlanıp ortaya çıkmıştır. Dupau, Durand (de Gros), Joly gibi araştırıcılar, deneklerin uykudaki görünen irade azlığını, taklit ve baş eğmeyi ve...
 2. Hipnoz Hakkında Sorular

  Hipnoz Hakkında Sorular

  Hipnoz nasıl bir değişimdir? Hipnoz bir uyku hali değildir. Özel bir zihinsel düzey durumudur. Tam uyanıklık ile uyku hali arasında uykuya yakın bir yer olarak kabul edilebilir. Ama uyanıklığın bulunduğu tüm özellikleri içerir. Yani hipnozda kişi duyar, etrafındaki hareketlerin farkında olur. Bilinç sanki bir gözlemci konumundadır, izler ama karışmaz. Tedavi için yapılanların uygunluğunu...
 3. Üstteki melek hakkında düşüncelerin....

  Üstteki melek hakkında düşüncelerin....

  Ewt üstteki melek hakkında ne düşünüyorsun güzel bir oyun olmasını diliyorum....(ilk kurban benim)
 4. Batıl İnançlar Hakkında

  Batıl İnançlar Hakkında

  batıl inanç, nedir, nazar, kara kedi, merdiven altı, batıl inançlar hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. benimde bazı takıntılarım vardır. bunların batıl inanç olduğunu bile bile hep aynı hataya düşüyorum aslında :D:D peki batıl inanç nedir ? işte bu yazımızda sizlere batıl inanç hakkında bilgiler vereceğiz melekler. Batıl İnanç Nedir? İlk çağlardan beri her toplumdan...
 5. erken evlilik hakkında düşünceleriniz

  erken evlilik hakkında düşünceleriniz

  selam hanımlar ben şu an 18 yaşındayım liseden sonra okumadım ve şu an çok iyi bir kısmetim çıktı. ailem olumlu bakıyor görücü usulu bir evlilik olacak ama ben kararsızım nedeni ise hem yaşımın biraz küçük olması hemde acaba ilerde karşıma daha iyi biri çıkarmı diye.. Erken evlenmek hakkında ne düşünüyorsunuz aranızda erken evlenen varsa olumlu olumsuz yorumlarını alabilirmiyim çok...

Sayfayı Paylaş