1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

recep ayı, yapılacak dualar, hz.Ali'nin yaptığı dua hakkında bilgiler

< Konu Resmi..>

Hz.Ali'nin Recep ayında yaptığı duayı paylaşıyorum bu yazımızda melekler

Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua
    Allahım, salat eyle Muhammed Aleyhissalâtü Vesselamın üzerine; hikmet yıldızları ve devamlı nimet ve ismet kaynağı ehl-i beytine.

Allahım, beni her türlü kötülükten koru. Beni unutkan etme ve gaflet üzerinde bırakma. Sonumu da hasret ve pişmanlıkla bitirme. Benden razı ve hoşnut ol. Senin mağfiretin zalimler içindir, ben de nefsime zulmettim.

Allahım, beni bağışla, beni bağışlamakla Sana bir zarar gelmez. Bana nimetlerini ihsan et, bana vermekle senin ihsanın azalmaz. Senin rahmetin geniş ve boldur. Hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.

Allahım, bana sıhhat ve afiyet ver. Güven ve huzur ihsan eyle. Şükür ve takvaya ulaştır.

Allahım, Senden sabır ve doğruluk istiyorum. Bana işimde kolaylık ver. İşlerimi güçlükle gördürme. Aileme, çocuklarıma ve kardeşlerime iyilik ve ihsanda bulun. Onları mü’min ve Müslümanlardan kıl ve bu şekilde dünyadan ayrılmalarını nasip eyle.”

Aminn

19bjk03 bunu beğendi.
  2. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    97
    Ödül Puanları:
    0
    Amin Amin Amin... tsk.. çok güzel Dua

PaSikA bunu beğendi.
Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aliye nin Şalı

Aliye nin Şalı

aliyenin şalı aliye sala aliyenin atkısı aliye atkısı yapılışı gerçek adı Aliye nin Şalı KULLANILAN MALZEMELER Bir yumak Angora renk:3471 Bir yumak Angora renk:5090 Tığ Sıfır numara(0) Cetvel 30 cm. Uzunluğunda YAPILIŞI Beş direk dört kutudan oluşacak trabzanı yüz yirmi kutu olana kadar zemini hazırlayınız.İpi koparınız. Kutucukların uzun tarafı olmak suretiyle her kutuya on beş...
  2. Ebul vefa hz.'nin duası

Ebul vefa hz.'nin duası

Ya Allah! Dünya ve ahirette karşılaşacağım her bir korku için "la ilahe illallah" ı, Her keder ve üzüntü için 'maşa'allah'ı, Her bir nimet için 'elhamdulillah'ı, Hayret verici her şey için 'subhanallah'ı, Her bir günah için 'estağfirullah'ı, Her darlık için 'hasbiyallah'ı, Her musibet için 'inna lillahi ve inna ileyhi raciun'u, Her bir kaza ve kader için...
  3. Hz. Ali

Hz. Ali

rüyada hz alinin resmini görmek ALİ İBN EBİ TÂLİB Resulullah'ın amcasının oğlu, damadı, dördüncü halife. Babası Ebû Talib, annesi Kureyş'ten Fâtıma binti Esed, dedesi Abdulmuttalib'tir. Künyesi Ebu'ı Hasan ve Ebû Tûrab (toprağın babası), lâkabı Haydar; ünvanı Emîru'l-Mü'minin'dir. Ayrıca 'ALLAH'ın Arslanı' ünvanıyla da anılır. Hz. Ali küçük yaşından beri Resulullah'ın yanında büyüdü. On...
  4. Recep Ayında yapılacak ibadetler

Recep Ayında yapılacak ibadetler

recep ayı namazı nasıl kılınır recep ayinda yapilacaklar ayında yapılacaklar şaban ayında yapılacaklar Recep ayında nasıl oruç tutmalıyız nasıl dua etmeliyiz ve kıldığımız namazlar nasıl olmalı işte cevapları :tik: Recep Ayı Girdiğince Yapılacak Duâ Okunuşu: "Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan" Açıklaması: "Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bizim...
  5. Hz. Ömer'in Tavsiye Ettiği Hacet Duası

Hz. Ömer'in Tavsiye Ettiği Hacet Duası

bu konu Hz Ömer'in hacet duasına yer vermektedir. Hz. Ömer(r.a) dileklerin gerçekleşmesi için okudğu hacet duasını sizler için paylaşıyoruz. Hz Ömer bu duayı Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri oruçlu olarak geçiren kişilerin okuması gerektiğini belirtiyor. Hazreti Ömer (r.a.) diyor ki: “Bir kimsenin görülmesini istediği mühim bir işi ve bir dileği varsa, o kimse haftanın Çarşamba, Perşembe...

Sayfayı Paylaş