1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Hipnozla Sigarayı Bırakma

  Konu, 'Hipnoz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Hipnozla sigarayı bırakma neden etkili? Sigara içmeye neden olan alışkanlığın kökleri bilinçaltında da ondan. Bilinçaltını devreye sokmadan kullanılan tüm sigarayı bırakma yöntemleri başarısızdır. Hipnoz en güçlü bilinçaltına ulaşma yöntemidir. Sigara bilinçaltı tarafından bir arkadaş, bir koruyucu, çevre ile ilişki kurma aracı, keyif verici bir nesne olarak programlandığı için bu programlar değişmeden sigaradan kurtulmak zordur.

  Ayrıca otomatik davranışların yönetimi bilinçaltındadır
  Otomatik pilot gibi idare eder bizi bilinçaltımız. Bir törendir sigara içmek. Hiç farkında olmadan tetikleyen her etkende sigarayı yakarsınız. Yemeklerden sonra, bilgisayarda çalışırken, çay kahve içerken, molalarda, araba sürerken, sıkılınca vs.. Hipnoz bu alışkanlıkları kırmanın en etkili yoludur.

  Sigara tütününde çok küçük şeker molekülleri vardır
  Sigaraya bağımlı olan bu şekere de bağımlıdır. Klasik yollarla, irade gücüyle sigarayı bırakmaya çalışan kişilerde bu şeker arayışı aşırı yemeye ve sigarayı bıraktıktan sonra kilo alınmasına neden olur. Halbuki hipnoz aynı zamanda bu şeker alışkanlığını da ortadan kaldırır ve sonradan kilo alınmaz


  Hipnoz sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirir Hipnoz sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirecek, yerine yeni sağlıklı davranış biçimleri koyacaktır. Örneğin canınız her sigara çektiğinde derin bir nefes almanız o anda sigara arzunuzu yok edecektir. Ya da daha elinize sigarayı aldığınız anda o sigaranın elinizde olduğunu fark edecek ve sigara içmekten vazgeçeceksiniz. Bu kadar basit..

  Ama, eğer öyle sigaraya karşı nefret duymuyorsanız, sadece sağlık nedenleri, sosyal nedenler vs gibi toplumda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten uzaklaşmak istiyorsanız, ya da çok uzun yıllardır sigara içiyorsanız, ya da çok uğraşmanıza rağmen bir türlü bırakamamışsanız o zaman hipnoterapi ile biraz daha uzun zaman harcamamız gerekecek ama sonunda yine bırakacaksınız. Burada öncelikle sigara içmenize neden olan duygusal etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Çok derinde, nedenini bilmediğiniz olumsuz duyguları bastırmak amacıyla sürekli sigaraya davranan bir kişiyseniz bu temizliği yapmak özellikle önemli. Bu nedenle 5-PATH seanslarının tam olarak uygulanması gerekir. Ayrıca parts tedavisiyle sigarayı bırakmanızı engelleyen bilinçaltı nedenler açığa çıkarılır ve o nedenlerin yerine daha sağlıklı ve makul nedenler bulunup değiştirilir.

  Hipnoz sigaraya duygusal bağlantıyı ortadan kaldırır
  Duygusal sorunlar temizlendikten sonra kişi kendini zaten son derece huzurlu ve rahat hissedecektir. Kendiliğinden sigaraya olan bağımlılık azalmaya başlayacak ama alışkanlık yapan özelliği kalacaktır. Bu alışkanlık kısmı da direk telkin seansları, self hipnozun kullanılması, EFT tekniklerinin kullanılması ile çözüme kavuşur. Eğer fazla duygusal bağlantı yok ama sigaraya karşı olumlu bir bakış varsa o zaman kısa süreli EFT teknikleri ile sigaraya karşı olan bu olumlu bakışlar değiştirilir. 10-15 dakikalık bu çalışmadan sonra yine direk telkin seansları ile sigarayı bırakmak mümkün olur. EFT ve hipnoz bir arada çok kısa süre içinde mucizeler yaratmaktadır. Tek yapmanız gereken bırakmak istemek.. Gerisi kolay.. Bu yöntemlerle tek kaybedeceğiniz şey sigara.

