Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hücre Yenileyen Bitkilerle Genç Kalın

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  cilt hücrelerini yenileyen bitkiler hüçre yenileyen bitkiler Genç kalmak için yapılacak çok şey var. Ama hücre yenilemek de gençlikle yakından ilgili. Bunun için hücre yenileyen ve cilt dostu olan doğal ürünleri bilmek gerekli. Çünkü yaşlanma sürecini yavaşlatıyorlar ve yapılandırıcı özelilkte oldukları için cildi onarıyorlar.

  Doğadaki herşey, sağlıklı ve genç yaşamak için çözüm sunuyor.. Vücudun temizlemesi, eksik elementlerin tamamlanması, hücrelerin yenilenmesi için kusursuz bir denge var ama maalesef bunun farkında değiliz. Çok kafa karışıklığına da gerek yok. Bin yıllardan bu yana gelen tecrübeler bize herşeyi anlatıyor. Güzel olmak için doğaya dönüş boşuna değil... Güzellik için şifalı bitkilerden yararlananlar, onların yenileyen, onaran özelliklerini biliyorlar. Genç bir cilt için hücre koruyucu madde ihtiva eden ürünlere ağırlık vermek lazım. Daima genç kalmak isteyenlere özellikle bu sefer bazı önerilerim olacak. Bu önerilerin haricinde sağlıklı beslenmeye de dikkat edilirse dinç ve güzel yaşamak daha kolay.. Son yıllarda kadınların şifalı bitkilere daha fazla eğilmesinin altında bu da yatıyor. Güzel kalmak için doğal olana rağbet etmek ise son derece akıllıca.

  Doğa harikası olan bir çok ürün hücre yenileyici özellikte. Doğada her bitki insan ve hayvan bedeninin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Biz bunlarla hücrelerimizi doğru beslerken, yenilenmelerini de sağlıyoruz. Aynı zamanda hastalıklı hücrelerimizi de bedenden atmış oluyoruz. Doğaya ters düşmemek ve doğal olanı tüketmek bir yaşam tarzı olunca, ödülü de en iyisi oluyor. Doğal ürünler konusunda bilinçlenen kadınlar, herşeyi bu gözle elden geçiriyor.. Sağlığına ve cildine zararlı olanları eliyor. Vücudunun ona uzun yıllar "genç" ve sağlıklı olarak hizmet vermesinin de temelini atıyor.

  Doğal bakıma yönelik ilginin artması, eskimeyen güzelliğe sahip olma arzusundan da kaynaklanıyor. Cilt, saç ve ellere yapılan bakımı kalıcı hale getirmek, zinde kalmak, gençliği korumak için bitkilerin özelliklerine biraz daha dikkat etmek şart. Bir çok insan, güzelliğini ve gençliğini bu tip ürünlerle koruyor. İşte size hücre yenileyen bazı bitkilerin özellikleri..

  Polen: A ve C vitaminleri de vardır ama B vitaminleri çok yüksek orandadır polen'in içinde. "Uzun ömür vitamini" olarak bilinen B vitamini, dış etkenlere karşı hücreyi, bağışıklık sistemini uyararak korur. Sürekli hücre yeniler. Polen'in bu özelliğini unutmadan, hergün tüketmek lazım. (Ama gerçek polen olursa faydalı)

  Buğday ve kayısı: Bu iki bitki de cildin en büyük dostu. Özellikle yağlarını belli periyodlarla yüzünüze sürün. Hücre yenileyen özelliği bir süre sonra etkisini gösterecektir.

  Zeytinyağı: İçerdiği vitaminler, hücre yenileyici özelliklere sahip oldukları için, gençleşme uygulamalarında kullanılır. Cildi besler ve korur. Bu mucize yağdan cildinizi ve saçınızı mahrum etmeyin.

  Hurma: Meyveler genellikle protein ihtivası açısından yeterli değildir. Hurma ise protein de ihtiva eder. Hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Bence mutfaktan eksik edilmemeli.

  Ginseng: Bu bitki, doğal doping maddesi olarak kabul edilir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini sağlıklı yapıya kavuşturur.. Vücuda dinçlik ve rahatlık verir. Uykusuzluğa, yorgunluğa da iyi gelir.

  Mısır unu: Bunun da doğalı gerekli. Çünkü piyasada genetiği bozulmuş olan çok fazla mısırunu satılıyor.. En doğal olanını elde edin ve yoğurtla karıştırın. Bu bulamaç yüze sürüldüğünde cilteki ölü hücreler
   
Hücre Yenileyen Bitkilerle Genç Kalın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. haraketli yaşa genç kal

  haraketli yaşa genç kal

  İngiltere'de yapılan bir araştırmayla fiziksel aktivitenin, kişilerin genç kalmasında etkili olduğu belirlenerek fiziksel olarak daha aktif olanların ikiz kardeşlerine göre daha genç kaldığı saptandı. Araştırmacılar ayrıca, hareketsiz yaşamın, yaşlılığa bağlı hastalık ve erken ölüm riskini artırdığının ortaya konduğunu belirterek, düzenli egzersiz ile, yüksek tansiyon, kalp ve damar...
 2. Hareketli Yaşayarak Genç Kalın!

  Hareketli Yaşayarak Genç Kalın!

  Genç kalmak istiyorsanız hareketli yaşayın! Yapılan araştırmalar fiziksel açıdan aktif olanların daha geç yaşlandığını ortaya koydu. Uzmanlar, düzenli egzersiz ile, yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları, kanser, obezite ve osteoporoz gibi pek çok hastalığın da önlenebileceğini belirtiyor... İngiltere'de yapılan bir araştırmayla fiziksel aktivitenin, kişilerin genç kalmasında etkili...
 3. Bitkilerin Yüzyıl Ömrü Kalmış Olabilir

  Bitkilerin Yüzyıl Ömrü Kalmış Olabilir

  İngiliz Bilimadamları ozon tabakasının bitkilerin fotosentez kabiliyeti üzerinde etkisi olduğunu buldular. İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmaya dayanarak bu yüzyıl sonunda hava kirliliğinin Dünyada tekrar bitki yetişmesine engel olacak boyutlara ulaşacağını bildirdiler. Küresel ısınma sonucunda artan karbondioksit oranlarının bitki popülasyonlarınaa geçici de olsa faydalı bir artış...
 4. Domates suyu iç genç kal...

  Domates suyu iç genç kal...

  Ünlü İsviçreli bitki bilimci Alfred Vogel'a göre mide yanmasının ilaçlarından biri sıcak suyun içine çiğ patates doğrayıp içmek. Domates suyu ise vücudu yeniliyor Meleklerim. Vücutta insan yaratılısının aynası olarak değerlendirilebilecek bir organ varsa, o da kuskusuz midedir. Çünkü sinir sisteminizin nasıl çalıştığını bu hassas organdan anlamak mümkün. Duygusal ve ruhsal durumunuz...
 5. vücudun genç kalsın

  vücudun genç kalsın

  Bu değerlere dikkat... Sağlığınız sizin elinizde. TANSİYON: Kan basıncı değerleriniz, kilonuzdan hatta kolesterolünüzden bile daha önemlidir. Ortala tansiyon değerleriniz 11.5 ve 7.6 olmalıdır. Sabah kalktığınızda, öğlen ve akşamları rutin işlerinizi yürütürken, tansiyonunuzu ölçün. Değerler yüksek çıkarsa, doğru beslenme biçimi ve ilaçlar yardımı ile düşürebilirsiniz. Unutmayın, 55...

Sayfayı Paylaş