Hİtlerİn 405,000 KİŞİlİk Stadi...

M

Misafir

Forum Okuru
Hİtlerİn 405,000 KİŞİlİk Stadi...
Şimdi biz en büyük stadları Güney Amerikada falan sanıyoduk. Ama Eğer Nazi Almanyası yok olmasaydı en büyük stadyum şu an Nurnberg - Almanya'da olacaktı!

Hitler ünlü mimarı Albert Speer'e görkemli bir stadyum maketi yapmasını istemişti. Speer da bunu gerçekleştirdi ki: Hitler'in hep mimariye merakı vardı son gününe kadar savaşta sonra Gökdelenlerin, Alışveriş Merkezlerinin, devasa devlet binalarının olduğu şehir modellerinin maketlerini inceliyordu.

İşte 405 bin kişilik stadyum


stadionmodellMAN.jpgparteitagn1t.jpggrstadionn1.jpg
STADIN MAKETİ


stadionmodell05t.jpg

ADOLF HİTLER MAKETİ İZLERKEN


StadionOM.jpg
STADIN İNŞAA ÇALIŞMALARI

hirschbachtal3.jpg


hirschbachtalside.jpgHitler'in Takimi Admira idi..Ancak almanyada Nurnbergli idi..Kaldiki savaş zamanindada Hitler'in kalesi olan Nurnberg Hitler öldükten sonra sırf bu kenti bu yüzden bombaladilar ve taş üstünde taş birakmadilar..Dinamo Kiev'li futbolculari kurşuna dizdikleri icin Ruslar ayni şekilde misilleme yaparak Nurnberg klub binasini yerle bir ettiler ve Futbolcularinin ve Klub başkani dahil coğu kişiyi astilar..

Admira ise Gönül baği oldugu diğer takimdi..Kaldiki 1938 Yilinda 2 Takim Hitler'in isteği üzerine dostluk macida yapti ve maci Nurnberg Maci 4-0 Kazandi ve Hitler Admiraya şilt verirken Nurnberg'ede kendi adini taşiyan bir Kupa verdi. Bu da o Mactan bir görüntü..salutehc0ka7.jpg
 
Üst