1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İki Tenorun Gerçek Hikayesi.

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  IKI TENORUN GERÇEK HIKAYESI
  Bu, belki bir kaç insanin isittigi bir hikayedir...
  Birlikte sarki söyleyerek dünyayi heyecanlandiran üç Tenordan - LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO AND JOSÉ CARRERAS - ikisi hakkindadir.
  Ispanya'ya hiç gitmemis olanlar bile Katalanlar ile Madritliler arasindaki rekabeti bilir, çünkü Katalanlar Ispanya'ya hükmeden Madrid'den bagimsizliklarini almak için mücadele ediyorlar.
  Placido Domingo Madritlidir ve Jose Carreras Katalandir.
  Politik nedenlerle, 1984'te, Carreras ve Domingo birbirlerine düsman oldular.
  Çok popüler olduklarindan ve dünya çapinda arandiklarindan, ikisi de kontratlarinda, sadece eger diger tenor davet edilmezse sarki söyleyeceklerini bildirdiler.
  1987'de Carreras, rakibi Placido Domingo'dan daha acimasiz bir düsmanla karsilasti.
  Korkunç bir teshis ile alt üst olmustu :
  Kan kanseri !!
  Kanserle mücadelesi çok acili idi. Sayisiz tedavi gördü, bunun yanisira kemik iligi nakli yapildi ve kan nakli yapildi, bunlar için ayda bir kez ABD'ye gitmek zorundaydi.
  Bu kosullar altinda çalisamiyordu, bu yolculuklarin ve tubbi tedavilerin yüksek maliyeti maddi durumunu güçlestirmisti.
  Parasinin bittigi zaman, Madrid'de, tek amaci kan kanseri hastalari için tedavi destegi saglamak olan Bir vakfi kesfetti.
  "HERMOSA" Vakfinin destegi sayesinde Carrera hastaligi yendi ve sarki söylemeye geri döndü.
  Bir kez daha yükselmis ve layik oldugu statüye ulasmisti ve Vakifa katilmaya karar Verdi.
  Vakfin yasalarini okurken, Vakfin kurucusunun, en önemli katilimcinin ve vakfin baskaninin Placido Domingo oldugunu ögrendi.
  Daha sonra, Placido Domingo'nun bu organizasyonu sadece onun tedavisine yardimci olmak için orijinal olarak kurdugunu, ama Carreras'nin "düsmanindan" yardimi kabul etmeyebilecegi gibi bir durum olur diye isminin gizli kalmasini istedigini kesfetti.
  Ancak, bu hikayenin en dokunakli bölümü onlarin karsilasmasidir...
  Placido'nun Madrit'teki konserlerinden birinde, Carreras konseri bölüp, alçakgönüllü bir sekilde dizlerinin üzerine çöküp, ondan bagislanmayi istedi ve seyircilerin önünde ona tesekkür etti.
  Placido, onun kalkmasina yardim etti ve kocaman bir kucaklama ile büyük dostluklarinin baslangicini mühürlediler.
  Placido Domingo ile yapilan bir röportajda, muhabir ona neden "HERMOSA VAKFI"in kurdugunu sordu, düsmaninin bundan yararlanmasinin yanisira rakibi olan tek sanatçiya yardim etmisti.
  Yaniti kisa ve kesin idi :
  "Bunun gibi bir sesi kaybedemeyiz...."
  Bu insanin sevecenliginin gerçek hikayesidir ve bir örnek ve ilham kaynagi olarak hizmet etmelidir...
  Bir dahaki sefere kayan bir yildiz gördügünüzde...
  Onu kalbinizde saklayin,
  O, baskalarina sevgisini verme amacina ulasmis
  Birisinin ruhudur..

  ALINTIDIR!!!

   
İki Tenorun Gerçek Hikayesi. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gerçek bir aşkın hikayesi...

  gerçek bir aşkın hikayesi...

  Kadın her sabah olduğu gibi o günde beyaz değnegi ve el yordamı ile otobüse binmişti. Şöför : -Soldan üçüncü sıra boş hanımefendi, dedi. Kadın 32 yaşında güzel bir bayandı ve eşi oldukça yakışıklı bir hava subayı idi. Bundan birkaç ay önce yanlış bir teşhis sonucu gerçekleştirilen ameliyatla gözlerini kaybetmişti genç kadın ve asla göremeyecekti. Kocası ameliyattan sonra acı gerçeği...
 2. gerçek bir şehir hikayesi

  gerçek bir şehir hikayesi

  hayalet şehrinin hikayesi;)
 3. Şanssız iki sevgilinin hikayesi

  Şanssız iki sevgilinin hikayesi

  iki sevgilinin hikayesi video iki sevgilinin hikayesi sevgililerin hikayeleri 2 aşkta şanssızlık Hikayenin sonunu okuyunca şaşırdım inanın. Merak edin diye bişey yazmayacağım. Belkide bildiğiniz bir hikayedir bu... Günlerden bir gün aşk meleği oklarını yanlışlıkla iki kişiye fırlatır. "Bu ne biçim melek" demeyin olmuş bir kere.. Dünyada en son aşık olması gereken iki...
 4. gerçek bir dostluk hikayesi...

  gerçek bir dostluk hikayesi...

  GERÇEK BİR DOSTLUK HİKAYESİ Çok samimi iki dost ve arkadaşlardı. Fakat bir tanesi çok kurnaz atılgan ve hareketli, diğeri ise çok saf, dürüst ve sessizdi. Bir gün kurnaz olan arkadaş , diğer arkadaşın yanına giderek işlerinin bozulduğunu söyler ve kendisinden para ister. Samimi dostu onu hiç kırmaz ve elindeki bütün parayı arkadaşına verir. Arkadaşı bu parayla işlerini düzeltir. Bir süre...
 5. Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi

  Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi

  Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi Çanakkale Türküsü Hikayesi Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler ve Çanakkale türküsünün hikayesini merak eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda Çanakkale Türküsü hikayesini konu alıyoruz. Çanakkale Türküsünün hikayesi Emrullah Nutku’nun “Çanakkale Şanlı Tarihine bir Bakış” adlı eserinde yer alan bir mektupdan yola çıkılarak yazıldığı söymedir.Mektupu...

Sayfayı Paylaş