1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Hollanda: Kazaya zamanında müdahale ettik

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Hollanda İçişleri Bakanı, THY uçağına kurtarma ve ilk yardım müdahalesinin zamanında yapıldığını söyledi. İçişleri Bakanı ter Horst, kaza yerinde bugün yaptığı incelemelerin ardından Schiphol Havaalanında düzenlediği basın toplantısında izlenimleriyle ilgili bilgi verdi.

  Yardım çalışmalarını yürüten yetkililerden bilgi aldığını belirten Bakan ter Horst, çalışmalarının en hızlı şekilde ve en üst düzeyde eş güdümlü olarak yürütüldüğünü söyledi.

  Ter Horst, son iki yılda Schiphol Havaalanında bu konuda yapılan yoğun tatbikatların yararının bu kazada görüldüğünü, ilk 10 dakika içinde bütün cankurtaranların ve öteki görevlilerin olay yerine yetiştiğini anımsattı.

  "Bu felakette, ilk yardım ve kurtarma çalışmaları açısından kesinlikle hiçbir yönetim hatası olmamıştır" diyen ter Horst, Türk basınında bu konuda çıkan kimi eleştirilerin anımsatılması üzerine, her ülkenin kendi çalışma yöntemleri ve ilkeleri bulunduğunu belirtti.


  Ter Horst, Hollanda'nın bir AB üyesi olarak bu konuda yasa ve yönetmeliklerde belirtilenleri yerine getirdiğini vurguladı.
  Hollandalı Bakan, kaza görüntülerinden çok etkilendiğini, fotoğraf ve video görüntülerinden daha üzücü bir durumla karşılaştığını, ama kendi bakanlığının sorumluluğunda yürütülen çalışmaların özenli ve dikkatli bir şekilde bütün birimler arasında işbirliğiyle en hızlı şekilde yapılmasının bu üzüntüsünü bir nebze olsa da azatlığını ifade etti.

  Ter Horst, kaza nedenine ilişkin yorumlara girmek istemediğini, bu konuda ilk ön araştırma sonuçlarının araştırma inceleme çalışmalarını yürüten Güvenlik Araştırma Konseyi tarafından çarşamba günü açıklanmasının beklendiğini kaydetti.

  İçişleri Bakanı ile birlikte basın toplantısına katılan Haarlemmermeer Belediye Başkanı ve kazadan sonra oluşturulan kriz masasının başkanlığın yapan Theo Weterings de, kazaya müdahalenin yerinde ve zamanında olduğunu tekrarladı.

  Weterings, herhangi bir gecikme olsa dahi, ki olduğuna inanmadığını, bu durumda bile insan yaşamına mal olacak bir gecikme ya da hatadan söz edilemeyeceğini söyledi.


   
Hollanda: Kazaya zamanında müdahale ettik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kompleksli ülke: Hollanda

  Kompleksli ülke: Hollanda

  hollanda nasıl bir ülke hollanda nasıl bir ülkedir yer 26 yıldır Hollanda’da yaşayan biri ‘uyum kursu’ zorunluluğu da getirilse ve kurs sorularından biri de “Hollanda nasıl bir ülke” diye sorulsa, cevabı iki kelimeyle ‘kompleksli ülke’ demek olurdu. Aşağılık kompleksiyle hareket edip kendisini ispat etmeye çalışan insanın yapamayacağı aptallık ve delilik yoktur. Hollanda’daki pek çok...
 2. Hollanda Antilleri

  Hollanda Antilleri

  Hollanda Antilleri Coğrafi Verileri Konum: Karayipler'de, Karayip Denizinde iki ada grubu: birincisi Curacao ve Bonaire'i içine alır, Venezuela'nın kuzeyindedir, ikincisi Virgin Adalarının doğusundadır. Coğrafi konumu: 12 15 Kuzey enlemi, 68 45 Batı boylamı Haritadaki konumu: Orta Amerika ve Karayipler Yüzölçümü: 960 km² Sınırları: toplam: 10.2 km sınır komşuları: Guadalup (Saint...
 3. zamanlar

  zamanlar

  melekler mekani Personalpronomen (persönliches Fürwort) Die Deklination der Personalpronomen N(wer-was) Ich Du Er Es Sie Wir Ihr sie Sie A(wen-was) Mich Mich Ihn Es sie Uns Euch Ihnen Ihnen D(wem) Mir Dir Ihm Ihm ihn Uns Euch Ihnen Ihnen G(sessen) Meiner deiner seiner Seiner Ihrer unser euer ihrer ihrer Reflexivpronomen (rückbezügliches Fürwort) Typisch für ein Reflexivpronomen ist, dass...
 4. Slm hollanda

  Slm hollanda

  :haha:MRH hanimlar nerdesiniz?Hollanda dan katilan bir benmiyim yoksa.
 5. Hollanda Eurovision Şarkısı 2012

  Hollanda Eurovision Şarkısı 2012

  Hollanda Eurovision Şarkısı 2012 belli oldumu kim hangi şarkıyla temsil edecek hollandayı

Sayfayı Paylaş