1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  İhtiyarlara Yer Yok Oscar’a Yer Çok! Filimi Tanıtımı

  Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  ‘En iyi film’, ‘en iyi yönetmen’, ‘en iyi yardımcı erkek oyuncu’ ve ‘en iyi uyarlama senaryo’ dallarında Oscar kazanan “İhtiyarlara Yer Yok/No Country For Old Men", Cormac McCarthy’nin 2003 yılında yayınlanan ve büyük başarı kazanan aynı adlı kitabından beyazperdeye uyarlandı. Cormac McCarthy’nin yarattığı karmaşık karakterler ve sembolik temalar, eserde öylesine geniş kapsamlıydı ki, kitap sayfalarının gücünü çarpıcı görüntülere ve ilginç diyaloglara dönüştürecek yönetmenin de en az McCarthy kadar zengin bir hayal gücüne ve dehaya sahip olması gerekiyordu.
  CormacMcCarthy’nin kaleme aldığı karakterlerin gizemli zekasını ve ruh hallerini beyazperdeye aktarmak için Amerikan sinemasının iki gözde yönetmeni Joel ve Ethan Coen kardeşlerden daha iyisi hayal edilemezdi.
  Yönetmenliğe kara mizah klasiği “Blood Simple” ile başlayan, ardından “Raising Arizona”, “Miller’s Crossing”, “Barton Fink”, Oscar ödüllü “Fargo”, “The Man Who Wasn’t There” ve “O Brother Where Art Thou?” gibi en yaratıcı sinema ürünlerini hayata geçiren Joel ve Ethan Coen, “No Country For Old Men”de kendilerine özgü karmaşık, detaylara önem veren ve kimi zaman mizah yüklü bakış açılarını esere yansıtıyorlar. Sonuç ise, karşı konulması mümkün olmayan, hipnotize edici ve aksiyon yüklü bir sinema filmi başyapıtı oluyor.
  Hikayenin odak noktasında ters giden bir uyuşturucu ticaretinden geriye kalan milyonlarca doları tesadüfen bulan Llewelyn Moss ile onun peşine düşen birbirinden farklı kişilikte iki adam bulunuyor. Bunlardan birisi psikopat ruhlu katil Chigurh, diğeri ise kasabanın son derece iyi ahlaklı ve temiz yürekli şerifi Bell. Yönetmen koltuğunu paylaşan Coen kardeşler, bu üç karakter arasındaki etkileşimin boyutlarını vurgulamayı oldukça iyi başarıyor.
  Şeytana uyma, baştan çıkma, hayatta kalma, gözden çıkarma ve feda etme gibi kavramları öne çıkaran filmin hikayesine bir tutam sevgi ve umut ışığı gibi pozitif öğeler de eklenmiş. Ancak öykü kesinlikle bir “kara mizah” ve oldukça şiddet yüklü ve kanlı sahneler içeriyor. Bu nedenle “No Country For Old Men”in Coen kardeşlerin bugüne kadar yaptığı en şiddet dolu film olduğunu söyleyebiliriz.
  Filmin en dikkat çekici özelliklerinden biri de, uyuşturucu dünyasının acımasız ruhunu temsil eden psikopat katil Chigurh rolünde izlediğimiz İspanyol asıllı aktör Javier Bardem’in alkış toplayan performansı. Başarılı performansı ile “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Oscar’ına layık görülen Bardem, filme nitelik kazandıran diğer bir unsur.
  Hikayenin odak noktasında, uluslararası uyuştucu ticaretinin yol açtığı kanunsuzluk ortamında, doğru ile yanlış arasında kararsız kalan karakterlerin yer aldığı “No Country For Old Men”, sadece insani dram boyutuyla değil, mizahi boyutuyla da ele alınabilecek bir çalışma.


   
İhtiyarlara Yer Yok Oscar’a Yer Çok! Filimi Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yerim

  yerim

  __________________
 2. Yönetimde kadına yer yok !

  Yönetimde kadına yer yok !

  İşte yönetim kurullarında görev alan kadınlarla ilgili çarpıcı araştırma... Mercer, Avrupalı şirketlerde yönetim kurullarında görev alan kadınlarla ilgili çarpıcı bir araştırmaya imza attı. Araştırma sonuçlarına göre, Avrupalı şirketlerde kadın yönetim kurulu üyesi oranı yüzde 11 iken, yönetim kurulu başkanı oranı sadece yüzde 8. Araştırmayı kitaplaştıran yazarlara göre, bu hızla Avrupa'da...
 3. Aşk'ta bu hatalara yer yok!!!

  Aşk'ta bu hatalara yer yok!!!

  Erkeğinizi elinizden kaçırmak istemezsiniz değil mi? Öyleyse uzmanların ortaya koyduğu 10 hatadan uzak durmalısınız.Erkeğinizi konuşmaya zorlamayın Mutlaka siz de böyle bir sahne yaşamışsınızdır. Sevgiliniz biraz suskun ve bunu bir sorun olarak algılıyorsunuz. Ne yaparsınız? Onu biraz rahat bırakmak yerine sürekli üzerine gidip her şeyin yolunda olup olmadığını sorarsınız. Sevgiliniz iyi...
 4. Yer Gök Aşk Dizi Tanıtımı

  Yer Gök Aşk Dizi Tanıtımı

  Hislerini saklayan, kırılmadan yaşayamaz.... Bir sevda için bölünmüş iki kız kardeşin yüreği.... Biri hüzün dolu, diğeri hırçın ve gururlu.... Hayatın neler getireceğini kim bilebilir? Ne kadar isterse kaçamaz insan. Mecbur olur birbirine. Ne vazgeçebilir yürek; ne de dur diyebilir sevdaya. Bir yüreğe iki yangın düşerse Yer Gök Aşk olur... İşte böyle bir hikaye bu dizinin...
 5. Çok hoş antre yer döşemesi

  Çok hoş antre yer döşemesi

  Antre dekorasyonu Zemin desen örneği Mermer desen dekorasyonu ile antrelere desenli görünüm kazandırmak çok hoş bir hava katıyor. Antre dekorasyonunuzda halı kullanmak yerine böyle bir uygulama tercih edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş