Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İç yağının zararları

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  iç yağı, nedir, zararları hakkında bilgiler burada arkadaşlar

  Uzmanlar iç yağının alışkanlık yaptığını açıkladı.Yemeklere lezzet veren ve özelliklede Fastfood yiyeceklerde olan iç yağı, sağlık açısından zararlı Melek'lerim.

  < Konu Resmi..>

  Kardiyoloji Uzmanı Doktor Mustafa Erkul, Türkiye’de hamburger ve kola ile tanışma yaşının 1′e indiğini ve bu çocukların 20 yıl sonra kalp hastası olacaklarını söyledi.
  Erkul, fastfood ürünlerinin çocuklar için büyük tehlike olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de hamburger ve kola ile tanışma yaşı 1′e indi. 13-24 aylık 4 çocuktan biri kola içerken, 24-36 ay arasında bu oran yüzde 41′e çıkıyor.

  Anneler çocuklarını sürekli olarak ‘koşma, soğuk su içme, hasta olursun’ diye uyarıyorlar. Ama asıl tehlikeyi göz ardı ediyorlar. Şimdi çocukların fastfoodla beslenmesine izin veren anneler, 20 yıl sonra onların başta kalp hastalıkları olmak üzere obezite, diyabet gibi hastalıklara yakalanmalarına sebep olacaklar” dedi.

  Fastfood kültüründen uzaklaşılması gerektiğini belirten Erkul, “Fastfood ürünlerin lezzeti iç yağından geliyor. Bir hamburgerde bulunan iç yağı oranı yüzde 60. O iç yağının verdiği lezzetin tadı gizli bir alışkanlık yapıyor. Sigara gibi.

  Çocuk bir tane hamburger yerse, ondan sonra hep hamburger istiyor. Çünkü ciddi bağımlılık yapan bir beslenme şekli. Ayrıca ucuz, kolay ulaşılabilir, her an temin edilebilir. Annelerin de kolayına geliyor, sabah kahvaltı hazırlamaktansa cebine para koyuyor hamburger aldırıyor.

  Çocuk, öğlen okulda çıkan servis yemeği yerine hamburger almayı tercih ediyor. Fastfood kültüründen uzaklaşmalı, kendi ev yemeklerimize dönmeliyiz” diye konuştu.


   
İç yağının zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karnınızdaki (Göbekteki) Yağların Zararı

  Karnınızdaki (Göbekteki) Yağların Zararı

  Karnınızdaki yağlar bunamaya yol açıyor Neurology dergisinde yayımlanan bir araştırma; bunamanın vücut tipiyle ilgili olduğunu kanıtladı. Araştırma kapsamında, 6 bin 583 kişinin karın ölçüleri kontrol edildi. Araştırmaya göre bunamayı fazla kilo değil, kilonun vücutta toplandığı bölge etkiliyor.
 2. gazlı içeceklerin bayanlar için zararları..

  gazlı içeceklerin bayanlar için zararları..

  hamilelikte gazlı içecekler gebelikte asitli içecekler hamilelikte asitli içeceklerin zararları gebelikte kola içmek hamileyken kola içmenin zararları Uzmanlar, özellikle bayanları osteoporozdan ve kırılgan kemiklere sahip olmaktan korunmaları için gazlı içeceklerden uzak durmaları konusunda uyarıyorlar. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, bir hafta içinde tüketilen 4 kutu gazlı içecek,...
 3. mersin yağının zararları

  mersin yağının zararları

  mersin yağının zararları nelerdir hususunda bilgiler rica etmekteyim kullanacağım ama zararlarını bilmiyorum teşekkürler.
 4. Kantaron yağının zararları varmıdır?

  Kantaron yağının zararları varmıdır?

  kantaron yaı nedir,kantaron yağı ne için kullanılır,kantaron yağı neye iyi gelir,kantaron yağı hakkında bilgiler İçeriğinde A vitamini, C vitamini ve çeşitli mineraller bulunan kantaron bitkisinden yapılmaktadır. Kantaron yağı, vücudunuzda oluşan yaraların tedavisi için kullanılmaktadır. İlk yardım durumlarında kullanılan bu yağ, hücre yenilenmesi sağladığı için açık yaraların, iltihapların...
 5. Palm(palmiye yağı) nedir zararları nelerdir

  Palm(palmiye yağı) nedir zararları nelerdir

  palmiye yağının zararları, palmiye yağı nerelerde bulunur, palmiye yağı nedir Son günler de adını sıklıkla duyduğumuz ama birçoğumuzun ne olduğunu bile bilmediği palm yağı yada palmiye yağı olarak adından söz edilen bir yağ hakkın da sizlere merak ettiğiniz bilgileri bu konumuz da paylaşıyoruz. Palmiye yağı gündeme çocuklar kadar yetişkinlerin de severek yediği nutella ismi ile gündeme...

Sayfayı Paylaş