Hücre Yenileyen Bitkilerle Genç Kalın

M

Misafir

Forum Okuru
Hücre Yenileyen Bitkilerle Genç Kalın
cilt hücrelerini yenileyen bitkiler hüçre yenileyen bitkiler
Genç kalmak için yapılacak çok şey var. Ama hücre yenilemek de gençlikle yakından ilgili. Bunun için hücre yenileyen ve cilt dostu olan doğal ürünleri bilmek gerekli. Çünkü yaşlanma sürecini yavaşlatıyorlar ve yapılandırıcı özelilkte oldukları için cildi onarıyorlar.

Doğadaki herşey, sağlıklı ve genç yaşamak için çözüm sunuyor.. Vücudun temizlemesi, eksik elementlerin tamamlanması, hücrelerin yenilenmesi için kusursuz bir denge var ama maalesef bunun farkında değiliz. Çok kafa karışıklığına da gerek yok. Bin yıllardan bu yana gelen tecrübeler bize herşeyi anlatıyor. Güzel olmak için doğaya dönüş boşuna değil... Güzellik için şifalı bitkilerden yararlananlar, onların yenileyen, onaran özelliklerini biliyorlar. Genç bir cilt için hücre koruyucu madde ihtiva eden ürünlere ağırlık vermek lazım. Daima genç kalmak isteyenlere özellikle bu sefer bazı önerilerim olacak. Bu önerilerin haricinde sağlıklı beslenmeye de dikkat edilirse dinç ve güzel yaşamak daha kolay.. Son yıllarda kadınların şifalı bitkilere daha fazla eğilmesinin altında bu da yatıyor. Güzel kalmak için doğal olana rağbet etmek ise son derece akıllıca.

Doğa harikası olan bir çok ürün hücre yenileyici özellikte. Doğada her bitki insan ve hayvan bedeninin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Biz bunlarla hücrelerimizi doğru beslerken, yenilenmelerini de sağlıyoruz. Aynı zamanda hastalıklı hücrelerimizi de bedenden atmış oluyoruz. Doğaya ters düşmemek ve doğal olanı tüketmek bir yaşam tarzı olunca, ödülü de en iyisi oluyor. Doğal ürünler konusunda bilinçlenen kadınlar, herşeyi bu gözle elden geçiriyor.. Sağlığına ve cildine zararlı olanları eliyor. Vücudunun ona uzun yıllar "genç" ve sağlıklı olarak hizmet vermesinin de temelini atıyor.

Doğal bakıma yönelik ilginin artması, eskimeyen güzelliğe sahip olma arzusundan da kaynaklanıyor. Cilt, saç ve ellere yapılan bakımı kalıcı hale getirmek, zinde kalmak, gençliği korumak için bitkilerin özelliklerine biraz daha dikkat etmek şart. Bir çok insan, güzelliğini ve gençliğini bu tip ürünlerle koruyor. İşte size hücre yenileyen bazı bitkilerin özellikleri..

Polen: A ve C vitaminleri de vardır ama B vitaminleri çok yüksek orandadır polen'in içinde. "Uzun ömür vitamini" olarak bilinen B vitamini, dış etkenlere karşı hücreyi, bağışıklık sistemini uyararak korur. Sürekli hücre yeniler. Polen'in bu özelliğini unutmadan, hergün tüketmek lazım. (Ama gerçek polen olursa faydalı)

Buğday ve kayısı: Bu iki bitki de cildin en büyük dostu. Özellikle yağlarını belli periyodlarla yüzünüze sürün. Hücre yenileyen özelliği bir süre sonra etkisini gösterecektir.

Zeytinyağı: İçerdiği vitaminler, hücre yenileyici özelliklere sahip oldukları için, gençleşme uygulamalarında kullanılır. Cildi besler ve korur. Bu mucize yağdan cildinizi ve saçınızı mahrum etmeyin.

Hurma: Meyveler genellikle protein ihtivası açısından yeterli değildir. Hurma ise protein de ihtiva eder. Hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Bence mutfaktan eksik edilmemeli.

Ginseng: Bu bitki, doğal doping maddesi olarak kabul edilir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini sağlıklı yapıya kavuşturur.. Vücuda dinçlik ve rahatlık verir. Uykusuzluğa, yorgunluğa da iyi gelir.

Mısır unu: Bunun da doğalı gerekli. Çünkü piyasada genetiği bozulmuş olan çok fazla mısırunu satılıyor.. En doğal olanını elde edin ve yoğurtla karıştırın. Bu bulamaç yüze sürüldüğünde cilteki ölü hücreler
 

Benzer İçerikler

PeLiNiM
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PeLiNiM
PeLiNiM
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
685
*MeleK*
*MeleK*
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
TİTAN
T
Üst