1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Huzeyl (r.a.)

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rüyada Hz. Hüzeyl'l görmek, mali az etbai çok fakir, sahsiyetli, edib, hos ve sen bir kimseye isaret eder. O'nun öldügünü isitmek ilim ve fikih ögrenmeye tabir edilir.

Huzeyl (r.a.) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zinnîre (r.a)

Zinnîre (r.a)

Zinnîre (r.a) Hazreti Zinnîre radıyallahu anhâ ilk müslümanlardan... Mekke'nin azgın müşrikleri tarafından en ağır işkencelere revâ görülen, gözlerini kaybedesiye kadar dövülen, zulüm gören bir mümine hanım!.. Ebû Cehil'in akıl almaz işkenceleri karşısında imanından aldığı güçle ona meydan okuyan bir kahraman... Rabbimizin lutfu ile gözlerine tekrar kavuşan, imanda sebatın mükâfatını dünyada...
  2. Hüseyin (r.a.)

Hüseyin (r.a.)

Efendimizin torunu Hüseyin (r.a.)'i görmek akranı içinde seçilmeye, yardım, hürmet ve saygı görmeye, mal ve nimete ermeye, Onu görmek çok kadınla evlenmeye, bir haksızlığa uğramaya, gurbette ölmeye delalet eder.
  3. Ömer (r.a.)

Ömer (r.a.)

Halife Hazret-i Ömer'i (r.a.) görmek uzun ömre, hakkı ve gerçeği çekinmeden söylemeye ve onu cesaretle savunmaya, iş ve gayretin makbul olmasına, umreye gitmeye, adaletle iş görmeye, hak ve batılın arasını ayırmaya, bolluk ve berekete, düzenin adil ve ahenkli olmasına, Onun elbisesini giymek yolunu izlemeye yahut şehadete, Onunlu el sıkışmak himeyeye, anlayış ve ferasete, dünyada genişliğe ve...
  4. Hasan (r.a.)

Hasan (r.a.)

Efendimizin torunu Hasan (r.a.)'ı görmek, kadir ve kıymet bilir kimselerden hayra ve rahata nailiyete, çok kadın ve evlada, Onun iltifatına nail olmak mal ve nimete, hürmet ve tazime, yoksulları ve kimsesizleri gözetmeye delalet eder.
  5. HZ.Hatice(r.a)

HZ.Hatice(r.a)

hz hatice kimdir hzhaticenin kısaca hayatı hz haticenin kısaca hayatı hatice İNSANLIK ALEMİNE ŞEREF OLARAK ŞU DÖRT HANIM YETER : İsanın annesi Meryem , Firavunun iman eden hanımı Asiye , benim hanımım Hatice ve benim kızım Fatıma Hadis-i Şerif Dinlerin en mükemmeli olan İslamın ilk mümini ,Peygamber Efendimiz(S.A.)in ilk ve en sevgili zevcesi ,malını İslam ve Peygamber adına harcayan ,...

Sayfayı Paylaş