I2PL yöntemi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
I2PL yöntemi
ı2pl elektrikli cımbız i2pl i2pl epilasyon epilasyon forum
Yavaş, bıktırıcı ve ağrılı kıl dökme yöntemlerine son verin!

Tıraş, ağda, cımbız, elektrikli tedaviler ve tüy dökücü kremler kesin bir sonuç vermemektedir. Bu tarz tedaviler her 15 ila 20 gün arasında tekrarlanmakta ve bu da neredeyse ömür boyu sürmektedir. Ayrıca bu yöntemlerin birçoğu da ağrılıdır. Artık kalıcı epilasyon; flaş ışığı veren I2PL sayesinde gerçeğe dönüştü. Diğer yöntemler ise rafa kalktı. I2PL bir flaş lambasından elde edilen ışığın kısa ve güvenli bir şekilde uygulanması ile istenmeyen kıl ve tüyleri yok eden bir yöntemdir.

I2PL nasıl etki eder?

I2PL cihazı flaş ışığından elde edilen ışını özenle filtre ederek yalnızca doğru dalga boyundaki ışığın cildinize ulaşmasını sağlar.

Kılın yapısıda bulunan melanin adını verdiğimiz pigmet(boya maddesi) bu ışığı emer. Emildikten sonra burada bir ısı oluşur. Bu çıkan ısı da kıl kökünü tahrip ederek, dökülmesine neden olur.
Işığın kıl tarafından tutulmasını sağlamak için tedaviden önce cildinize ince bir tabaka oluşturacak şekilde jel sürülür. Sonra aplikatör istenmeyen kıl veya tüy bölgesine konarak flaş ışığı verilir.

Bütün tüyler tedavi edilebilir mi?

Tedavi kıl pigmentinin (melanin) ışık emme yoğunluğuna bağlı olduğundan ( koyu renkli tüyler ışığı daha iyi emdiklerinden) en etkili sonuç koyu renkli kıllarda alınır. Ayrıca açık renkli ciltlerde tedavi etkisi daha çabuk gözlenir. Bununla birlikte I2PL değişik kıl ve deri tiplerinde gereken uygun enerji verişini ayarlayan özel programlara da sahiptir.

Epilasyon tedavisi ne kadar sürer?

I2PL aplikatörü üzerindeki kristal prizma 10x48 mm ölçülerinde olduğundan bir ışık atımı ile çok sayıda kıl yok edilebilir. Örneğin üst dudak tedavisi yaklaşık 5 dk sürerken sırt veya bacaklar 60 dk yı alabilir.

Acıya tolerans kişiden kişiye farklılık gösterir. İşlem sırasında genellikle hiçbir anestezik (ağrı kesici) bir uygulamaya gerek duyulmaz.

Tedavi öncesi veya sonrasında özel önlemlere başvurulması gerekli midir?

Işık tamamiyle güvenli ve görülebilen bir ışıktır. Potansiyel tehlike içeren, zararlı dalga boyları I2PL’in filtreleme sistemince engellenir.
Tedaviden öncesi 1 hafta süresince cımbız, ağda, tüy dökücü kremler. epilatör(elektrikli) vb. araçların kullanılmaması gereklidir. Böylece daha fazla kıl kökü yok edilir.

Bronzlaşmak derideki melanin pigmentinin birikimine yol açacağından, tedavi öncesi ve tedavi süresi boyunca güneş, solarium, bronzlaştırıcı kremden kaçınılmalıdır. Aksi halde cilt; daha fazla ışığı emerek deri renginin koyulaşması veya açılmasına neden olabilir.
Genelde tedavi sonrası bakıma ihtiyaç yoktur. Fakat hassas ciltli kişilerde tedaviden sonra 3–4 gün nemlendirici krem kullanılması yararlı olabilir. Ayrıca tedaviden sonraki birkaç hafta güneşe çıkılmaması veya çıkılacak ise en az 30 faktör ve üzeri bir güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Kaç seans yapılır?
Kılların büyümesi döngüseldir(çeşitli dönemler içerir) Her biri büyüme ve dinlenme dönemlerinden geçerler. Sadece büyüme dönemindeki kıl keseleri I2PL tarafından yok edilebilir. Dinlenme dönemindeki foliküllerin(kıl keselerinin) yok edilmesi için büyüme dönemine geçmesi beklendiğinden tedavi aralıklarla tekrar edilir. Büyüme dönemi periyodu; kılın bölgesi, yoğunluğu, kalınlığı, ırk, hormonal durum ve yaş gibi birçok faktöre bağlıdır. Klinik çalışmalar; en az 3–6 seansın gerektiğini ve tedavi aralıklarının 3 hafta ila 2 ay arasında değiştiğini göstermektedir
 
Geri
Üst