İkinci Dünya Keşfedildi

GREY

GREY

Daimi Üye
Üye
İkinci Dünya Keşfedildi
İkinci dünya keşfedildi, kimler keşfetti, nasıl gelişti, Dünya'ya uzaklığı nedir konuları hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar.

Dünya'mıza bir Dünya daha mı eklendi acaba melekler, Uzamanlar yaşanabilir bir gezegen daha bulmuşlar. Hep filmlerde gördüğümüz olaylar gerçek olmaya başlıyor. Hep şu söz aklıma gelir ilginç olaylarda. "Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete"
İklimbilimciler, cüce yıldız Gliese 581'in etrafındaki gezegenlerden birinin yaşanabilir olduğunu düşünüyor.

İklimbilimciler, cüce yıldız Gliese 581'in etrafındaki gezegenlerden birinde suyun ve yaşamın bulunmasına uygun bir iklime sahip olduğunu ve dolayısıyla yaşanabilir olduğunu düşünüyor.

Fransız Ulusal Bilim Araştırmaları Merkezi (CNRS) tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir grup iklim bilimci tarafından yayımlanan çalışma sonuçlarının, kütlesi Dünya'dan 7 kat daha fazla olan ve kayalık olduğu düşünülen Gliese 581d'nin "yaşanabilir olup da bugüne kadar keşfedilen ilk gezegen" olabileceğini gösterdiği belirtildi.

2007'de keşfedilen, Dünya'ya 20 ışık yılı (1 ışık yılı 9. 500 milyar kilometre) uzaklıktaki Gliese 581d'nin, ilk başlarda yaşanabilir olması için çok soğuk olduğu düşünülüyordu. Ancak Güneş sistemi dışında bulunan ve sıcak olmayan cüce gezegenin yörüngesindeki bu gezegenin Dünya'nın Güneş'ten aldığından 3 kat daha az enerji aldığı belirtiliyor. Bu engellere rağmen Gliese 581d'nin kendisine okyanusların, bulutların ve yağmurun oluşmasına imkan tanıyacak kadar sıcak bir iklim verecek bir sera etkisinden yararlanabileceği sanılıyor
 
Üst