  Hipnoz sigaranın hipnozunu bozar
  Sigaranın gerekli olduğuna dair güçlü bir bilinçaltı program işlemektedir. Sigarayı bırakınca ne olur? Daha fazla yemeye başlarlar.. Ya da daha sinirli, aksi ve geçinilmesi zor kişiler haline dönerler. Bazıları sürekli bir şeyler yapma arzusunu kazanırlar, ama çoğu zaman boş boş işlerle meşgul olurlar.

  Tüm bu göstergeler orada, bilinçaltında sigara içmeyi sağlayan enerjinin boşta kaldığını gösterir. Sigara gitmiştir ama enerji oradadır. Ama bu sıkışmış bir enerjidir ve sızmak için başka kanallar arar. Bu kanallar hiç de iyileştirici kanallar değildir. Aslında insanların sigara içen bir kişi olmak için kendilerini hipnoz ederler. Şimdi bir kamp ateşi etrafında toplanmış insanları düşünün o yanan odunların dumanlarını zevk alarak içine çeken bir insan gördünüz mü? Tabiki hayır. Yüzlerine o ateş çarpınca ne yaparlar? Geriye çekilirler.. neden? Çünkü gözleri yanar. Başka boğazları yanar, öksürürler..

  Şimdi ilk sigarasını içen bir insanın nasıl tepki gösterdiğini bir düşünün. Öksürürler, gözleri sulanır, kızarır, boğazları yanar, mideleri bulanır, başları döner. Yani bedenleri onlara ne söylemek istiyordur?
  İçme.. evet.. ama onlar artık öksürmeyinceye, boğazları yanmayıncaya kadar içmeye devam ederler.. çünkü bu işlemi tekrar tekrar yapmak için kendilerini hipnoz ederler. Neden? Çünkü çoğu kişi sigaraya toplumda kendilerini kabul edilebilir bir kişi gibi göstermek için başlar. Anne baba tarafından, arkadaşlar tarafından, iş arkadaşları tarafından, askerlik gibi mesleklerde daha sert görünmek için vs. Şimdi bilinçaltı vazgeçmeyi denese de, kişi kendini kabul ettirmeye koşullandığı için bu arzu bedenin gönderdiği itirazlardan daha güçlü pozisyona geçer. Bu arzuyu tatmin etmek daha önelmiş olduğundan BA öksürmeye, yanmaya karşı kendini hipnotize eder.

  Sigara geçmişteki güzel bir olayla bağlantılı olabilir
  Böyle bir öykü vardı. Annesi oğluna 12 yaşındayken bir tane sigara verir. Mutfakta beraber içerler. Annesi ilk kez oğlana bağırmaz, kötü sözler söylemez. Şimdi bu kişini annesi ile olan bu ilişkilerini bilinçaltında gerçek yerine oturtmadan sigaraları almanın hiçbir yararı yoktur ve zaten başarmazsınız. Anneyle kurulan güçlü bilinçaltı çok daha güçlüdür.

  Hastalarımdan biri de sigarayı bıraktığım zaman şu sol kaşımın üzeri sızlamasa başka bir şey beni engellemez. O sızlamaya dayanamıyorum dedi.
  ( geçmişte sol kaşınla ilgili ne oldu?)
  (haa hatırladım. Orada büyük bir çıban çıkmıştı. Babam ameliyata götürdü. Narkoz verdiler, çıbanı yardılar. Uyanınca orası dayanılmaz ağrıyordu. Sonra beni yatırmadılar eve götürdüler. Ama o zaman arabamız yoktu benim de yürüyecek halim yoktu babam beni kucağında eve taşıdı.)
  (daha önce baban seni hiç kucağında evine taşımış mıydı?)
  (hayır, hatırladığım tek yakınlaşma budur.)
  (baban sigara içer miydi?)
  (hem de nasıl eve gidene kadar babamın sigara kokusunu hissettim ama hiçte kötü kokmamıştı o zamanlar.)
  - Hastam yaşamında ilk kez babasının sevgisini hissediyor. Çok hoş bir duygu.. emniyette ve güvende hissettiği çok güçlü bir an bilinçaltı hemen kayda alıyor. Ama kayıtta neler var? Sigara kokusu ve sol kaşın üzerindeki sızı. Sigara kokusu emniyet ve güveni temsil ettiriyor. Sigarasız kaldığı zaman tekrar onu aratmak için de sol kaşın üzerindeki sızıyı kullanıyor.. o sızı o güzel anı yaşaması için bir uyarı.(forumtempo)


   
Hipnozla Sigarayı Bırakma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sigarayı bırakmanın yolu kulaktan geçiyor

  Sigarayı bırakmanın yolu kulaktan geçiyor

  sigara bırakma merkezi ankara ücretsiz sigara bırakma merkezleri ankara psikolojik bağımlılık Sigarayı bırakmak istiyorsunuz; ama bir türlü olmuyor mu? İyisi mi siz, IQS programına bir göz atın. Önce fizyolojik sonra da psikolojik bağımlılığı ortadan kaldırmayı hedefleyen program, dünyada 300 bin kişiye sigarayı bıraktırmış. Geliştirilen cihazlarla kulağa refleksoloji uygulanıyor. Dumandan...
 2. Burcuna göre sigarayı bırakmanın yolları

  Burcuna göre sigarayı bırakmanın yolları

  sigarayı bırakmanın yolları Eğer sigarayı bırakmayı istiyorsanız ama bunu bir türlü başaramıyorsanız birde burcunuzun özelliklerine göre deneyin derim arkadaşlar çünkü her burcun kendine göre özellikleri ve karakter yapısı var bakalım burçlara göre sigarayı bırakma yolları nelermiş KOÇ BURCU Kendini beğenen ve üstün gören Koç burcuna bu özelliği ile yaklaşırsanız inadı sayesinde onu...
 3. Sigarayı bırakmanın yan etkileri

  Sigarayı bırakmanın yan etkileri

  sigarayı bırakmanın yan etkileri sigarayı bırakmanın yan etkileri, faydaları, yararları, zararları hakkında bilgiler burada arkadaşlar Bağımlılık vakkalarında en başta sigara bağımlılığı geliyor Melek'lerim. Ne yazık ki bende o bağımlılar arasındayım. Sigarayı kesinlikle bırakmayı düşünüyorum ama bırakınca yan etkileri, faydaları ya da zararları ne olur bilemiyorum. Sizde benim gibi...
 4. Sigarayı Bırakma Yöntemleri

  Sigarayı Bırakma Yöntemleri

  Çağımızın en en büyük sorunlarından biride siğaraya olan bağımlılıktır.Kim bilir kaçınız siğarayı bırakmaya çalıştınız.Siğaradan kurtulup gerçek özgürlüğün tadını çıkarmaya varmısınız?Bunun için her şeyden önce gerçekten siğarayı bırakmayı düşünmeniz gerekli.Siğarayı bırakmak istiyorsunuz fakat bırakmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz...
 5. Sigarayı bırakmanın formülü açıklandı !

  Sigarayı bırakmanın formülü açıklandı !

  sigara nasıl bırakılır,sigarayı bırakmanın formülü nedir,sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım,sigara doğal yöntemlerle nasıl bırakılır,sigarayı bırakma hakkında bilgiler İsrail’de bilim adamlarının araştırması, omega-3 hapı verilen tiryakilerin nikotin ihtiyacının azaldığını gösterdi. Araştırmaya günde en az 10 sigara içen 18-45 yaşındaki kişiler katıldı. İlk gruba omega-3 hapı verildi....

Sayfayı Paylaş