İdrar Kokusu Tuvaletten Nasıl Çıkar?

Uzman SühaN

Administrator
İdrar Kokusu Tuvaletten Nasıl Çıkar?
Tuvaletin giderinden gelen kokular evde kendi başınıza uygulayacağınız yöntemlerle sorun olmaktan çıkıyor. Dairenizde belli aralıklarla veya sürekli bir lağım kokusu oluyorsa, kullanmadığınız halde tuvaletinizden pissuvardan veya lavabonuzdan pis kokular geliyorsa! Muhtemelen atık su tesisatınızda giderlerinizde zaman içerisinde bir bozulma söz konusudur.İdrar Kokusu Tuvaletten Nasıl Çıkar.jpg


İhtiyacınız olan şeyler

Ultraviyole ışığı
Dezenfekte edici ve koku giderici temizlik maddesi
Sirke
Evcil hayvan kokusu giderici
Sert tuvalet fırçası
Tuvalet balmumu halkası
Boya


Talimatlar:

Banyonuzdaki tüm yüzeyleri dikkatlice inceleyin, özellikle tuvaletin yanı ve arkasını. Eğer banyonuzda bir kedi kumu varsa duvarlara ve kum kabının yanındaki yüzeylere bakın. Duvarlardaki ve yüzeylerdeki idrar lekelerini ve ıslak noktaları kontrol edin. Aynı zamanda sarı kristal şekline gelmiş olabilen kuru idrar lekeleri de arayın. Normalde göremeyeceğiniz idrar lekelerini bulmak için banyo yüzeylerine ultraviyole ışık tutabilirsiniz.Bulduğunuz insan ya da hayvan idrarını temizleyin. Dezenfekte edici veya koku giderici temizlik maddesini veya düz sirkeyi kullanın. Alternatif olarak, özellikle evcil hayvan idrarını temizlemek için yapılmış bir ürün de kullanabilirsiniz ki bu eğer halılı bir banyoya sahipseniz daha iyi bir çözümdür. Eğer bu adım banyonuzdan idrar kokusunu giderirse, banyonuzdaki tüm yüzeyleri sadece daha sık temizleyin.


Tuvaletin veya kedi kumunun yanındaki banyo halılarını yıkayın.


Tuvaletinizi sert tuvalet fırçası ile iyice temizleyin, özellikle tuvalet kapağının altını unutmayın. Tüm tuvaleti dezenfekte edici ve koku giderici temizlik maddesi ile silin. Kapağın altını, etrafını, tuvaletin dışını ve tabanını temizleyin. Kuru idrar klozet kapağının altına, tuvaletin dışına veya oturma yerinin altına yapışabilir.


İdrar kokusu kalıcı ise halı, karo veya vinil döşemelerini kaldırın. İdrarın halının, karonun veya vinilin altına sızarak sızarak alt zemine geçmiş olması mümkündür. Bu durumda alt zeminin ve zemin kaplamasını değiştirmeyi düşünün. Eğer alt zemini değiştiremiyorsanız üzerine bir yalıtım macunu uygulayın ve zemin kaplamasını değiştirin.
 
Üst