İki Bin Yıl Yaşayan Zeytin Ağacının Yaprağından Gelen Mucize

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
İki Bin Yıl Yaşayan Zeytin Ağacının Yaprağından Gelen Mucize
zeytin ağacı bakımı zeytin ağacının bakımı agaci bakimi ağaçlarının agacinin bakimi

Zeytin yaprağından, kanser tedavisi ve kozmetikte kullanılan 'oleuropein’ adlı maddenin üretimine başlandı.

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde bir şirket zeytin yaprağından, kanser tedavisi ve kozmetikte kullanılan 'oleuropein’ adlı maddenin üretimine başladı. Doğal maddeyi, özel ayrıştırma yöntemiyle toz ve sıvı halde üretmeye başlayan şirket, ihracat hazırlıklarını sürdürürken, 10 ülkeyle temaslarda bulunduğu bildirildi.

Edremit'teki Kale Naturel Bitkisel Ürün Gıda Kozmetik ve Tarım Ürünleri Dış Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan 'oleuropein’i tanıttı, şirketin yeni projelerini açıkladı. Üretim Müdürü Yüksek Biyolog Gülden Esen, zeytin yaprağının özü olan 'oleuropein’i üretmeye başladıklarını, 10'a yakın ülkedeki firmalarla ihracat görüşmesini sürdürdüklerini belirtti, bu projede amaçlarının Türk ilaç sanayinin köklü temellerini atmak olduğunu söyledi.


Ağacı 2 bin yıl yaşıyor

Zeytin ağacı binlerce yıldır pekçok kültür tarafından sihirli ve kutsal kabul ediliyor. Bunun en önemli nedeni 2 bin yıl gibi oldukça uzun bir yaşam süresinin olması. Üstelik zeytin ağacının uzun ömürlü olması için ekstra bir bakım gerekmiyor. O yüzden bu ağacın nasıl bu kadar uzun yaşayabildiği yüzyıllardır merak ve araştırma konusu. Son yıllarda hız kazanan araştırmalara göre 101 madde ihtiva eden zeytin yaprağının içindeki en etken madde başlıca 'polifenolik antioksidan’lardan biri olan Oleuropein. Ve bu madde ağacı dış etkenlere karşı koruyor, hücre yenilemesi yapıyor, ortama uyum sağlamasına neden olarak salgılardan koruyor. Zeytin yaprağı ile ilgili çalışmalar hala devam etmekle birlikte Oleuropein maddesi bu özelliği ile insanlar için de oldukça faydalı ve sağlık, kozmetik başta olmak üzere birçok sektörde ara katkı maddesi olarak kullanılıyor.
 

Benzer İçerikler

ms_enemy
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
tuqqce
tuqqce
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
630
Uzman SühaN
Uzman SühaN
MEÇHUL
Cevaplar
1
Görüntüleme
7K
Kayıtsız Üye
K
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
21K
Misafir
M
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
beklenenbebis
B
Üst