1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

- Hipotalamus -

Konu, 'Biyoloji bilimi' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

- HİPOTALAMUS - Hipotalamus, beynin hormon üretebilen özelleşmiş bir bölgesidir. Kendisine komşu olan hipofiz bezi üzerinde durdurucu veya salgılatıcı etkiler meydana getirir. Hipotalamus bezinde sinir hücreleri mevcuttur, ancak bu hücreler diğer sinir hücrelerinden farklı olarak hormon üreterek bu hormonları kana verme özellikleri ile tanınırlar. Bu hücrelerin salgıladıkları hormonlara genel adıyla
    " Nörohormonlar " adı verilir. Özelleşmiş bu hücreler kendi aralarında gruplara ayrılırlar. Öyle ki salınan bazı hormonlar hipofiz bezinin " Adenohipofiz " adı verilen alt lobuna etki ederken diğer bazı hormonlar ise
    " Nörohipofiz " adı verilen 2.alt birimine etkirler.

- Hipotalamus - konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kahverengi cilt lekesi olanlar için doğal maske

Kahverengi cilt lekesi olanlar için doğal maske

Bayanlar için cilt güzelliği büyük önem taşımaktadır. Zamana meydan okumak maalesef mümkün değil. Ama bir takım önlemlerle zamanla oluşan kırışıklıklar dan lekelenmelerden kurtulmak mümkün.Günümüzde her bir cilt problemi için farklı yöntemler uygulanmakta ve tedavi edilmektedir. Bir çok cilt problemi güzellik merkezlerin de giderilse de geleneksel yöntemler kullanarakta bu sorunlar ekarte...
  2. Yüzük parmağı için dövme modelleri

Yüzük parmağı için dövme modelleri

dövme modelleri, parmak dövmeleri, alyans dövme modelleri, yüzük parmağı dövmeleri ile sizlerleyiz. Son yıllar da yüzük parmağına dövme yaptırmak oldukça trend oldu. Dövme seven çiftlerin daha çok tercih ettiği parmak dövmeleri ile farklı bir görüntü elde ediyorsunuz. Sadece çiftler değil isteyen kişilerin yüzük parmağına yaptırdığı küçük dövme modelleri elde değişik ve şık bir aksesuar...
  3. Çok üzgün ve kırgınım

Çok üzgün ve kırgınım

Bugün uzun bir aradan sonra annemler geldi diye sevinmiştim (aynı şehirdeyiz)öğlen saat 1 de geldiler 4 te annem ve kızkardeşim alışveriş için çıktılar yeğenim ve küçük kız kardeşim i bana bırakıp Alışveriş e çıktığı kardeşim evlenmek üzere şimdi oğlanı soruşturuyorlar vs Kızkardeşim -abla ne kadersizsin bi koltuk takımın bile yok yatak odan bile takım değil dedi Annemde başladı bana...
  4. Retro lavabo modellerini gördünüz mü?

Retro lavabo modellerini gördünüz mü?

Banyo dekorunda değişik görünümler yakalamak biraz dekor zevkiniz biraz da yaratıcı düşüncelerinizle gerçekleşebilir. Klasik banyo dekoru artık yeterince canınızı sıkmaya başladıysa Retro tarzdan izler taşıyabilecek unsurlarla banyonuza hoş bir estetik katabilirsiniz. Önceki yazılarımda bahsetmiş olduğum Retro küvet modelleri yazımı incelediğiniz zaman Retro tarz ile banyo görünümünüzde ne...
  5. tesadüfen aşk olur mu ? aşka inanır mısınız ? lütfen yardım edin

tesadüfen aşk olur mu ? aşka inanır mısınız ? lütfen yardım edin

yeni bir erkekle tesadüfen tanıştım 1 haftada aşırı yakınlaştık ilk günden bana hatun demeye başladı neden öyle dediğini sorduğumda ise öylesin falan diyordu öyle olmam için bir neden yok dediğimde fazlasıyla var diyordu, bir kaç saat girmeyince internete bir sürü mesaj gelmiş oluyor ondan benle konuşurken sürekli utanan emoji kullanıyor melek gibi olduğumu idda ediyor. sizce benimi seviyor...

Sayfayı Paylaş